2008 07 01 0:00

COLLINSAS.

Pusantro sezono Kauno "Žalgirio" komandoje žaidęs 31-erių amerikietis DeJuanas Collinsas nuo rudens rungtyniaus Rusijos pirmenybėse. Įžaidėjas pasirašė sutartį su Rostovo "Lokomotiv" klubu. 2007 m. sausį iš Bambergo "Brose Baskets" į Kauną atvykęs D.Collinsas su "Žalgiriu" dusyk laimėjo LKF taurę, iškovojo du LKL čempionų žiedus bei šį sezoną tapo Baltijos krepšinio lygos čempionu.

REKORDAI.

Nebraskos valstijoje vykstančiose JAV plaukikų atrankos varžybose į Pekino vasaros olimpines žaidynes sekmadienį užfiksuoti du planetos rekordai. Šešių olimpiados aukso medalių savininkas Michaelas Phelpsas pagerino pačiam priklausiusį rekordą vyrų 400 m rungtyje kompleksiniu būdu - 4:05,25 (ankstesnis - 4:06,22 - užfiksuotas pernai balandžio 1 d. Melburne, Australijoje). Antrojo rekordo autorė - Katie Hoff, ji laimėjo 400 m plaukimą kompleksiniu būdu - 4:31,12 (ankstesnis pasaulio rekordas - 4:31,46 - priklausė australei Stephanie Rice ir buvo užfiksuotas šiemet kovo 22 d. Sidnėjuje).

AUTORITETAS.

Dauguma Lietuvos gyventojų nacionalinės vėliavos nešimą Pekino (Kinija) vasaros olimpinėse žaidynėse linkę patikėti dukart olimpiniam čempionui disko metikui Virgilijui Aleknai. Vienos tyrimų bendrovės atliktoje apklausoje 57 proc. respondentų įvardijo būtent šį sportininką.

IRKLAVIMAS.

Trečiajame pasaulio baidarių ir kanojų taurės etape Lenkijoje aukso medalius dviviečių kanojų 200 m distancijoje pelnė Raimundas Labuckas ir Tomas Gadeikis (35,840 sek.). Trečias 200 m rungties finale buvo ir bronzą iškovojo kanojininkas Jevgenijus Miasniankinas (40,667 sek.). Bronzą dviviečių baidarių 500 m rungties finale iškovojo baidarininkai Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas (1:28,357).

STAIGMENA.

Vimbldono teniso turnyre (Anglija), kurio prizų fondas 11,812 mln. svarų, tailandietė Tamarine Tanasugarn aštuntfinalyje 6:3, 6:2 nugalėjo antrąją turnyro raketę serbę Jeleną Jankovič.

VĖJAS.

Oregono valstijoje vykstančiose JAV lengvaatlečių pirmenybėse Tysonas Gay`us sekmadienį laimėjo 100 m bėgimą - 9,68 sek. Tai absoliučiai geriausias rezultatas per visą lengvosios atletikos istoriją, tačiau jis netaps naujuoju planetos rekordu.

Sprinteriui padėjo labai stiprus (4,1 m/sek.) palankus vėjas, kuris daugiau nei dvigubai (2,0 m/sek.) viršijo nustatytą normą.

Pasaulio rekordininku (9,72 sek.) išlieka Jamaikos bėgikas Usainas Boltas, kuris šiemet gegužės 31 d. Niujorke (JAV) pagerino iki tol buvusį aukščiausią tautiečio Asafos Powello (9,74 sek.) pasiekimą.