NAUJIENŲ SPRINTAS

2009 08 10 0:00

BRONZA. Kęstutis Juozėnas ir Algirdas Bendaravičius iškovojo bronzos medalius Prancūzijoje pasibaigusiame pasaulio jaunių (iki 19 metų) akademinio irklavimo čempionate. Porinių dviviečių finale lietuviai 2000 m įveikė per 6 minutes 28,09 sekundės ir tik 0,25 sekundės atsiliko nuo sidabrą iškovojusių rumunų - Petru Codau bei Cristi-Ilies Parghie'o. Per žingsnį nuo medalių liko pavienę dvivietę irklavę Ernestas Zarskis ir Rolandas Maščinskas. Jie finale distanciją įveikė per 6 minutes 44,89 sekundės ir užėmė ketvirtąją vietą.

SUSPENDAVO. Orlando "Magic" klubo puolėjas Rashardas Lewisas suspenduotas dešimčiai pirmųjų NBA 2009-2010 metų sezono rungtynių dėl padidinto testosterono kiekio kraujyje. Šis draudimas reiškia, kad jis pirmąsias dešimt naujojo NBA sezono, kuris prasideda spalio 27 dieną, rungtynių turės sėdėti ant suolo, arba turės praleisti dešimt pirmųjų rungtynių po to, kai išgis.

ATRANKA. Tęsiasi Europos vyrų krepšinio pirmenybių atrankos turnyras, kuriame šešios komandos dviejose grupėse kovoja dėl vienintelio likusio kelialapio į finalinį Senojo žemyno pirmenybių etapą Lenkijoje. A grupės lyderiais tapo Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai, jie namie 82:77 (19:26, 20:11, 26:19, 17:21) įveikė Belgijos rinktinę ir iškovojo antrą pergalę. Vienvalde B grupės lydere tapo Prancūzijos rinktinė, namie 82:72 (28:21, 18:14, 17:12, 19:25) nugalėjusi Suomijos ekipą. Dėl kelialapio į finalinį Europos pirmenybių etapą kovos A ir B grupių nugalėtojai.

PASISKOLINO. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzą iškovojęs "Šiaulių" klubas pasipildė trimis naujokais iš sostinės "Sakalų" ekipos. Šiaulietiškus geltonos ir juodos spalvų marškinėlius apsivilks 20 metų 192 cm ūgio įžaidėjas Laurynas Samėnas, 21 metų 196 cm ūgio puolėjas Arvydas Šikšnius ir 27 metų 204 cm ūgio vidurio puolėjas Vytautas Šarakauskas. Šiuos tris krepšininkus "Šiauliai" iš Vilniaus klubo pasiskolino vienam sezonui. Prieš kelias dienas sutartį su amerikiečiu vidurio puolėju Mattu Kingsley (22 m., 206 cm) sutartį pasirašę "Šiauliai" užbaigti komplektuoti komandą žada iki rugpjūčio 17 dienos, kai prasidės pasirengimas artėjančio sezono kovoms.

KARTINGAI. Lietuvos kartingo federacijos rengiamas šalies atviras čempionatas baigsis tik rugsėjo 12-ąją Vilniuje, tačiau penktojo etapo lenktynėse, šeštadienį vykusiose Aukštadvaryje jau paaiškėjo pirmasis pirmenybių laimėtojas. Juo tapo galingiausią, KZ2 klasės kartingą vairuojantis "MS Kart" komandos lenktynininkas Martynas Tankevičius. Jis Aukštadvaryje įtikinamai laimėjo ir pusfinalio, ir finalinį važiavimus. Dabar Martyno taupyklėje - 195 taškai ir jis tapo nebepavejamas, kad ir kokie būtų paskutiniojo etapo rezultatai.