2008 01 14 0:00

LEDO RITULYS.

Dvidešimt šeštą pergalę per 44-as NHL čempionato rungtynes iškovojo Niu Džersio "Devils". Ji šeštadienį svečiuose tik po baudinių serijos 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 0:0, 0:1) palaužė Bafalo "Sabres" ekipą. Dainius Zubrus per 19 minučių kartą metė į varžovų vartus ir išvengė baudos minučių. Antrąją vietą Rytų konferencijoje užimantys "Devils" su 56 taškais tebepirmauja Atlanto pogrupyje.

TENISAS.

Sidnėjuje (Australija) vykusį tarptautinį "Medibank International" teniso turnyrą, kurio bendras prizų fondas viršijo 1 mln. JAV dolerių, laimėjo rusas Dmitrijus Tursunovas. Jis finale įveikė australą Chrisą Guccionę. Belgė Justine Henin finale 4:6, 6:2, 6:4 nugalėjo rusę Svetlaną Kuznecovą. Tai jau 40-as per belgės karjerą laimėtas WTA serijos turnyras.

PASIRODĖ.

Australijos atvirų teniso pirmenybių išvakarėse Melburne aštuonių dalyvių parodomąjį "Kooyong Classic" turnyrą trečius metus iš eilės laimėjo amerikietis Andy Roddickas. Jis finale 7:5, 6:3 nugalėjo Kipro tenisininką Marcosą Baghdatį.

ŠACHMATAI.

Estijos sostinėje pasibaigusiame Paulo Kereso atminimo šachmatų festivalyje vyrų turnyre Šarūnas Šulskis (ELO koeficientas 2553) užėmė trečiąją vietą, o moterų varžybose Deimantė Daulytė (2251) liko ketvirta.

RANKINIS.

Antrą pergalę 2009 metų planetos vyrų rankinio pirmenybių Europos zonos atrankos turnyre iškovojo ir vienvalde trijų komandų penktos grupės lydere tapo Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė. Ji namie 31:28 (13:12) nugalėjo Suomijos ekipą. Po šios pergalės bosniai turi 4 taškus ir dviem lenkia antrojoje vietoje esančią Lietuvos rinktinę.

REKORDAS.

Tarptautinėse "Sprinto dienos" lengvosios atletikos varžybose Panevėžyje šeštadienį Edita Lingytė 300 metrų nubėgo per 38,11 sekundės ir 0,32 sekundės pagerino Lietuvos uždarų patalpų rekordą. Ankstesnis rekordas nuo 2005 metų sausio 29 dienos priklausė jai pačiai.

TAŠKAI.

Dvyliktą pergalę Ispanijos ACB krepšinio lygos XVII ture iškovojo penktąją vietą užimantis Simo Jasaičio Vitorijos "Tau Ceramica" klubas. Jis svečiuose 76:74 įveikė Valensijos "Pamesą" su Mindaugu Timinsku. Lietuviai taškų nepelnė.

BALTIJA.

Šeštą pergalę tryliktose Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Elito divizione iškovojo ir į penktąją vietą pakilo Rygos "Barons-LMT" klubas. Jis 76:73 įveikė Ramūno Butauto treniruojamą Rygos ASK. Giedrius Gustas nugalėtojams pelnė 12 taškų, Dainius Adomaitis - 2.

LENKTYNĖS.

Jungtiniuose Arabų Emiratuose pasibaigusiose 24 valandų "Toyo Tires 24h of Dubai" žiedinėse lenktynėse devintąją vietą bendroje įskaitoje užėmė Lietuvos "Hoptrans-Tovera sport" komanda.