2010 01 08 0:00

SPRINTAS. 24-erių Lietuvos sprinteris Rytis Sakalauskas vakar laimėjo tarptautines "Kalėdų taurės" - E.Jalamovo atminimo uždarųjų patalpų lengvosios atletikos varžybas Jekaterinburge. Lietuvis 0,02 sek. pagerino asmeninį 60 m bėgimo rekordą - 6,71 sekundės.

DAKARAS. Pietų Amerikoje vykstančio Dakaro ralio dalyviai trečiadienį įveikė ilgiausią - 483 km - greičio ruožą Čilėje. Automobilių klasėje nugalėtoju tapo amerikietis Markas Milleris su "Volkswagen", pralenkęs prizininkais tapusius komandos draugus - ispaną Carlosą Sainzą, kuris lyderiauja bendrojoje įskaitoje, bei Nasserą Al-Attiyahą iš Kataro.

Motociklų klasėje pergalę penktajame etape iškovojo čilietis Francisco Lopezas su "Aprillia", vos pusantros minutės aplenkęs bendrojoje įskaitoje pirmaujantį prancūzą Cyrilą Despres su KTM. Nepasisekė vienam iš favoritų, po keturių etapų antrojoje vietoje buvusiam kitam prancūzui Davidui Casteu su "Sherco", kuris patyręs avariją susilaužė koją ir buvo priverstas pasitraukti iš lenktynių.

NBA. Dvidešimt aštuntą pergalę per 37-as Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynes iškovojo Rytų konferencijos lyderis Klivlendo "Cavaliers" klubas su Žydrūnu Ilgausku. Centriniame divizione pirmaujantys "Cavaliers" krepšininkai trečiadienį namie 121:98 sutriuškino Vašingtono "Wizards" komandą. Lietuvis per 18 minučių pelnė 12 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Ketvirtą pergalę iš eilės iškovojo ir į 10 vietą Vakarų konferencijoje pakilo Naujojo Orleano "Hornets" (17/16) su Dariumi Songaila. Trečiadienį išvykoje "Hornets" 97:92 įveikė Oklahomos "Thunder" komandą. Lietuvis per 19 min. pelnė 8 taškus.

DISKVALIFIKACIJA. Vašingtono "Wizards" gynėjui Gilbertui Arenasui NBA komisaras Davidas Sternas skyrė neribotą diskvalifikaciją, kol policija atlieka "Wizards" drabužinėje rastų neužtaisytų, krepšininkui priklausiusių ginklų atsiradimo aplinkybes. Per kiekvienas praleistas rungtynes 28-erių G.Arenas praras po 147 tūkst. JAV dolerių iš savo 111 mln. dolerių šešerių metų kontrakto.

PENKTI. Iškovoję tris pergales ir patyrę vieną pralaimėjimą Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai ULEB Eurolygos jaunių (iki 18 metų) atrankos turnyre Ispanijoje užėmė penktą vietą. Trečiadienį lemiamoje dvikovoje vilniečiai 82:70 (24:23, 22:10, 24:17, 12:20) nugalėjo "KK Split" (Kroatija) bendraamžius. Iš nugalėtojų nesulaikomas buvo Jonas Valančiūnas - 33 taškai (2-10/10, 3-0/1, 1-13/16), 9 atkovoti kamuoliai, 4 blokuoti metimai, 12 išprovokuotų pražangų ir net 50 naudingumo balų. Nugalėtojais tapo ir vienintelį kelialapį į finalo aštuoneto varžybas (gegužę Prancūzijoje) iškovojo Seviljos "Cajasol" komanda, finale 72:70 įveikusi Malagos "Unicaja" (abi - Ispanija) klubą su Tautvydu Saboniu (6 tšk.).

LYDERĖ. Vienuoliktą pergalę iš dvylikos galimų Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionate iškovojo ir vienvalde lydere tapo daugkartinė šalies čempionė Vilniaus TEO komanda. TEO trečiadienį namie 78:35 laimėjo prieš septintojoje vietoje esančią Vilniaus MRU ekipą. Iš nugalėtojų rezultatyviausiai žaidė Milka Bjelica (21 tšk. ir 12 atkovotų kamuolių).