2009 09 16 0:00

DVIDEŠIMTI. Antradienį Taivane pasibaigusių XXI kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių rinktinių rikiuotėje Lietuvos atstovai su 13 apdovanojimų (2 aukso, 4 sidabro bei 7 bronzos) užėmė dvidešimtąją vietą. Iš viso žaidynėse buvo įteikti 178 aukso, 176 sidabro bei 205 bronzos medaliai. Komandų rikiuotėje nugalėjo Rusijos (98) atstovai, aplenkę sportininkus iš Ukrainos (67) bei Pietų Korėjos (34).

ŠACHMATAI. Danijoje pasibaigusio tarptautinio šachmatų turnyro "Xtracon 4 EMT Skovbo 2009" nugalėtoju tapo kaunietis Šarūnas Šulskis (ELO koeficientas 2568), surinkęs 7 taškus iš 9 galimų. Lietuvos čempionas šiame turnyre iškovojo 5 pergales bei 4 partijas baigė lygiosiomis. Turnyre Danijoje 9 ratų šveicariška sistema žaidė 68 šachmatininkai iš Danijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Izraelio, Egipto bei kitų valstybių.

STALO TENISAS. Vokietijoje vykstančiose Europos stalo teniso komandinėse pirmenybėse trečią nesėkmę iš eilės patyrė Lietuvos moterų rinktinė. Čempionių diviziono B grupėje rungtyniaujančios lietuvės antrąją varžybų dieną 2:3 nusileido Europos vicečempionėms Vengrijos tenisininkėms ir, užėmusios ketvirtą vietą grupėje, tęs kovą dėl 9-16 vietų bei išlikimo stipriausiųjų divizione. Abu taškus Lietuvos komandai pelnė Rūta Paškauskienė, pradžioje ji 3:2 (14:12, 11:13, 11:8, 6:11, 11:4) įveikė Georginą Potą, o vėliau 3:1 (11:7, 8:11, 11:5, 11:9) nugalėjo Krisztiną Thoth. Vakar lietuvės susitiko su Turkijos ekipa. Kad išsaugotų vietą elito divizione, joms reikia užimti ne žemesnę kaip 13 vietą.

BERANKIS. Devyniolikmečiui Ričardui Berankiui (ATP reitinge - 422 vieta) nepavyko laimėti ITF serijos vyrų teniso turnyro Turkijoje (prizų fondas -15 tūkst. JAV dolerių). Jis finale 2:6, 4:6 nusileido 28-erių Aleksejui Kedriukui iš Kazachstano (358). Tai buvo antrasis R.Berankio finalas ITF serijos turnyruose šiemet, o vienintelį tokį turnyrą lietuvis laimėjo 2007-aisiais Portugalijoje.

Į TURKIJĄ. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vicečempionas Kauno "Žalgiris" išvyko į tarptautinį keturių ekipų vyrų krepšinio turnyrą "Stambulo taurė 2009". Antradienį kauniečių varžovė buvo varžybų šeimininkė Stambulo "Galatasaray", šiandien kauniečiai žais su "Erdemir" (Turkija) klubu, rytoj - su Zagrebo "Cibona" (Kroatija).

Į Stambulą išvyko Šarūnas Vasiliauskas, Marcusas Brownas, Martynas Pocius, Žygimantas Janavičius, Adas Juškevičius, Tadas Klimavičius, Travisas Watsonas, Povilas Butkevičius, Mirza Begičius, Dainius Šalenga, Siimas-Sanderis Vene bei Povilas Čukinas.

BALTIJOS LYGA. 2009-2010 metų Baltijos krepšinio lygos (BBL) sezonas rugsėjo 25-26 dienomis startuos Kaune BBL taurės turnyru, kuriame rungtyniaus keturios ekipos. Rugsėjo 25 dieną pirmame pusfinalyje BBL čempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" susitiks su Talino "Kalev-Cramo" ekipa, o antrame pusfinalio mače Kauno "Žalgiris" žais su Latvijos čempionu "Ventspils" klubu. Rugsėjo 26-ąją vyks rungtynės dėl trečiosios vietos ir finalas. Praėjusio sezono BBL atidarymo turnyre Rygoje "Prezidentų taurę" iškovojęs Vilniaus "Lietuvos rytas" finale 80:78 įveikė Rygos "Barons-LMT" krepšininkus.