2010 04 12 0:00

SIDABRAS. Didžiojoje Britanijoje vykusio Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės trečiojo etapo moterų finale (32 dalyvės) vakar Donata Rimšaitė iškovojo sidabro medalį. Kovo mėnesį Egipto sostinėje Kaire vykusiame antrajame etape ji irgi pelnė sidabrą. Vyrų finale šeštadienį Justinas Kinderis tarp 36 atletų buvo 31-as (Kaire jis iškovojo sidabrą), o Pekino žaidynių vicečempionas ir praėjusio pasaulio taurės etapo nugalėtojas Edvinas Krungolcas liko 34-as.

ĖJIMAS. Podebraduose (Čekija) įvykusiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose "EA Permit Meeting" sėkmingiausiai iš lietuvių pasirodžiusi Brigita Virbalytė užėmė antrąją vietą. Ji 20 km distancijoje sugaišo 1.32:17 ir tik 7 sekundėmis atsiliko nuo nugalėtoja tapusios italės Sibillos Di Vincenzo. 20 km nuotolį tarp vyrų (40 dalyvių) Tadas Šuškevičius baigė septintas (1.24:09). Nugalėtoju tapo italas Giorgio Rubino (1.22:22).

RĖMĖJAS. Lietuvos krepšinio federacija (LKF) rado naują generalinį rėmėją. Krepšininkus rems nauja lažybų bendrovė "TonyBet", kurios savininkas - Australijos lietuvis Antanas Guoga, neseniai mūsų skaitytojams pristatytas kaip puikus pokerio specialistas. 36-erių verslininkas neseniai įsigijo 2009 metais Lietuvoje registruotą lažybų bendrovę, kuri rinkoje buvo žinoma "Omnibet" vardu. Nuo 2009-ųjų gruodžio ji turi licenciją Lietuvoje organizuoti lažybas.

TENISAS. Aštuoniolikmečiui Laurynui Grigeliui (ATP klasifikacijoje - 465 vieta) nepavyko patekti į Ispanijos sostinėje surengto ITF serijos vyrų teniso turnyro (prizų fondas 10 tūkst. JAV dolerių) finalą. Lietuvis šeštadienį pusfinalyje 3:6, 4:6 pralaimėjo 22-ejų latviui Karliui Lejniekui (1463). Šiame turnyre L.Grigelis pelnė 5 ATP taškus.

PAUZĖ. Dukart olimpinė šuolių su kartimi čempionė 27-erių rusė Jelena Isinbajeva nusprendė padaryti pauzę savo karjeroje. 29 planetos rekordų autorė J.Isinbajevai (jai priklauso planetos rekordai stadione - 5,06 m ir uždarose patalpose - 5,00 m) nutarė pailsėti po nesėkmingo pasirodymo pasaulio uždarųjų patalpų čempionate Dohoje (Kataras), ten kovo mėnesį, kaip ir 2009-ųjų rugpjūtį planetos čempionate Berlyne (Vokietija), garsioji šuolininkė liko be medalio. Kiek laiko Rusijos sporto žvaigždė nedalyvaus varžybose, neskelbiama.

IŠŠŪKIO TAURĖ. Atsakomosiose Baltijos krepšinio lygos Iššūkio taurės turnyro pagrindinio finalo rungtynėse Noršiopingo "Dolphins" (Švedija) klubas 107:72 nugalėjo Prienų "Rūdupį" ir, atsirevanšavęs už nesėkmę svečiuose 77:87, tapo šio turnyro nugalėtoju. Trečiąją vietą Iššūkio taurės turnyre užėmė jaunieji Vilniaus "Perlo" krepšininkai, mažajame finale 90:72 ir 99:52 nugalėję Talino TTU penketuką.

RANKINIS. Penktą pralaimėjimą Lietuvos vyrų rankinio lygos pirmenybių XXII turo rungtynėse patyrė trečią vietą dešimties komandų turnyre užimantis Kauno "Granitas-Gaja-Karys", jis labai komplikavo savo galimybes apginti čempiono titulą. Šeštadienį namie kauniečiai 31:36 (16:16) pralaimėjo ketvirtojoje pozicijoje esančiai Šiaulių komandai "Universitetas-Diringa" (30 tšk.) ir, turėdami 33 taškus, jau septyniais atsilieka nuo pirmenybių lyderės Kauno "Lūšies", kuri savo aikštėje 36:30 (16:14) nugalėjo Vilniaus HC "Vilnius" klubą. Antrą vietą užimantis Klaipėdos "Žemaitijos-Dragūnas" (38 tšk.) šeštadienį namuose 31:20 (16:9) sutriuškino Alytaus "Almeidą-Marisą".