2009 11 24 0:00

GERIAUSIEJI. Tarptautinės lengvosios atletikos federacija (IAAF) geriausiais pasaulio lengvaatlečiais paskelbė Jamaikos sprinterį Usainą Boltą ir JAV sprinterę Sanyą Richards. Antrus metus iš eilės laureatu tapęs 23 metų U.Boltas pasaulio čempionate Berlyne iškovojo tris aukso medalius (100 m, 200 m ir 4x100 m) ir pagerino du pasaulio rekordus (100 ir 200 m). Geriausia 2006 metų lengvaatletė 24 metų S.Richards planetos pirmenybėse auksą iškovojo 400 m distancijoje ir estafetėje 4x400 m.

TENISAS. Londone prasidėjusiame baigiamajame sezono aštuonių pajėgiausių pasaulio tenisininkų turnyre "ATP World Tour Finals", A grupėje, favoritas bei keturiskart (2003-2004 ir 2006-2007) šio turnyro nugalėtojas šveicaras Roger Federeris 4:6, 7:5, 6:1 įveikė ispaną Fernando Verdasco (7), o škotas Andy Murray'us 6:3, 3:6, 6:2 laimėjo prieš argentinietį Juaną Martiną Del Potro.

TINKLINIS. Kaune pasibaigusį Lietuvos vyrų tinklinio Didžiosios "Sporto" taurės finalinį turnyrą laimėjo visas tris pergales iškovojęs Kelmės klubas "Antivis Etovis". Likusių komandų rikiuotė: 2. Vilniaus "Flamingo Volley", 3. Šiaulių "Elga Startas", 4. Kauno "Vilkai".

DZIUDO. Turkijoje pasibaigusiame Europos jaunimo (iki 23 metų) dziudo imtynių čempionate Karolis Bauža (iki 90 kg) tapo Senojo žemyno čempionu, o Raimonda Gedutytė pelnė bronzos medalį. Pirmenybėse dalyvavo 276 atletai iš 40 šalių.

ŠACHMATAI. Turkijoje pasibaigusiame planetos vaikų, jaunučių bei jaunių šachmatų čempionate geriausiai iš vienuolikos Lietuvos atstovų pasirodė Paulius Vaitkevičius (7 taškai iš 11 galimų), aštuonmečių berniukų turnyre tarp 129 dalyvių užėmęs 24 vietą.

LKL. Sekmadienį "Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" čempionate Marijampolės "Sūduva" namie 89:77 (27:26, 26:13, 15:20, 21:18) nugalėjo Panevėžio "Techasą" ir neleido jam priartėti prie lygos lyderių. Iškovoję ketvirtą pergalę per aštuntas rungtynes "Sūduvos" krepšininkai pakilo į šeštąją vietą, o trečią nesėkmę per aštuonis susitikimus patyręs "Techasas" lieka ketvirtas.

SAMBO. Kaune surengtame Lietuvos universitetinių aukštųjų mokyklų Sambo čempionate dalyvavo per 150 studentų iš 12 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Vyrų varžybų nugalėtojais tapo: G.Katkus (52 kg, VGTU), T.Mazgeika (57 kg, VU), S.Gadišauskas (62 kg, MRU), I.Giedraitis (68 kg, VGTU), A.Vencevičius (74 kg, MRU), A.Pagojus (82 kg, VPU), R.Matukas (90 kg, MRU), M.Labalaukis (100 kg, MRU), D.Sokolas (per 100 kg, VU). Moterų varžybas laimėjo: V.Grigorovič (48 kg, VGTU), E.Macijauskaitė (52 kg, MRU), R.Aksionova (56 kg, VU).

NBA. Devintą nesėkmę per penkioliktas Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato rungtynes - po trijų pergalių iš eilės - patyrė Naujojo Orleano "Hornets" klubas su Dariumi Songaila. Sekmadienį svečiuose "Hornets" krepšininkai 101:102 nusileido Majamio "Heat" komandai. Lietuvis per 21 minutę surinko 6 taškus (2-2/7, 1-2/2).