2010 04 20 0:00

ĖJIMAS. Pirmą kartą Portugalijoje surengtose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose "Grande Premio de Mira" moterų 5 km distanciją pirmoji baigė Kristina Saltanovič - 22:42. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė šeimininkės - Maribel Goncalves (25:00) ir Sandro Leitao (25:39).

TINKLINIS. Lietuvos moterų tinklinio čempionato finalo serijos trečiosiose rungtynėse šalies vicečempionė Kauno "Heksa" sekmadienį namie 3:0 (25:19, 25:20, 25:20) įveikė reguliariojo sezono nugalėtojas Vilniaus "SM Tauro VTC" tinklininkes, kurioms seriją iki trijų pergalių pralaimi 1:2. Pirmus du mačus laimėjo vilnietės - abu sykius 3:1. Ketvirta dvikova numatyta balandžio 24 dieną. Jei prireiktų penktų rungtynių, jos vyktų Vilniuje balandžio 25-ąją. Pirmenybių bronza atiteko titulą praradusiai Jonavos komandai "Achema KKSC". Ji per varžybų seriją iki dviejų pergalių nugalėjo Lietuvos jaunių rinktinę - 3:0 ir 3:1.

FORMULĖ-2. Dvejomis lenktynėmis Didžiojoje Britanijoje prasidėjo 2010 metų sezono "Formulės-2" lenktynės, kuriose dalyvauja ir Kazimieras Vasiliauskas. Praėjusį sezoną septintąją vietą galutinėje įskaitoje užėmęs lietuvis užvakar per du etapus surinko 16 taškų ir bendrojoje įskaitoje užima šeštąją vietą. Pirmauja britas Jolyonas Palmeris (43 tšk.), antras - austras Philippas Engas (37 tšk.), trečias - rusas Sergejus Afanasjevas (23 taškai). Pirmosiose sekmadienio 23 ratų lenktynėse K.Vasiliauskas finišavo penktas, per antrąjį etapą buvo septintas.

TAURĖ. Graikijos moterų krepšinio taurę pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo šalies čempionė Virono komanda "Athinaikos", kurioje žaidžia Gintarė Petronytė. Sekmadienį finale "Athinaikos" 87:39 (19:10, 19:3, 26:16, 23:10) sutriuškino "FEA Neas" klubą. Rezultatyviausiai Virono ekipoje žaidusi lietuvė per 20 minučių pelnė 14 taškų.

TENISAS. JAV pasibaigusio WTA serijos turnyro "Family Circle Cup" moterų teniso turnyro JAV vienetų varžybas laimėjo 26-erių australė Samantha Stosur. Ji finale 6:0, 6:3 nugalėjo rusę Verą Zvonariovą. Tai buvo antras Australijos tenisininkės laimėtas WTA serijos teniso turnyras po praėjusiais metais Osakoje (Japonija) iškovotos pergalės. Be pagrindinio prizo, S.Stosur atiteko 107 tūkst. JAV dolerių čekis ir 470 WTA taškų.

REITINGAS. Pirmadienį paskelbtoje geriausių planetos tenisininkių (WTA) klasifikacijoje 24-erių Lina Stančiūtė (192 taškai) per savaitę iš 253-iosios vietos smuktelėjo į 254-ąją. WTA klasifikacijos lyderė išliko amerikietė Serena Williams (7946 tšk.), antra - lenkų kilmės Danijos tenisininkė Carolina Wozniacki (6255 tšk.), trečia - Rusijos atstovė Dinara Safina (6150 tšk.).

Geriausių pasaulio tenisininkų ATP klasifikacijoje devyniolikmetis Ričardas Berankis (229 tšk.) iš 196 vietos nukrito į 199-ąją. Aštuoniolikmetis Laurynas Grigelis (71 tšk.) iš 474 pozicijos pakilo į 446-ąją. Septyniolikmetis Dovydas Šakinis (12 tšk.) iš 860 vietos smuktelėjo į 862-ąją. ATP reitinge pirmauja 28-erių šveicaras Roger Federeris (10 690 tšk.), antras - serbas Novakas Džokovičius (7390), trečias - ispanas Rafaelis Nadalis (6980 taškų), beje, užvakar šeštą kartą iš eilės laimėjęs "Masters" serijos turnyrą Monake.

NBA. Sekmadienį sužaistos ketverios pirmosios Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų ir Rytų ketvirtfinalio serijų iki keturių pergalių rungtynės. Vakarų konferencija: Los Andželo "Lakers" - Oklahomos "Thunder" 87:79; Dalaso "Mavericks" - San Antonijaus "Spurs" 100:94; Finikso "Suns" - Portlendo "Trail Blazers" 100:105. Rytų konferencija: Orlando "Magic" - Šarlotės "Bobcats" 98:89.

DZIUDO. Estijoje vykusiose Europos jaunimo dziudo taurės varžybose Lietuvos sportininkai iškovojo keturis medalius. Auksą pelnė Mindaugas Lenčiauskas (81 kg), sidabrą - Vilija Guzaitė (63 kg) ir Žilvinas Zabarskas (per 100 kg), bronzą - Renalda Gedutytė (70 kg). Antrasis Europos jaunimo dziudo taurės turnyras vyks šį savaitgalį Sankt Peterburge (Rusija), o gegužės 1-2 dienomis - Kaune.

NEBAIGĖ. Olandijoje vykusių klasikinių dviratininkų lenktynių "Amstel Gold Race" nebaigė 58 dalyviai, tarp jų ir JAV komandos "Team Radioshack" narys lietuvis Tomas Vaitkus. 259 km nuotolį greičiausiai įveikė belgas Philippe'as Gilbert'as (6.22:54).