2009 06 27 0:00

FINALININKĖS. Sėkmingai Europos šiuolaikinės penkiakovės pirmenybių Vokietijoje kvalifikacinėse varžybose startavo ir vietas šiandien vyksiančiame finale užsitikrino Laura Asadauskaitė bei Donata Rimšaitė. Senojo žemyno čempionės titulą ginanti L.Asadauskaitė surinko 4052 taškus ir tarp 19 dalyvių A grupėje užėmė šeštąją vietą, o D.Rimšaitė (4016 tšk.) tapo B grupės atrankos turnyro nugalėtoja. Nepasisekė Gintarei Sikorskytei - ji nestartavo šaudymo ir bėgimo rungtyje bei į finalą nepateko.

PAGERINO. Ketvirtadienį Švedijoje vykusiose tarptautinėse "Sollentuna Grand Prix" varžybose geriausią savo sezono rezultatą 5000 m bėgime stadione pasiekė Živilė Balčiūnaitė - 16 minučių 27,99 sekundės. Lietuvos stajerė šį sezoną jau ketvirtą kartą bėgo 5000 m stadione ir užėmė antrąją vietą. Rungties nugalėtoja tapo švedė Ida Nilsson (16:07,95), o trečia finišavo norvegė Christina Bus Holth (16:35,43).

NESĖKMĖ. Lietuvos jaunių merginų (iki 17 metų) rinktinė nesėkme pradėjo šešiolikos ekipų Europos čempionato finalinį etapą Serbijoje. Pirmąsias C grupės rungtynes Lietuvos rankininkės 32:42 (17:16) pralaimėjo bendraamžėms iš Vengrijos.

BIRŽA. Ketvirtadienį įvyko Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų birža, kurioje 30 klubų dviem ratais pasirinko 60 talentingiausių krepšininkų. Pirmojo šaukimo teisę turėjęs Los Andželo "Clippers" klubas pakvietė 20-metį 208 cm ūgio puolėją Blake'ą Griffiną, kuris JAV studentų lygoje (NCAA) Oklahomos universiteto komandai vidutiniškai pelnė po 22,7 taško bei po krepšiais atkovojo 14,4 kamuolio. Anksčiausiai iš Europos jaunųjų žaidėjų - penktas - buvo pakviestas 18-metis 192 cm ūgio Badalonos "Joventut" ir Ispanijos rinktinės gynėjas Ricky Rubio, kurį įsigijo Dariaus Songailos Minesotos "Timberwolves" ekipa. Nė vienas NBA klubas Lietuvos krepšininkų nepasirinko.

DISKAS. Olimpinis ir pasaulio disko metimo čempionas estas Gerdas Kanteris Estijos "Aukso lygos" varžybų trečiajame etape diską nusviedė 71 m 64 cm ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje.

NETEKTIS. Užgeso viena ryškiausių Baltarusijos dviračių sporto žvaigždžių, pasaulio eksčempionė Zinaida Stagurskaja. Tragedija įvyko ketvirtadienį kelyje. Trenerio lydima sportininkė važiavo dviračiu. Ją partrenkė netikėtai į priešpriešinio eismo juostą išvažiavęs visureigis. Sportininkė nuo patirtų sužalojimų mirė.