2008 08 11 0:00

GALIŪNAI NENUGALIMI.

Lietuvos galiūnai - Žydrūnas Savickas, Vilius Petrauskas, Saulius Brusokas, Vidas Blekaitis ir ekipos debiutantas mažeikietis Vytautas Lalas - po trejų metų susigrąžino stipriausios pasaulio komandos titulą. Ukrainoje pasibaigusių aštuonių ekipų pasaulio galiūnų komandinių pirmenybių finale Lietuvos komanda surinko 26 taškus ir, tik laimėjusi paskutinę - pritupimų - rungtį, užsitikrino čempionų titulus. Taip pat 26 taškus surinko sidabrą iškovojusi Rusijos ekipa, o bronzos medaliais tenkinosi čempionato šeimininkė Ukrainos (18 tšk.) rinktinė. Beje, lietuviai finalo varžybose dar kartą pagerino 500 kg sveriančio rąsto kėlimo pasaulio rekordą.

TAURĖ ITALUI.

Vilniuje pasibaigusio ITF serijos Prezidento taurės vyrų teniso turnyro nugalėtoju tapo penktoji raketė italas Stefano Ianni, vienetų varžybų finale 2:6, 6:4, 6:4 nugalėjęs švedą Timą Goranssoną. Dvejetų varžybų nugalėtojais tapo italai S.Ianni bei Urosas Vico, finale 6:2, 6:3 sutriuškinę švedą T.Goranssoną ir daną Thomą Kromanną.

LIETUVIŲ ĮVARČIAI.

Šeštadienį prasidėjusiose Škotijos aukščiausiosios lygos futbolo pirmenybėse vicečempionas Glazgo "Rangers" svečiuose 1:0 (0:0) nugalėjo septintąją vietą praėjusiame sezone užėmusią "Falkirk". Pergalingo įvarčio autoriumi 64 minutę tapo liepos mėnesį iš Stavangerio "Viking" (Norvegija) komandos į "Rangers" perėjęs Lietuvos rinktinės puolėjas Andrius Velička. Edinburgo "Hearts" klubas, vadovaujamas naujojo trenerio Csabos Laszlo, namie 3:2 (2:1) nugalėjo bronzos medalininkę "Motherwell". Po įvartį nugalėtojams pelnė Audrius Kšanavičius (40 min.) ir Saulius Mikoliūnas (82 min.).

LENGVOJI ATLETIKA.

Baltijos šalių jaunių lengvosios atletikos mače, kuris dvi dienas vyko Valgoje, nugalėjo varžybų šeimininkai estai. Jaunieji Estijos lengvaatlečiai laimėjo 15 rungčių ir surinko 304 taškus. Lietuvos jauniai, pernai Ventspilyje Baltijos šalių mače buvę treti, šį kartą užėmė antrąją vietą (273 tšk.), keturiais taškais aplenkę Latvijos (269 taškai) bendraamžius.

R.GRIGAS LIEKA.

Prie Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionų vairo lieka Rimantas Grigas. 45 metų krepšinio specialistas toliau diriguos Kauno "Žalgirio" komandos žaidimui. Jam talkins asistentas Darius Maskoliūnas ir po dvejų metų, praleistų Kazanės "Uniks" klube, į "Žalgirį" grįžęs treneris Gintaras Krapikas.