2008 10 03 0:00

GERIAUSI EUROPOJE.

Europos lengvosios atletikos asociacija (EAA) geriausia 2008 metų Europos lengvaatlete pripažino Pekino vasaros olimpinių žaidynių čempionę bei planetos rekordininkę 26 metų Rusijos šuolininkę su kartimi Jeleną Isinbajevą. Šiemet ji laimėjo dvylika turnyrų iš trylikos bei pasiekė keturis pasaulio rekordus, paskutinį - Pekine (5,05 m). Be to, J.Isinbajeva laimėjo kovo mėnesį pasaulio uždarųjų patalpų pirmenybes Ispanijoje, o sausį pasiekė dar vieną pasaulio uždarųjų patalpų rekordą - 4,95 m. Dukart olimpinė bei triskart pasaulio čempionė jau 24 kartus gerino pasaulio rekordus - po 12 uždarosiose patalpose bei stadione. Dabar jos tikslas - pagerinti legendinio Ukrainos šuolininko su kartimi Sergejaus Bubkos pasiekimą - 35 pasaulio rekordus.

Geriausiu 2008 metų Europos lengvaatlečiu pripažintas olimpinio čempiono titulą Pekine apgynęs Norvegijos ieties metikas Andreasas Thorkildsenas. Pekino žaidynėse 26 metų norvegas ietį nusviedė 90,57 m ir beveik 4 m aplenkė artimiausią varžovą. EAA geriausiu sezono lengvaatlečiu ieties metiką pripažino antrus metus iš eilės. Senojo žemyno laureatu 2007 metais EAA pripažino ieties metiką iš Suomijos Tero Pitkamakį.

RANKINIS.

Antrą pergalę trečiose Lietuvos vyrų rankinio lygos rungtynėse iškovojo bei devynių komandų turnyro lyderio poziciją susigrąžino šalies čempionas Kauno "Granitas-Karys" (5 tšk.). Jis namie 32:29 (18:14) nugalėjo iki tol pirmavusius Vilniaus VPU "Šviesos-Savanorio" (4 tšk.) rankininkus. Trečiąją vietą užima Šiaulių "Universitetas" (3 tšk.).

BADMINTONAS.

Vokietijoje vykstančio turnyro "Bitburger Open 2008" pirmajame rate Akvilė Stapušaitytė 21:13, 21:9 nugalėjo čekę Šarką Krizkovą, o vakar aštuntfinalyje lietuvės varžovė buvo Rosaria Yusfin Pungkasari iš Indonezijos, 22:20, 21:15 įveikusi vokietę Janet Koehler.

Pekino olimpinių žaidynių dalyvis Kęstutis Navickas pirmajame rate 21:12, 21:13 nugalėjo vokietį Maxą Schwengerį, o vakar šešioliktfinalyje įveikė kitą Vokietijos atstovą Danielį Benzą - 21:15, 21:17.

TENISAS.

Lina Stančiūtė (WTA 362) Suomijoje vykstančio ITF serijos "OrtoLaakarit Open" moterų teniso turnyro (prizų fondas 25 tūkst. JAV dolerių) ketvirtfinalyje vakar 6:3, 6:3 nugalėjo kanadietę Marie-Eve Pelletier (294). 22 metų L.Stančiūtės varžovė pusfinalyje bus turnyro favoritė austrė Patricia Mayr (139), 6:0, 6:4 įveikusi latvę Iriną Kuzminą (317).