2009 07 15 0:00

ŠAŠKĖS. Lenkijoje pasibaigusiose pirmą kartą surengtose pasaulio aklųjų šaškių pirmenybėse sidabrą moterų turnyre iškovojo Stasė Ingaunytė. Ji papildomą mačą dėl čempionės titulo 1:5 pralaimėjo lenkei Magdai Pawlowskai. Abi žaidėjos devynių dalyvių turnyre buvo surinkusios po 15 taškų. Bronza atiteko ukrainietei Irinai Grigoriuk (12 tšk.). Vyrų (20 dalyvių) čempionato bronzos medalis atiteko Ričardui Valužiui, kuris per 9 ratus surinko 14 taškų iš 18 galimų. Nugalėjo ukrainietis Sergejus Maninas (17 tšk.), sidabrą pelnė rusas Dmitrijus Andrejevas (15 tšk.).

PERĖJO. 34-erių 198 cm ūgio JAV krepšininkas Anthony Parkeris pirmadienį sukirto rankomis su NBA klubu "Cleveland Cavaliers", kuriame žaidžia lietuvis Žydrūnas Ilgauskas. Tris sezonus amerikietis atstovavo Toronto "Raptors" komandai. Praėjusį sezoną A.Parkeris per rungtynes vidutiniškai pelnydavo 10,7 taško, atkovodavo 4 kamuolius, atlikdavo 3,4 rezultatyvaus perdavimo. Anksčiau jis žaidė "Philadelphia 76ers", "Orlando Magic", Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis) ir Romos "Lottomatica" (Italija) komandose. Naujajame klube A.Parkeris per dvejus metus turėtų uždirbti 6 mln. dolerių.

FUTBOLAS. Anglijos elitinės futbolo lygos klubas "Manchester City" iš šalies čempionės "Manchester United" komandos įsigijo 25-erių argentinietį Carlosą Tevezą, su kuriuo ketina pasirašyti penkerių metų sutartį. Argentinos futbolo rinktinės puolėjui beliko tik formalumas - atlikti medicininį patikrinimą. Neoficialiomis žiniomis, šalies čempionui už C.Tevezą "Manchester City" klubas sumokės 35 mln. eurų. Pastaruosius du sezonus "Manchester United" gretose žaidęs argentinietis per 98 rungtynes pelnė 34 įvarčius. Naujojo sezono išvakarėse C.Tevezas taps trečiuoju "Manchester City" klubo pirkiniu po saugo Garetho Barry bei puolėjo Roque'o Santa Cruzo.

DVIRAČIAI. 23 metų Lietuvos dviratininkas Gediminas Bagdonas laimėjo Belgijoje surengtas dviračių lenktynes "De Drie Zustersteden". 158,1 kilometro distanciją nugalėtojas įveikė per 3.31:06. Antrąją, trečiąją ir ketvirtąją vietas tarp 119 finišavusiųjų (startavo 189) užėmė atitinkamai olandas Peteris van Agtmaalis ("AA-Drink"), Simas Kondrotas ir Darijus Džervus. Visi trys lietuviai yra Belgijos komandos "Nieuwe Hoop Tielen" nariai.

REGBIS. Vokietijoje vykusiame Europos vyrų regbio septynetų (regbio-7) pirmenybių finaliniame dvylikos ekipų turnyre triumfavo Rusijos rinktinė, finale 26:19 nugalėjusi Prancūzijos komandą. Bronza tenkinosi Italija, 19:12 įveikusi Ispanijos septynetą. Lietuvos rinktinė Senojo žemyno atrankos varžybose užėmė 19 vietą (tarp 30 komandų) bei nepateko tarp dvylikos čempionato finalinio etapo ekipų.

DEŠIMTA. Danijoje pasibaigusių Europos mažųjų dviračių kroso (BMX) pirmenybių penkioliktajame ir šešioliktajame etape šešta su aštuoniais įskaitiniais taškais finišavo bei dešimtąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė 26-erių šiaulietė Vilma Rimšaitė (102 įskaitiniai taškai). Čempionato nugalėtoja tapo prancūzė Eva Ailloud (262 tšk.), aplenkusi tautietes Laetitią Le Corguillę (234 tšk.) bei Manon Valentino (225).

STALO TENISAS. Čekijos sostinėje vykstančiose Europos jaunučių bei jaunių stalo teniso pirmenybėse devynioliktąją vietą jaunių merginų grupėje užėmė Lietuvos ekipa - Eglė Stuckytė, Ieva Venslavičiūtė ir Kristina Vaškevičiūtė. Pirmajame divizione (28 komandos) varžybas pradėjusios lietuvaitės neišsaugojo vietos tarp šešiolikos stipriausių rinktinių Europoje. Keturių ekipų A grupėje lietuvaitės 0:3 pralaimėjo Rumunijai, 1:3 nusileido Ukrainai bei 0:3 turėjo pripažinti Kroatijos bendraamžių pranašumą. Vėliau N grupėje Lietuvos jaunės vienodu rezultatu - 3:0 - sutriuškino danes ir bulgares. Kovoje dėl 17-20 vietų mūsų šalies atstovės 1:3 pralaimėjo Italijos bendraamžėms ir antradienį 3:1 nugalėjo graikes. Lietuvos jaunučių merginų komanda tarp 39 rinktinių Europoje liko 21-a. 24-a tarp 42 rinktinių liko Lietuvos merginų jaunučių ekipa.LŽ