2008 08 06 0:00

PAKILO.

Tarptautinės futbolo istorijos ir statistikos federacijos paskelbtoje naujoje geriausių planetos futbolo klubų klasifikacijoje Lietuvos čempionas bei taurės savininkas Kauno FBK "Kaunas" (97 tšk.) 138-ąją vietą dalijasi su "IFK Goteborg" (Švedija) ekipa. Prieš mėnesį Lietuvos A lygos nugalėtojas šiame reitinge su 82 įskaitiniais taškais buvo 198-as. Į 187-ąją poziciją iš 331-osios su 86,5 taško pakilo šalies vicečempionė Marijampolės "Sūduva", o Lietuvos futbolo pirmenybių bronzos medalininkė Panevėžio "Ekrano" vienuolikė, kuri prieš mėnesį buvo 230-oje vietoje, nepatenka tarp 355-ių komandų. Lyderio pozicijoje tebėra Anglijos čempionas bei UEFA Čempionų lygos nugalėtojas "Manchester United" (286 tšk.) klubas. Į antrąją vietą iš ketvirtosios pakilo vakarykštis "Kauno" varžovas UEFA Čempionų lygos turnyro kvalifikaciniame etape - Škotijos vicečempionė Glazgo "Rangers" klubas (258,5 tšk.). Į trečiąją poziciją smuktelėjo Anglijos vicečempionė Londono "Chelsea" (258 tšk.).

NAUJOKĖ.

Vilniaus TEO komanda pasirašė sutartį su 27 metų 175 cm ūgio amerikiete įžaidėja Lindsey Wilson. Puikiai matanti aikštę gynėja baigė Ajovos koledžą, kur per rungtynes pelnydavo vidutiniškai 15,1 taško ir atlikdavo 4,75 rezultatyvaus perdavimo. 2003 m. L.Wilson buvo pašaukta į WNBA Konektikuto "Sun" komandą.

PATVIRTINO.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) pirmadienį patvirtino Jamaikos sprinterio Usaino Bolto 100 m bėgimo pasaulio rekordą. 21-erių atletas gegužės 31 dieną Niujorke (JAV) distanciją įveikė per 9,72 sekundės ir 0,02 sek. pagerino tėvynainio Asafos Powello rekordą. IAAF taip pat patvirtino kubiečio Dayrono Bobleso planetos rekordą. Jis birželio 12 dieną Ostravoje (Čekija) 110 m barjerinio bėgimo distancijoje sugaišo 12,87 sekundės ir 0,01 sek. pagerino olimpiniam čempionui iš Kinijos Liu Xiango priklausiusį rekordą.

DVIRAČIAI.

Lenkijoje pasibaigusiose tradicinėse "Mazovia Tour" dviratininkų lenktynėse, kurias komandinėje įskaitoje laimėjo septynių lietuvių "Ulan Cycling Team" komanda, antrąją vietą užėmė Aidis Kruopis. Jis Mazovijos krašto keliais pedalus mynė 18 valandų 5 minutes 20 sekundžių ir tik 1 sekunde nusileido lenktynių nugalėtojui lenkui Marekui Wesoly. 12 sekundžių nugalėtojui pralaimėję Egidijus Juodvalkis ir Gediminas Bagdonas užėmė atitinkamai ketvirtąją ir penktąją vietas, o 17-a sekundžių nuo lenko atsilikęs Algirdas Mockus užėmė šeštąją vietą.

BEISBOLAS.

Lenkijoje prasidėjusiame penkių komandų Europos jaunių (iki 18 metų) beisbolo čempionato kvalifikaciniame turnyre nesėkmingai startavo Lietuvos sportininkai. Pirmąją dieną jie 1:2 nusileido bendraamžiams iš Ukrainos. Vakar lietuviai susitiko su Bulgarijos komanda, kuri pirmajame ture 6:15 pralaimėjo šeimininkei Lenkijos rinktinei. Be minėtų ekipų, kvalifikacinėse varžybose dalyvauja ir Kroatijos beisbolininkai.