2009 05 16 0:00

ŠAUNUOLĖS. Sėkmingai planetos šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės trečio etapo atrankos varžybose pasirodė bei šiandien finale tarp 36 dalyvių dėl medalių kovos abi Lietuvos atstovės Donata Rimšaitė bei Laura Asadauskaitė. Ketvirtadienį D.Rimšaitė surinko 4088 taškus ir tapo B grupės nugalėtoja, o A grupėje L.Asadauskaitė su 4108 tašku užėmė ketvirtąją vietą. Abejose grupėse kovojo po 26 sportininkes.

AUTSAIDERIAI. 92-ą kartą vykstančių prestižinių "Giro d'Italia" daugiadienių dviratininkų lenktynių šeštąjį etapą (248 km) ketvirtadienį "Cervelo TestTeam" ekipos narys Ignatas Konovalovas baigė su autsaideriu grupe ir finišavo 188-as. Bendrojoje įskaitoje lietuvis iš 61 vietos nukrito į 93-ą.

BADMINTONAS. Ketvirtą pergalę pasaulio komandiniame badmintono čempionate Kinijoje iškovojo Lietuvos rinktinė, ketvirtadienį ketvirtajame penkių ekipų 4B grupės mače 4:1 įveikusi Šri Lankos komandą. Per kitas grupės rungtynes Islandija 5:0 sutriuškino Mongolijos ekipą. Trims komandoms iškovojus po tris pergales iš keturių, geresni papildomi rodikliai Lietuvos badmintonininkams lėmė pirmą vietą 4B grupėje.

BOKSAS. Ketvirtadienį Kaune prasidėjo XIII tarptautinis Algirdo Šociko vardo bokso turnyras, kuriame kovas pradėjo 46 atletai iš devynių valstybių. Pirmą varžybų dieną preliminariose kovose pergales iškovojo ir į pusfinalį pateko šeši Lietuvos boksininkai: Aurimas Naudžius (svorio kategorija iki 60 kg), Meinardas Smikas (iki 60 kg), Deividas Kličakas (iki 64 kg), Donatas Bondorovas (iki 75 kg), Vladimiras Milevskis (iki 75 kg) bei Daugirdas Šemiotas (iki 81 kg).

TAIKLUMAS. Sidnėjaus olimpinių žaidynių čempionė Daina Gudzinevičiūtė pasaulio šaudymo į skrendančius taikinius taurės varžybose Vokietijoje užėmė 13 vietą. 43 metų lietuvė kvalifikacijos varžybose tranšėjinėje aikštelėje surinko 70 taškų iš 75 galimų ir į finalą nepateko.

NBA. Per šeštas Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos pusfinalio rungtynes Orlando "Magic" ketvirtadienį namie 85:75 (22:25, 23:21, 16:16, 22:13) įveikė čempiono titulą ginantį Bostono "Celtics" klubą ir, iškovojusi trečią pergalę, išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą - 3:3.

STENLIS. Ketvirtadienį per septintas Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės varžybų Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynes Stenlio taurės savininkė Detroito "Red Wings" namie 4:3 (1:0, 2:2, 1:1) įveikė Anahaimo "Ducks" ledo ritulininkams ir, laimėjusi seriją iki keturių pergalių 4:3, pateko į konferencijos finalą. "Red Wings" į konferencijos finalą pateko jau aštuntą kartą per pastaruosius 14 sezonų, o Stenlio taurę laimėjo keturis kartus - 1997, 1998, 2002 ir 2008 metais.