2008 09 05 0:00

GRĮŽO.

Antradienį į Kauną turėjęs atvykti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempiono vietos "Žalgirio" vidurio puolėjas iš JAV Lorenas Woodsas mieste pasirodė trečiadienį. Po metų pertraukos į LKL čempionų komandą grįžęs L.Woodsas - vienas iš daugelio krepšininkų, kurie šią vasarą atmetė NBA klubų pasiūlymus ir pasuko į Europą. 30 metų 218 cm ūgio amerikietis turėjo galiojančią sutartį su Hjustono "Rockets" klubu, bet pasiprašė paleidžiamas. Kauno ekipoje vidurio puolėjui teks dalytis vieta aikštelėje su kolega iš Serbijos Ratko Varda, kuris į Kauną atvyko diena anksčiau.

DVIRAČIAI.

Ispanijoje vykstančių prestižinių daugiadienių "Vuelta a Espana" dviratininkų lenktynių penktajame etape "Astana" komandos narys Tomas Vaitkus finišavo 19-as. Bendrojoje įskaitoje lietuvis pakilo į 129-ąją poziciją ir lenktynių lyderiui amerikiečiui Levi Leipheimeriui pralaimi 18,5 min.

TRIJULĖS.

Las Vegase (JAV) apgynę trijulių krepšinio pasaulio čempionų titulą Mindaugas Budzinauskas, Mykolas Jasaitis, Rytis Pulkauninkas ir Darius Čiūta trečiadienį sėkmingai pradėjo tarptautinį keturiolikos komandų trijulių turnyrą "Moscow Open" Rusijos sostinėje. Septynių ekipų A grupėje Lietuvos krepšininkai 21:8 įveikė Vokietiją, 21:14 nugalėjo Ukrainą bei 21:17 laimėjo prieš Serbiją. Keturias pergales šioje grupėje iškovojo bei pirmauja Rumunijos komanda.

LEDO RITULYS.

Antrus metus iš eilės Latvijos ledo ritulio taurę iškovojo šalies čempionas Liepojos "Metalurgs" klubas su Dariumi Pliskausku. Ši komanda trečiadienį užsitikrino penkių ekipų turnyro nugalėtojo titulą. Priešpaskutinėse penkių komandų dviejų ratų taurės turnyro rungtynėse Liepojos (18 tšk.) ekipa namie 6:2 (2:1, 4:0, 0:1) nugalėjo trečiojoje pozicijoje esančią Latvijos vicečempionę Uogrės ASK komandą. Lietuvos rinktinės puolėjas šiame mače pelnė vieną įvartį (33:26), o po rezultatyvaus D.Pliskausko perdavimo įvarčiu pasižymėjo latvis Edmundas Knikstas.

JAUNIMAS.

Trečiadienį Lenkijoje prasidėjusių Europos jaunių bei jaunimo dviračių treko pirmenybių jaunimo vaikinų 4 km persekiojimo lenktynėse vienuoliktas tarp 28 dalyvių buvo ir į pusfinalį nepateko Ramūnas Navardauskas (4 min. 33,718 sek.).

PALIEKA.

Šeštąją vietą Lietuvos futbolo A lygoje užimantį Šiaulių "Šiaulių" klubą palieka komandos vyriausiasis treneris Fabio Lopezas. Sutartis su specialistu iš Italijos nutraukta abipusiu susitarimu. Nors F.Lopezas "Šiaulių" nebetreniruos, su juo ekipos bendradarbiavimas nenutrūksta - jau buvęs komandos vyriausiasis treneris ir toliau rūpinsis žaidėjų stažuotėmis bei "Šiaulių" ryšiais su kitais užsienio klubais. Pasitraukus F.Lopezui, komandai vadovauti grįžta po nugaros operacijos sveikstantis Rytis Tavoras bei Deivis Kančelskis. Šiaulių vienuolikei F.Lopezas vadovavo šešeriose A lygos rungtynėse bei Lietuvos futbolo federacijos taurės dvikovoje su sostinės "Vilniumi". Šalies čempionate šiauliečiai per 19 rungtynių surinko 19 taškų - 4 pergalės, 7 lygiosios ir 8 pralaimėjimai.