2010 05 24 0:00

TENISAS. Vakar Paryžiuje prasidėjusio atvirojo Prancūzijos teniso čempionato (prizų fondas 15,5 mln. eurų) vyrų varžybų pirmajame rate švedas Robinas Soderlingas (5) nugalėjo prancūzą Laurent'ą Recoudercą - 6:0, 6:2, 6:3; kroatas Marinas Ciličius (10) šventė pergalę prieš brazilą Ricardo Mello - 6:1, 3:6, 6:3, 6:1; rusas Michailas Južnas (11) įveikė lenką Michalą Przysiezną - 6:1, 6:0, 6:4; kolumbietis Alejandro Falla nugalėjo serbą Janko Tipsarevičių - 6:1, 6:2, 6:3. Moterų varžybų pirmajame rate rusė Svetlana Kuznecova (6) įveikė rumunę Soraną Cirsteą 6:3, 6:1; slovakė Dominika Cibulkova (26) - rusę Jekateriną Ivanovą 6:2, 6:0, o argentinietė Gisela Dulko nugalėjo dešimtąja skirstytą baltarusę Viktoriją Azarenką - 6:1, 6:2.

* Vokietijoje pasibaigusį pasaulio vyrų komandų teniso čempionatą (prizų fondas 750 tūkst. eurų) ketvirtą kartą laimėjo Argentinos rinktinė (anksčiau ji triumfavo 1980, 2002 ir 2007 m.).

Šeštadienį finale Argentina 2:1 įveikė šešiskart šį turnyrą laimėjusią JAV komandą, kuri paskutinį sykį pergale džiaugėsi 2005-aisiais.

* WTA serijos "Internationaux de Strasbourg 2010" moterų teniso turnyrą Prancūzijoje (prizų fondas 220 tūkst. JAV dolerių) šeštadienį laimėjo 23-ejų rusė Marija Šarapova. Ji 7:5, 6:1 nugalėjo pirmą kartą WTA serijos turnyro finale žaidusią vokietę Kristiną Barrois ir laimėjo antrą šiais metais turnyrą. Pirmą pergalę rusė šventė vasarį Memfyje (JAV).

STALO TENISAS. Vakar Maskvoje (Rusija) prasidėjusiame pasaulio stalo teniso komandiniame čempionate dalyvauja 134 šalių atstovai, tarp kurių yra ir Lietuvos stalo teniso moterų bei vyrų rinktinės.

Mūsų moterys žaidžia antro pagal pajėgumą diviziono (ten kovojama dėl 25-48 vietų) F grupėje kartu su Serbija, Liuksemburgu, Egiptu, Venesuela ir Indonezija, kurią mūsų komanda vakar nugalėjo 3:1. Moterų rinktinei dėl ligos neatstovaus 41 pasaulio raketė Rūta Paškauskienė. Mūsų šalies vyrų rinktinė žaidžia trečio diviziono (dėl 49-72 vietų) J grupėje drauge su Australija, Saudo Arabija, Šri Lanka, Pietų Afrika ir Venesuela, kuriai sekmadienį lietuviai pralaimėjo 2:3.

KREPŠINIS. Lenkijos vyrų krepšinio pirmenybių finalo seriją iki 4 pergalių sėkmingai pradėjo čempionės titulą ginanti Tomo Pačėso treniruojama Gdynės "Asseco Prokom" komanda. Ji šeštadienį namie 93:86 įveikė Vloclaveko "Anwil" ekipą. Antros rungtynės įvyks šį vakarą.

* Trečiose Graikijos vyrų krepšinio pirmenybių pusfinalio rungtynėse Pirėjo "Olympiacos" klubas su Linu Kleiza šeštadienį namie 89:77 nugalėjo Atėnų "Maroussi" krepšininkus ir, laimėjęs seriją iki trijų pergalių 3:0, tapo pirmuoju finalo dalyviu. Kitame pusfinalio mače titulą ginantis Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi po dviejų susitikimų 2:0 pirmavo prieš Atėnų "Panellinios" komandą, vakar vakare įvyko trečia dvikova.

* Trečiosiose Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalo serijos rungtynėse Bostono "Celtics" klubas šeštadienį namie 94:71 nugalėjo Orlando "Magic" ekipą ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 3:0.