2009 03 12 0:00

LSKL. Lietuvos studentų krepšinio lygoje (LSKL) prasidėjusiose atkrintamosiose varžybose nesėkmę pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse patyrė reguliariojo sezono nugalėtojas Vilniaus Gedimino technikos universitetas, kuris uostamiestyje 75:91 nusileido visus stipriausius krepšininkus surinkusiai Klaipėdos universiteto (KU) komandai. Pergalę pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse iškovojo titulą ginanti Vytauto Didžiojo universiteto komanda, 108:84 sutriuškinusi praėjusių metų lygos finalininkę Lietuvos kūno kultūros akademiją. Kiti mačai baigėsi svečiuose žaidusių komandų pergalėmis: Šiaulių universitetas 105:93 nugalėjo Klaipėdos LCC Tarptautinį universitetą, o sostinės komandų derbyje Vilniaus pedagoginis universitetas 89:86 įveikė Mykolo Romerio universitetą.

TENISAS. Tarptautiniame "Challenger Tour" teniso turnyre Japonijoje nesėkmę patyrė pajėgiausias Lietuvos tenisininkas aštuoniolikmetis Ričardas Berankis (468 vieta ATP klasifikacijoje), jis 4:6, 5:7 nusileido ispanui Guillermo Alcaide (321). Turnyro prizų fondas 35 tūkst. JAV dolerių.

NAUDINGIAUSI. Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių praėjusios reguliariojo sezono savaitės naudingiausiais žaidėjais Rytų bei Vakarų konferencijose pripažinti gynėjai Dwyane'as Wade'as iš Majamio "Heat" ir Deronas Williamsas iš Jutos "Jazz".

FUTBOLAS. Trečią kartą šiemet paskelbtame Tarptautinės futbolo federacijų asociacijos (FIFA) pasaulio rinktinių reitinge Lietuvos ekipa per mėnesį prarado keturias pozicijas - iš 48 vietos nukrito į 52-ąją. Per mėnesį Lietuvos futbolo rinktinė prarado 22 įskaitinius taškus ir dabar turi 573. Dvi būsimosios Lietuvos varžovės 2010 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos septintojoje atrankos grupėje liko tarp 20 pajėgiausių planetos komandų - 12 vietą užimanti pasaulio vicečempionė Prancūzija (1004 tšk.) ir 20 pozicijoje esanti Rumunija (849 tšk.). Lietuvą lenkia ir kita varžovė - 7 atrankos grupės lyderė Serbija (708 tšk., 36 pozicija). Latvijos (472 tšk.) rinktinė yra 71-a, Estija - 126-a. FIFA reitingo lyderė tebėra Europos čempionė Ispanija (1666 tšk.).

TAURĖ. Planetos kalnų slidinėjimo taurės savininke bendrojoje įskaitoje antrus metus iš eilės tapo amerikietė Lindsey Vonn, kuri trečiadienį Švedijoje laimėjo greitojo nusileidimo rungtį. Tai buvo aštuntoji JAV kalnų slidininkės pergalė šį sezoną bei 21-oji per visą karjerą.