NAUJIENŲ SPRINTAS

2009 02 25 0:00

PRATĘSIMAS. Vakar SEB Baltijos krepšinio lygos Elito divizione "Šiauliai" po pratęsimo 76:72 (11:12, 20:17, 20:22, 12:12, 13:9) svečiuose nugalėjo Ventspilio "Ventspils" (Latvija) krepšininkus. Rezultatyviausiai Lietuvos komandoje žaidė Virginijus Praškevičius - 27 taškai (2-10/14) ir 12 atkovotų kamuolių. Sunkiai sustabdomas buvo ir 19-metis Mindaugas Kuzminskas, surinkęs 21 tašką ir 10 kartų sugriebęs kamuolį. Tai buvo aštunta "Šiaulių" pergalė, sustiprinusi galimybes patekti į stipriausiųjų komandų šešetą. Iššūkio taurės C grupėje Vilniaus "Sakalai" namie 106:67 (27:12, 24:21, 25:18, 30:16) sutriuškino Klaipėdos "Neptūną". Iškovoję keturioliktą pergalę "Sakalai" tapo vienvaldžiais grupės lyderiais.

LEDAS. Bulgarijos sostinėje Sofijoje prasidėjusiose planetos jaunių dailiojo čiuožimo pirmenybėse po privalomojo šokio gavę 21,80 balo 26-ąją vietą tarp 33 porų užima Lietuvos atstovai - septyniolikmetė amerikietė Alissandra Aronow bei aštuoniolikmetis kaunietis Aleksandras Pirogovas.

MOTERYS. Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionate 25 pergalę iš eilės iškovojo lyderės bei daugkartinės šalies čempionės Vilniaus TEO krepšininkės, antradienį namie net 122:36 sutriuškinusios Panevėžio "Eglę". Kitos dvikovos baigėsi taip: Marijampolės "Arvi" - Kauno "Aistės" 103:62, Klaipėdos "Lemminkainen" - Šiaulių "Rūta" 82:57.

SLIDĖS. Planetos slidinėjimo pirmenybėse Čekijoje 54-ąją vietą moterų 1,3 km sprinto rungtyje vakar užėmė Irina Terentjeva. Lietuvos slidininkės laikas per kvalifikacijos varžybas - 3:00,5. Paskutinėje - 96-ojoje pozicijoje - likusią Indijos slidininkę Bhuwneshwari Thakur I.Terentjeva aplenkė beveik 2 minutėmis (4:58,2). Pasaulio slidinėjimo sprinto čempionės titulas atiteko italei Ariannai Follis (2:39,3). Ji šešių rungties dalyvių finale aplenkė amerikietę Kikkan Randall (+0,6 sek.) ir suomę Pirjo Muranen (+0,7 sek.).

Modestas Vaičiulis per vyrų sprinto rungties 1,6 km distancijos kvalifikaciją buvo 49-as (3:15,1), Aleksejus Novoselskis - 59-as (3:18,2), Mantas Strolia tarp 132 dalyvių finišavo 60-as (3:18,4). Čempionu tapo norvegas Ola Vigenas Hattestadas (3:00,8). Jis finale 0,4 sekundės aplenkė tautietį Johaną Kjoelstadą ir 1,1 sekundės - bronzos medalininką rusą Nikolajų Morilovą.

ŠACHMATAI. Maskvoje (Rusija) vykstančiame tarptautinio šachmatų festivalio A2 turnyre Emilis Pileckis (ELO koeficientas 2462) po septynių ratų turi 3,5 taško ir užima 42-ąją vietą. Lietuvos šachmatininkas trečią kartą per šį turnyrą sužaidė lygiosiomis - baigęs septintojo rato partiją baltosiomis figūromis po pustaškį (0,5:0,5) pasidalijo su rusu Danilu Dubovu (2308). Antrame pagal pajėgumą 84 dalyvių turnyre Maskvoje pirmauja po 5,5 taško surinkę trys žaidėjai - JAV atstovas Meliksetas Khachiyanas (2519), armėnas Davitas Petrosianas (2477) ir rusas Michailas Krylovas (2459).

ŠPAGOS. Berlyne (Vokietija) pasibaigusiame tarptautiniame vyrų špagininkų turnyre 39-ąją vietą tarp 236 dalyvių iš 21 valstybės užėmė Tomas Krasikovas. Kiti penki Lietuvos fechtuotojai tenkinosi kuklesnėmis pozicijomis.