2009 11 11 0:00

PLAUKIMAS. Švedijos sostinėje Stokholme vykstančiame 2009-2010 metų sezono trečiajame Pasaulio plaukimo taurės varžybų etape trumpame baseine (25 m ilgio) Vytautas Janušaitis pateko į 100 m kompleksiniu būdu rungties finalą. Atrankos varžybose lietuvis distanciją įveikė per 53,15 sek. (naujas Lietuvos rekordas) ir tarp 38 sportininkų buvo aštuntas, o savo plaukime - penktas. Vyrų 100 m laisvuoju stiliumi atrankos varžybose 40 vietą tarp 78 dalyvių užėmė ir į finalą nepateko Paulius Viktoravičius. Lietuvos plaukikas septintajame atrankos plaukime tarp dešimties plaukikų buvo tik septintas - 49,34 sekundės.

KREPŠINIS. Naudingiausiu Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono spalio mėnesio krepšininku pripažintas "Ventspils" (Latvija) ekipos žaidėjas Janis Strelniekas per ketverias rungtynes vidutiniškai rinko po 22,8 naudingumo balo. Spalio laureatas per rungtynes vidutiniškai pelnė po 19,8 taško, atliko 2,5 rezultatyvaus perdavimo, atkovojo 3,3 bei perėmė 1,3 kamuolio.

TENISAS. JAV vykstančio ATP serijos "Challenger Tour" vyrų teniso turnyro JAV atrankos varžybų barjerą įveikė ir į pagrindinį vienetų varžybų turnyrą pateko devyniolikmetis Ričardas Berankis (ATP klasifikacijoje - 415 vieta). Jis lemiamoje atrankos varžybų dvikovoje 3:6, 6:0, 6:3 nugalėjo 20-metį amerikietį Michaelą McClune'ą, kuris pajėgiausių planetos tenisininkų reitinge yra 341-as. Uždirbęs tris ATP taškus, R.Berankis pirmajame pagrindinio turnyro vienetų varžybų rate susikaus su 31 metų amerikiečiu Michaeliu Russelu (100).

* Naujoje pajėgiausių pasaulio tenisininkių (WTA) klasifikacijoje Lina Stančiūtė iš 228 pozicijos smuktelėjo į 253. Lietuvos sportininkė per savaitę prarado aštuoniolika įskaitinių taškų, dabar jų turi 195. WTA reitingo lyderės pozicijoje išlieka amerikietė Serena Williams (9075 tšk.).

FECHTAVIMAS. Vilniuje vykusių Lietuvos jaunimo (iki 24 metų) fechtavimo pirmenybių nugalėtojais tapo Agnė Ažukaitė ir Tomas Makarovas. Merginų varžybų finale A.Ažukaitė nugalėjo Pauliną Matlauskaitę, o vaikinų varžybų lemiamoje dvikovoje T.Makarovas privertė pasiduoti penkiakovininką Justiną Kinderį.

FUTBOLAS. Ištraukus Škotijos futbolo lygos taurės turnyro pusfinalio burtus paaiškėjo, kad Arvydo Novikovo ir Mariaus Žaliūko Edinburgo "Hearts" klubo varžovė vasario mėnesį bus "St Mirren" komanda. Turnyro ketvirtfinalyje Edinburgo vienuolikė iš tolesnės kovos eliminavo taurės savininkę Glazgo "Celtic" komandą.