2008 11 05 0:00

TENISAS.

Iškovojusi tris pergales kvalifikacijos varžybose 22 metų Lina Stančiūtė pateko į pagrindinį ITF serijos "Salwator Cup" moterų teniso turnyrą (prizų fondas 100 tūkst. JAV dolerių) Krokuvoje (Lenkija). Lemiamoje, trečioje, atrankos dvikovoje lietuvė (WTA klasifikacijoje 238-oji vieta) 7:5, 6:7 (3:7), 6:3 įveikė 29-erių baltarusę Tatjaną Pučiok (179). Vakar pirmame pagrindinio turnyro rate L.Stančiūtės varžovė buvo 26-erių graikė Eleni Daniilidou (150).

* Pajėgiausias planetos tenisininkas Pekino žaidynių čempionas ispanas Rafaelis Nadalis dėl traumos nežais sekmadienį Šanchajuje (Kinija) prasidėsiančiame baigiamajame sezono "Tennis Masters Cup" turnyre, kur rungtyniaus pajėgiausi aštuoni sezono žaidėjai. R.Nadalį pakeis prancūzas Gillesas Simonas. Šanchajuje dar startuos penkiskart atvirojo JAV teniso čempionato nugalėtojas šveicaras Roger Federeris, Australijos pirmenybes šiemet laimėjęs serbas Novakas Džokovičius, britas Andy Murray'us, rusas Nikolajus Davydenka, amerikietis Andy Roddickas, argentinietis Juanas Martinas Del Porto ir prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga.

MARATONAS.

Tradiciniame Niujorko (JAV) maratone, kuriame dalyvavo 38 tūkst. bėgikų, 264-as finišavo Lietuvos atstovas Robertas Zaicevas. 42,195 km jis įveikė per 2.45:53. Nugalėtoju antrą kartą (2006 m.) tapo brazilas Marilsonas Gomesas Dos Santosas (2.08:43). Moterų grupėje trečią kartą (2004 ir 2007 m.) triumfavo 34-erių britė Paula Radcliffe (2.23:56).

NAUDINGIAUSIAS.

ULEB Eurolygos spalio mėnesio geriausiu krepšininku pripažintas B grupės, kurioje rungtyniauja Kauno "Žalgirio" ekipa, "Regal FC Barcelona" (Ispanija) klubo 21 metų 207 cm ūgio puolėjas turkas Ersanas Ilyasova. Per du spalio mėnesio mačus Barselonos ekipa iškovojo pergales - 82:54 įveikė Nansi SLUC (Prancūzija) komandą ir 90:66 nugalėjo Graikijos čempionus Atėnų "Panathinaikos" krepšininkus su Šarūnu Jasikevičiumi. Turkas per pirmąjį mačą surinko 26 naudingumo balus, per antrąjį - 18.

FUTBOLAS.

Per paskutines Rusijos aukščiausiosios lygos XXVII turo rungtynes Maskvos "Dinamo" su dviem lietuviais svečiuose 1:0 (0:0) įveikė Maskvos "Lokomotiv" ekipą. Vartininkas Žydrūnas Karčemarskas ir gynėjas Arūnas Klimavičius buvo įtraukti į protokolą, tačiau aikštėje nepasirodė. "Dinamo" ekipa, surinkusi 47 taškus, iki trijų taškų sumažino atsilikimą nuo antrojoje vietoje esančio Maskvos CSKA klubo su Deividu Šemberu bei tęsia kovą dėl antro kelialapio į UEFA Čempionų lygos futbolo turnyrą. Šešiolikos ekipų turnyre pirmauja sekmadienį pirmą kartą istorijoje čempionės titulą užsitikrinusi Kazanės "Rubin" komanda.