2009 07 18 0:00

MEDALIAI. Baltarusijos sostinėje Minske vykstančiame Europos dviračių treko jaunimo (iki 23 metų) čempionate dvi Lietuvos dviratininkės iškovojo medalius. Vilija Sereikaitė apgynė čempionės titulą - 3 km asmeninių persekiojimo lenktynių finale penktadienį 22 metų panevėžietė distanciją įveikė per 3 min. 36,446 sek. ir 0,922 sek. pranoko sidabrą pelniusią ukrainietę Lesią Kalitovską. Bronza pasipuošė kita lietuvė - 20-metė Aušrinė Trebaitė. Ji kovoje dėl trečiosios vietos įveikė ukrainietę Svetlaną Galiuk.

LEGIONIERIUS. Buvęs Vilniaus "Lietuvos ryto" gynėjas Mindaugas Lukauskis nusprendė paragauti legionieriaus duonos - artimiausius dvejus metus jis rungtyniaus Prancūzijos čempionų klube Vilerbano ASVEL. 30 metų 198 cm ūgio krepšininkas praėjusį sezoną Europos taurės turnyre pelnydavo 9,9 taško, atkovodavo 3,4 kamuolio bei atlikdavo 2,2 rezultatyvaus perdavimo. M.Lukauskis "Lietuvos ryte" rungtyniavo nuo 2003-iųjų. ASVEL ekipa su Kauno "Žalgiriu" kitą sezoną kovos ULEB Eurolygos A grupėje.

BURTAI. Panevėžio "Ekranas" sužinojo, su kuo gali susitikti UEFA Čempionų lygos trečiajame atrankos etape. Jei antrajame etape A lygos čempionai nugalės Azerbaidžano "Baku" komandą, vėliau kovos su Sofijos "Levski" (Bulgarija) arba "Sant Julia" (Andora) klubais.

Pirmoji "Ekrano" ir "Baku" dvikova baigėsi lygiosiomis 2:2, o "Levski" 4:0 sutriuškino "Sant Julia" ekipą. Atsakomosios antrojo etapo dvikovos vyks trečiadienį.

TOUR DE FRANCE. 13-ąjį prestižinių daugiadienių dviračių lenktynių "Tour de France" etapą vakar laimėjo vokietis Heinrichas Haussleris.

200 kilometrų iš Vitelio į Kolmarą nugalėtojas numynė per 4 val. 56 min. 26 sekundes. Antras liko ispanas Arnetsas Txurruka (atsiliko 4:11), trečias - prancūzas Brice'as Feillu (6:13). Bendrojoje įskaitoje tebepirmauja italas Rinaldo Nocentini. Jis 6 sek. lenkia titulą ginantį ispaną Alberto Contadorą ir 8 sek. - septyniskart šių lenktynių nugalėtoją amerikietį Lance'ą Armstrongą.

ATSISAKĖ. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalių laimėtoja "Šiaulių" ekipa išsiskyrė su treneriu Robertu Giedraičiu. Šiaulių klubo direktorius Adomas Klimavičius sakė, jog tokį sprendimą priėmė klubo valdyba atsižvelgdama į ekonomines sąlygas.

"Toks sprendimas mane nustebino, su manimi net nebuvo bandyta derėtis", - stebėjosi treneris. 38 metų R.Giedraitis "Šiaulių" komandos trenerių štabe dirbo nuo 2005 metų.

SUGRĮŽO. Treneris Gintaras Leonavičius grįžta į Panevėžį. Krepšinio specialistas pasirašė vienų metų sutartį su gimtojo miesto "Techaso" klubu. Strategu domėjosi ir LKL debiutuoti besirengianti Utenos "Juventus" ekipa. Pastaruosius penkis sezonus 52 metų G.Leonavičius treniravo Kėdainių "Nevėžio" komandą ir su ja 2007 metais iškovojo Baltijos lygos Iššūkio taurę.