2009 10 20 0:00

ČEMPIONAI. Kaunietis Marius Gudas tapo absoliučiu atvirojo braziliško džiudžitsu čempionato nugalėtoju. Savaitgalį Švedijos sostinėje vykusiose pirmenybėse M.Gudas šeštadienį nugalėjo visus varžovus svorio kategorijoje iki 93,4 kg, o sekmadienį nepaliko vilčių varžovams ir absoliučioje svorio kategorijoje. Baltų diržų senjorų pirmosios (36-40 metų) kategorijos supersunkaus svorio kategorijoje (iki 100,5 kg) triumfavo "Gracie Barra Vilnius" klubo narys Darius Rudzevičius. Finale vilnietis, kuris treniruojasi tik nuo 2008 metų spalio mėnesio, savo varžovą nugalėjo smaugimo veiksmu.

BURTAI. Pirmadienį ištraukti 2010 metų pasaulio futbolo pirmenybių Pietų Afrikos Respublikoje Europos atrankos zonos atkrintamųjų varžybų burtai, aštuonias Senojo žemyno vienuolikes suskirstę poromis. Dėl teisės dalyvauti planetos čempionato finaliniame etape lapkričio 14 ir 18 dienomis susikaus Airija - Prancūzija, Portugalija - Bosnija ir Hercegovina, Graikija - Ukraina, Rusija - Slovėnija.

NESUSIVALDĖ. Pralaimėjimu viešnagę JAV pradėjo Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis) krepšininkai. Jie 91:106 nusileido NBA klubui Niujorko "Knicks". Daugiausia aistrų per susitikimą sukėlė "Maccabi" treneris Pinis Gershonas. Jis trečiame kėlinyje gavo antrą techninę pražangą, tačiau atsisakė palikti areną. Dėl tokio užsispyrimo rungtynės buvo laikinai nutrauktos. Teisėjus perkalbėti bandė tribūnose sėdėję rabinai, tačiau arbitrai savo nuomonės nekeitė. Tik po 10 minučių įkalbinėjimų P.Gershonas sutiko išeiti iš aikštės. Pagaliau paklusęs teisėjų sprendimui treneris buvo palydėtas audringais "Knicks" aistruolių plojimais.

DEBIUTAS. Lietuvos moterų krepšinio rinktinės narė Gintarė Petronytė per debiutines Graikijos moterų krepšinio čempionato rungtynes pelnė 22 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o čempionės titulą ginanti jos komanda Atėnų "Athinaikos" namie 80:59 nugalėjo praėjusių pirmenybių bronzos medalininką Atėnų "Panathinaikos" klubą.

NEIŠTVĖRĖ. Sekmadienį per Detroito maratoną, kuriame dalyvavo per 19 tūkst. sportininkų, mirė trys bėgikai. Kaip praneša organizatoriai, vyrams, susmukusiems nubėgus apie 20 km, atskubėję medikai padėti jau negalėjo. Visi maratono dalyviai buvo užpildę sveikatos pažymas, kad bėgime dalyvauti gali.

DIRŽAS. Vilniuje vykusiame mišrių kovos menų (MMA) turnyre "Realios kovos 6" Lietuvos realių kovų čempiono diržas pussunkio svorio (iki 93 kg) kategorijoje teko klaipėdiečiui Sergejui Maslobojevui. Pusfinalyje jis nugalėjo Pabaltijo šalių MMA čempioną mažeikiškį Valdą Pocevičių, o finale - plungiškį Rimgaudą Kutkaitį.

EURAZIJA. 31-ą kartą Turkijoje surengtame Eurazijos maratone 36 vietą užėmė Rytis Zajančkauskas, 42,195 km įveikęs per 2.58:44. Kitas Lietuvos atstovas - Gedeminas Davydovas - buvo 546-as (4.27:26).