2009 05 22 0:00

ČEMPIONAI. Šeštą kartą iš eilės Lenkijos vyrų krepšinio pirmenybes laimėjo Tomo Pačėso treniruojamas Sopoto "Asseco Prokom" klubas. Užvakar jis penktosiose finalo serijos iki keturių pergalių rungtynėse namie 96:74 įveikė Zgoželeco "PGE Turow" krepšininkus ir laimėjo seriją 4:1.

DVIRAČIAI. Prancūzijoje vykstančių daugiadienių "Tour de l'Aude" dviratininkių lenktynių penktajame etape "Bigla Cycling Team" ekipai atstovaujanti Modesta Vžesniauskaitė finišavo devyniolikta. 104 km lietuvė 3 min. ir 4 sek. pralaimėjo nugalėtojai amerikietei Kristin Armstrong (2.42:03). Bendrojoje lenktynių įskaitoje po prologo bei penkių etapų M.Vžesniauskaitė iš 28 pozicijos pakilo į 22-ąją, lyderei olandei Reginai Bruins (12.23:03) ji pralaimi daugiau nei 8 minutes.

MASALAS. Rusijos sporto vadovai nusprendė padvigubinti premijas atletams, iškovosiantiems medalius 2010 metų Vankuverio (Kanada) žiemos olimpinėse žaidynėse. Už aukso medalį sportininkas gaus 100 tūkst. eurų (apie 345 tūkst. litų), už sidabrą ir bronzą - atitinkamai 60 ir 40 tūkst. eurų. Rusijos funkcionieriai planuoja, kad Vankuveryje Rusijos komanda iškovos apie 40 medalių ir mažiausiai devynis iš jų aukso. Tai būtų beveik dvigubai daugiau nei 2006-aisiais Turine (Italija), kur rusai parsivežė 22 medalius.

BIRŽA. Pirmasis 2009 metų BNA naujokų biržos šaukimas atiteko Los Andželo "Clippers" komandai. Trečią kartą klubo istorijoje pirmąjį šaukimą gavę "Clippers" klubo vadovai greičiausiai pasirinks Oklahomos universiteto žvaigždę Blake'ą Griffiną. Antroji šaukimo galimybė atiteko Memfio "Grizzlies" komandai, o teisė tretiems išsirinkti naujoką teko Oklahomos "Thunder" atstovams. Didžiausias galimybes gauti pirmąjį šaukimą turėjęs Sakramento "Kings" klubas loterijoje liko tik ketvirtas. 2009 metų NBA naujokų birža vyks birželio 25 dieną.

SAMBO. Italijoje vykusiame Europos sambo imtynių čempionate lietuviai iškovojo septynis medalius, bet auksinio - nė vieno. Artemijus Sitenkovas (iki 62 kg) iškovojo sidabrą kovinio sambo varžybose. Bronza per kovinio sambo rungtynes pasipuošė Karimas Muradovas (57 kg), Sergejus Grečično (68 kg) ir Tadas Pinkevičius (virš 100 kg). Dar tris bronzos medalius Lietuvos atletai iškovojo sambo varžybose - trečiąsias vietas užėmė Mantas Burba (52 kg), Radvilas Matukas (82 kg) ir Marius Labalaukis (100 kg).

SMUNKA. Prestižinių "Giro d'Italia" daugiadienių dviratininkų lenktynių vienuoliktajame etape "Cervelo TestTeam" ekipos narys Ignatas Konovalovas užėmė 167 vietą ir bendrojoje įskaitoje smuktelėjo į 112 poziciją iš 105. 214 km vinuoliktąjį etapą trečiadienį laimėjo britas Markas Cavendishas (4.51:17). Bendrojoje įskaitoje I.Konovalovas nuo pirmaujančio italo Danilo Di Lucos (48.51:28) atsilieka 1.22:50.