NAUJIENŲ SPRINTAS

2009 03 25 0:00

PRARADIMAS. Lietuvos futbolo mėgėjams - liūdnos naujienos. Artimiausiose dvejose pasaulio čempionato atrankos rungtynėse su Prancūzija Lietuvos rinktinei negalės padėti vienas jos lyderių Marius Stankevičius. Italijos klubo Genujos "Sampdoria" gynėjas į rinktinės treniruočių stovyklą Vokietijoje atvyko negaluodamas - jis kentė skausmus dėl pėdos uždegimo. Futbolininko sveikatą vakar nuodugniai ištyrę medikai paskelbė verdiktą - M.Stankevičius negalės sportuoti keturias savaites.

BALTIJA. Vakar prasidėjo Baltijos krepšinio lygos atkrintamosios rungtynės, kuriose keturi klubai kovoja dėl dviejų kelialapių į finalinio ketverto varžybas. Pirmose rungtynėse "Šiauliai" Latvijoje po atkaklios kovos 76:75 palaužė Rygos ASK ekipą. Dviejų Estijos klubų dvikovoje tarp Talino "Kalev/Cramo" ir Tartu "Rock" rezultatu 76:70 triumfavo pastarieji. Vilniaus "Lietuvos ryto" ir Kauno "Žalgirio" krepšininkai į finalinį turnyrą pateko tiesiogiai.

ANTRA. Per Italijoje vykusias vienadienes "GP Costa Etrusca-Giro dei comuni Castellina M.MA-Santa Luce" dviratininkių lenktynes antrąją vietą užėmė Šveicarijos "Bigla" komandai atstovaujanti Modesta Vžesniauskaitė. Lietuvos čempionė 109 km lenktynių finiše nusileido tik danei Lindai Villumsen. Trečia finišavo švedė Emma Johansson, o praėjusių metų lenktynių nugalėtoja italė Noemi Cantele liko ketvirta.

BMX. 26-erių pajėgiausia Lietuvos mažųjų dviračių kroso (BMX) atstovė šiaulietė Vilma Rimšaitė Prancūzijoje vykusių šios šalies BMX taurės varžybų ketvirtajame etape pateko į finalą, tačiau aplenkė tik vieną varžovę ir pelniusi 13 taškų užėmė septintąją vietą. Moterų elito grupės varžybų ketvirtojo etapo nugalėtoja tapo prancūzė Laetitia Le Corguille (31 tšk.), finale aplenkusi Evą Ailloud (27 tšk.) ir Manon Valentino (24 tšk.). Bendrojoje įskaitoje (po 4 etapų) V.Rimšaitė, turinti 48 taškus, yra dešimta. Pirmauja L.Le Corguille (111 tšk.).

MARGAS ETAPAS. Ispanijoje prasidėjusių penkių dienų "Vuelta a Castilla y Leon" dviratininkų lenktynių pirmajame etape "Cervelo TestTeam" komandos narys Ignatas Konovalovas finišavo su pagrindine grupe ir užėmė 39 vietą. Kitas Lietuvos dviratininkas Tomas Vaitkus

("Astana") užėmė 128 vietą. 176,3 km distanciją pirmas įveikė ispanas Joaquinas Sobrino Martinezas. Nepasisekė legendiniam amerikiečiui Lance'ui Armstrongui - jis griuvo ir pateko į ligoninę.

ŠOKIAI. Per Tarptautinės sportinių šokių federacijos (IDSF) Europos standartinių sportinių šokių taurės varžybas Marselyje (Prancūzija) sėkmingai pasirodė Kauno klubo "Kaspinas" atstovai Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė - jie užėmė ketvirtąją vietą tarp 20 porų iš tiek pat valstybių. Nugalėtojais tapo rusai Nikolajus Darinas ir Jekaterina Fedotkina. Per ten pat vykusias IDSF pasaulio reitingo Lotynų Amerikos sportinių šokių varžybas ketvirti buvo Vilniaus "Ratuto" šokėjai Viktoras Šrubokas ir Ala Karpenko.

BILIARDAS. Savaitgalį Kauno biliardo klube "Entry" net 79 žaidėjai iš visos Lietuvos varžėsi dėl "Entry taurės 2009". Buvo žaidžiamas pulas-9 (devintukas). Geriausiai sekėsi šalies biliardo reitingo lyderiui šiauliečiui Mariui Šiaudkuliui, jis finale 9:3 nugalėjo Vitalijų Potaševą. Trečiąją vietą pasidalijo Mindaugas Paškevičius ir Audrius Michelkevičius.

SLIDĖS. 2008-2009 metų slidinėjimo sezono didžiosios pasaulio taurės atiteko lenkei Justynai Kowalczyk ir šveicarui Dario Colognai. Tai paaiškėjo po Švedijoje vykusio planetos taurės slidinėjimo etapo varžybų. Prieš mėnesį Čekijoje dukart tapusi pasaulio čempione 26-erių J.Kowalczyk sekmadienį laimėjo 10 km lenktynes laisvuoju stiliumi. Bendrojoje pasaulio taurės varžybų įskaitoje Lenkijos slidininkė surinko 1810 taškų ir 80-čia aplenkė tik dvyliktąją vietą sekmadienį užėmusią slovėnę Petrą Majdič (1730).

Vyrų lenktynes 15 km laisvuoju stiliumi laimėjo ir pirmuoju šveicaru, iškovojusiu pasaulio slidinėjimo taurę, tapo 23-ejų Dario Cologna. Bendrojoje pasaulio slidinėjimo taurės varžybų įskaitoje jis surinko 1344 taškus ir 127 taškais lenkia ketvirtąją vietą sekmadienį užėmusį norvegą Petterį Northugą (1217).