2008 06 02 0:00

NBA.

Po 21 metų pertraukos NBA finale žais Rytų konferencijos čempionas Bostono "Celtics" klubas ir Vakarų konferencijos nugalėtojai Los Andželo "Lakers" krepšininkai. Per šeštąsias Rytų konferencijos finalo rungtynes reguliariojo sezono nugalėtoja "Celtics" svečiuose 89:81 nugalėjo Detroito "Pistons" komandą ir laimėjo seriją 4:2.

LENGVOJI ATLETIKA.

Per Kaune vykusias Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybas Irina Krakoviak laimėjo moterų 800 m bėgimo rungtį ir antrą kartą įvykdė olimpinį B normatyvą. I.Krakoviak distanciją įveikė per 2 min. 0,93 sek. - tai vilnietės asmeninis rekordas. Per LLAF klubų taurės varžybas pirmąją vietą užėmė sporto klubas "Cosma" (15 621 tšk.), antrąją - "Vilniaus Baltai" (14 696 tšk.), trečiąją - LKKA SK "Atletas" (1216 tšk.).

RANKINIS.

Lietuvos moterų rankinio rinktinė pralaimėjo pirmąsias 2008 metų Europos rankinio čempionato atkrintamųjų varžybų rungtynes. Šeštadienį svečiuose mūsiškės, iš kurių rezultatyviausia buvo Laima Bernatavičiūtė - 9 įv., 19:24 (10:12) pralaimėjo Ispanijos rankininkėms. Atsakomosios rungtynės vyks birželio 7 dieną Šiauliuose.

REKORDAS.

Per "Reebok Grand Prix" lengvaatlečių varžybas JAV šeštadienį vyrų 100 m bėgimo rungtį laimėjo ir naują planetos rekordą pasiekė 21 metų Jamaikos sprinteris Usainas Boltas - 9,72 sekundės. Ankstesnis rekordas (9,74) nuo praėjusių metų rugsėjo priklausė kitam Jamaikos bėgikui Asafai Powellui.

ŠIUOLAIKINĖ PENKIAKOVĖ.

Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato finale Vengrijoje nė viena iš trijų Lietuvos sportininkių tarp prizininkių nepateko. Julija Kolegova (5340 taškų) tarp 36 dalyvių buvo 20-a, Europos čempionato prizininkė Laura Asadauskaitė - 22-a, o Donata Rimšaitė - 32-a.

KELIALAPIS.

Tarptautinė stalo teniso federacija (ITTF) patvirtino, kad geriausia Lietuvos stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė, per gegužės 11 d. Vengrijoje vykusį olimpiados atrankos turnyrą užėmusi 17 vietą, iškovojo teisę žaisti per Pekino vasaros olimpines žaidynes Kinijoje.

SUTARTIS.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalininkė "Šiaulių" komanda metams pratęsė sutartį su 34 metų 206 cm ūgio puolėju Virginijumi Praškevičiumi.

FINALAS.

Antrą pergalę iš eilės Ispanijos ACB krepšinio lygos finale iškovojo Vitorijos "Tau Ceramica" su Simu Jasaičiu, šeštadienį svečiuose 78:74 nugalėjusi "AXA F.C.Barceloną". Per 8 minutes lietuvis taškų nepelnė. Trečiosios finalo rungtynės antradienį bus žaidžiamos Vitorijoje.