2009 10 03 0:00

LAIMĖJO. Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė Kolumbijoje vykstančiose tarptautinėse treko varžybose "Caracol de Pista" laimėjo 200 m sprinto rungtį. Antra finišavo kolumbietė Diana Garcia, trečia - kanadietė Monique Sullivan.

GERIAUSIA. 3000 m kliūtinio bėgimo pasaulio čempionė 33 metų ispanė Marta Dominguez išrinkta geriausia šių metų Europos lengvaatlete. Šiemet per pasaulio čempionato bėgimo varžybas Berlyne ji vienintelė pelnė Europai auksą. Europos lengvosios atletikos asociacijos surengtoje apklausoje antrąją vietą užėmė 2007-ųjų laureatė šuolininkė į aukštį Blanka Vlašič (Kroatija), trečiąją - 2005 ir 2008 metų laureatė šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva iš Rusijos.

GERIAUSIAS. Trišuolio pasaulio čempionas 30 metų britas Phillipsas Idowu išrinktas geriausiu 2009 metų Europos lengvaatlečiu. P.Idowu pasaulio čempionate Berlyne nuskriejo 17,73 metro. Europos lengvosios atletikos asociacijos apklausoje antrąją vietą užėmė 2008 metų laureatas Norvegijos ieties metikas Andreasas Thorkildsenas, trečiąją - Rusijos šuolininkas į aukštį Jaroslavas Rybakovas, ketvirtąją - pasaulio disko metimo čempionas vokietis Robertas Hartingas.

Beje, 2005 metų geriausiu Europos lengvaatlečiu buvo išrinktas Virgilijus Alekna. Šių metų laureatai bus pagerbti spalio 17 dieną Budapešte (Vengrija).

RUDENS VĖJAS. Kauno mariose surengtoje devynioliktoje tarptautinėje buriavimo regatoje "Rudens vėjas 2009" pirmą regatos dieną keturiose jachtų klasėse varžėsi per 130 buriuotojų. Vyrų Olimpinėje "Laser Standart" jachtų klasėje pirmavo Jonaszas Stelmaszykas iš Lenkijos, o Pekino žaidynių vicečempionės Gintarės Volungevičiūtės vyras - dešimtkart pasaulio čempionas ir triskart olimpinis prizininkas iš Brazilijos Robertas Scheidtas buvo septintas (pirmą plaukimą jis baigė 12-as, antrąjį - pirmas). Moterų olimpinėje jachtų klasėje "Laser Radial" po dviejų plaukimų pirmavo Saima Plerpaitė. Vyrų "Laser Radial" jachtų klasėje lyderis buvo kaunietis Karolis Janulionis. Tarptautinėje "Laser 4.7" jachtų klasėje (varžosi jaunimas iki 21 m.) po pirmojo etapo pirmavo kaunietis Martis Pajarskas. "Optimist" jachtų klasės (iki 16 m.) varžybose po pirmos dienos bendrojoje įskaitoje pirmavo kaunietis Vėjas Pajarskas.

DVIRAČIAI. Belgijoje startavusių daugiadienių "Circuit Franco-Belge" dviratininkų lenktynių pirmajame etape 29-as finišavo Kazachstano "Astanos" komandos narys Tomas Vaitkus. Jis 213,6 km distanciją nuvažiavo kartu su pagrindine grupe bei pirmojo etapo nugalėtoju Tyleriu Farraru - 5.15:42.

RANKINIS. Šiandien prasideda Lietuvos vyrų rankinio lygos (LRL) pirmenybės. Šį sezoną čempionate rungtyniaus 10 komandų. Prie senbuvių prisidėjo rankinio klubas "Utena". Be šios komandos, dėl prizinių vietų kovos Kauno "Granitas-Karys", Kauno "Lūšis-Sanistal", HC "Vilnius", Šiaulių "Universitetas", Vilniaus "VPU Šviesa-Savanoris", Klaipėdos "Žemaitijos dragūnas", Varėnos "Ūla", Panevėžio "Grifas-KKSC" ir Alytaus "Almeida-Marisa". Čempionatas vyks trijų ratų sistema - be atkrintamųjų varžybų. Galutinės komandų vietos paaiškės po reguliariojo sezono. Visos LRL čempionato rungtynės bus žaidžiamos šeštadieniais.

TENISAS. 23 metų Lina Stančiūtė (197) nepateko į Suomijos sostinėje surengto ITF serijos moterų teniso turnyro "Ortolaakarit Open 2009" pusfinalį. Lietuvos tenisininkė ketvirtfinalyje 4:6, 6:2, 2:6 nusileido 28 metų prancūzei Stephanie Foretz (230). Helsinkyje vykstančio turnyro prizų fondas - 25 tūkst. JAV dolerių.

WNBA. Antrosiose Nacionalinės moterų krepšinio asociacijos (WNBA) čempionato (JAV) finalo serijos rungtynėse Indianos "Fever" klubas svečiuose 93:84 nugalėjo Finikso "Mercury" krepšininkes ir išlygino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1:1. Pirmą finalo susitikimą "Mercury" namie laimėjo po pratęsimo - 120:116. Trečiąsias rungtynes ekipos žais sekmadienį Indianapolyje.