2010 07 08 0:00

BURTAI. Šiandien Barselonoje bus traukiami Eurolygos vyrų krepšinio klubų burtai, po kurių komandos sužinos kito sezono savo varžovus. Abi Lietuvai atstovaujančios ekipos atsidūrė skirtinguose krepšeliuose. Šalies čempionų komanda Vilniaus "Lietuvos rytas" bus trečiajame krepšelyje, kartu su Belgrado "Partizan", Valensijos "Power Electronics" ir Malagos "Unicaja". Lietuvos vicečempionas Kauno "Žalgiris" pateko į penktąjį krepšelį kartu su Zagrebo "Cibona", Milano "Armani Jeans" ir Bambergo "Brose Baskets" komandomis.

Iki šiol krepšeliai būdavo sudaromi atsižvelgiant tik į praėjusio sezono rezultatus. Nuo šio sezono Eurolyga krepšelius sudarys pagal pastarųjų trejų metų komandų reitingus. Komandoms skiriami du taškai už pergales bet kurių Europos varžybų reguliariajame sezone ir vienas taškas - už pralaimėjimą. Du taškai skiriami už patekimą į "Top 16", dar du - už dalyvavimą ketvirtfinalyje, po vieną - už patekimą į pusfinalį ir finalą. Traukiant burtus bus bandoma išvengti dviejų vienos šalies komandų viename pogrupyje, išskyrus Ispaniją, kuri turės 5 atstovus varžybose.

1 krepšelis: Maskvos CSKA, "Regal Barcelona", Pirėjo "Olympiakos", Vitorijos "Caja Laboral".

2 krepšelis: Sienos "Montepaschi", Atėnų "Panathinaikos", Tel Avivo "Maccabi", Madrido "Real".

3 krepšelis: Belgrado "Partizan", Valensijos "Power Electronics", Malagos "Unicaja", Vilniaus "Lietuvos rytas".

4 krepšelis: Stambulo "Fenerbahce Ulker", Gdynės "Asseco Prokom", Stambulo "Efes Pilsen", Romos "Lottomatica".

5 krepšelis: Kauno "Žalgiris", Zagrebo "Cibona", Milano "Armani "Jeans", Bambergo "Brose Baskets".

6 krepšelis: Liublianos "Union Olimpija", Šolė "Basket", kvalifikacijos nugalėtoja, kvalifikacijos nugalėtoja.

JAUNIAI. Vokietijoje sunkią pergalę pasaulio jaunių (iki 17 metų) krepšinio čempionato ketvirtajame ture iškovojo Dariaus Dikčiaus vadovaujama Lietuvos rinktinė - ji 74:71 palaužė Serbijos komandą. Lietuviams tai buvo trečioji pergalė, po kurios jie A grupėje pakilo į antrąją vietą. Pirmauja JAV rinktinė.

TOUR DE FRANCE. Prestižiškiausių dviratininkų lenktynių "Tour de France" trečiajame etape varžybų debiutantas "Cervelo Test Team" komandos narys Ignatas Konovalovas finišavo 132-as ir bendrojoje įskaitoje iš 184 pozicijos pakilo į 157-ąją. Bendrojoje įskaitoje po prologo ir trijų etapų I.Konovalovas nuo lenktynių lyderio poziciją susigrąžinusio šveicaro Fabiano Cancellaros atsiliko 22:19. Nugalėtojo titulą ginantis ispanas Alberto Contadoras Velasco nuo lyderio atsiliko 1:40 ir nukrito į devintąją vietą.

NUGALĖJO. Darius Draudvila laimėjo tarptautines lengvosios atletikos daugiakovininkų varžybas Didžiojoje Britanijoje. Jis dešimtkovėje surinko 7643 taškus ir aplenkė penkis sportininkus iš trylikos pradėjusių varžybas. Lietuvis 100 m nubėgo per 10,82 sek., į tolį nušoko 7,27 m, rutulį nustūmė 14,77 m, įveikė 1,93 m aukštį, 400 m nubėgo per 49,32 sek., 110 m barjerinio bėgimo rungtyje sugaišo 14,11 sek., diską nusviedė 43,60 m, su kartimi įveikė 4,00 m aukštį, ietį nusviedė 52,93 m ir 1500 m distanciją nubėgo per 5:00,87. Antrąją bei trečiąją vietas užėmė anglai Edas Dunfordas (7156 tšk.) ir Richardas Reeksas (6900).

KONTROLINĖS. Didžiojoje Britanijoje viešinti rezervinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 78:73 nugalėjo Anglijos krepšininkus. Nugalėtojams Renaldas Seibutis pelnė 29 taškus, Adas Juškevičius ir Valdas Vasylius po 9, Martynas Andriuškevičius 7, Deividas Gailius ir Vytautas Šarakauskas po 6, Mindaugas Kuzminskas 5, Arvydas Šikšnius 3, Arvydas Eitutavičius ir Valdas Dabkus (8 min. 4 praž.) po 2.

SUSITARĖ. Su Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkais nugalėtojo reputaciją pelnęs 50-metis treneris Rimas Kurtinaitis pirmadienį Latvijos sostinėje žodžiu sutarė dėl kontrakto su Rygos VEF klubu. Nors sutartis dar nepasirašyta, atrodo, kad kitą sezoną R.Kurtinaitis dirbs būtent ten.

Į JUVENTUS. Pernai debiutavusią Lietuvos krepšinio lygoje ir ketvirtąją vietą užėmusią Utenos "Juventus" ekipą treniruos 39-erių Robertas Giedraitis. Su juo klubas pasirašė vienų metų sutartį. 2005 metais profesionalaus krepšininko karjerą baigęs R.Giedraitis dirbo "Šiaulių" komandos trenerio Aloyzo Rudžio asistentu, 2007 metais laikinai ėjo komandos vyriausiojo trenerio pareigas. Į "Šiaulius" atvykus Robertui Kuncaičiui, R.Giedraitis vėl tapo trenerio asistentu, o 2008 metų vasario mėnesį buvo dar kartą paskirtas vyr. treneriu. 2008-ųjų pabaigoje į "Šiaulius" sugrįžus Antanui Sireikai, R.Giedraitis trečią kartą tapo trenerio asistentu.