2010 07 20 0:00

MERGINOS. Latvijoje vykstančiose Europos jaunimo merginų (iki 20 metų) pirmenybėse Lietuvos krepšininkės pergale pradėjo antrojo etapo F grupės varžybas. Mūsiškės vakar laimėjo prieš Serbijos komandą - 63:57. Nugalėtojoms Eglė Šikšniūtė pelnė 18 taškų ir atkovojo 7 kamuolius, Marina Solopova - 17 tšk., 12 atk. kam., Giedrė Paugaitė - 14 tšk., 17 atk. kam. Šiandien lietuvės susitiks su be pralaimėjimų žengiančiomis ispanėmis.

LIEKA. Vilniaus krepšinio komandoje "Lietuvos rytas" ir toliau žais jos kapitonas Steponas Babrauskas. Ankstesnę dvejų metų sutartį su LKL čempionais 197 cm ūgio 26-erių puolėjas buvo pasirašęs 2008 metais su galimybe ją pratęsti dar vieniems metams.

TOUR DE FRANCE. Prestižinių "Tour de France" dviratininkų lenktynių keturioliktajame etape sekmadienį triumfavo prancūzas Christophe'as Riblonas (4.52:42). Komandos "Cervelo Test Team" narys Ignatas Konovalovas finišavo 150-as. 184,5 km distancijoje Lietuvos dviratininkas beveik 37 minutėmis atsiliko nuo etapo nugalėtojo. Bendrojoje įskaitoje po prologo ir keturiolikos etapų pirmauja Andy Schleckas iš Liuksemburgo (68.02:30). I.Konovalovas iš 151 pozicijos smuktelėjo į 155-ąją ir nuo lyderio A.Schlecko, kuris sekmadienį finišavo ketvirtas, atsilieka pustrečios valandos. Titulą ginantis ispanas Alberto Contadoras Velasco bendrojoje įskaitoje išliko antras, nuo lyderio atsilikdamas tik 31 sekunde. 70-as finišavęs septyniskart (1999-2005) "Tour de France" nugalėtojas amerikietis Lance'as Armstrongas bendrojoje įskaitoje nukrito į 38 vietą ir nuo lyderio atsilieka beveik 40 minučių.

PERGALĖ. Italijoje pasibaigusį WTA serijos turnyrą "Snai Open" (prizų fondas 220 tūkst. JAV dolerių) laimėjo 25-erių estė Kaia Kanepi. Ji finale 6:4, 6:3 įveikė favorite laikytą nugalėtojos titulą gynusią italę Flavią Pennettą. Estė laimėjo pirmąjį savo karjeroje WTA serijos turnyrą. Už pergalę, be pagrindinio prizo, K.Kanepi gavo 37 tūkst. JAV dolerių čekį bei 280 WTA taškų.

REITINGAS. Vakar paskelbtame pajėgiausių planetos tenisininkų ATP reitinge dvidešimtmetis Ričardas Berankis (392 taškai) iš 132 vietos nukrito į 133-iąją. ATP reitinge pirmauja 24-erių ispanas Rafaelis Nadalis (10 745 tšk.), jis net 3840 taškų lenkia antrojoje pozicijoje išlikusį serbą Novaką Džokovičių (6905). Naujoje moterų WTA klasifikacijoje 24-erių Lina Stančiūtė (185 tšk.) išliko 262-a. Lyderė tebėra amerikietė Serena Williams (8475 tšk.), 2575 taškais lenkianti antrojoje pozicijoje esančią serbę Jeleną Jankovič (5900).

IŠKOPĖ. Lietuvos tenisininkas Laurynas Grigelis iškopė į Italijoje vykstančio ATP "Challenger Tour" serijos turnyro (prizų fondas 30 tūkst. eurų) pagrindines varžybas. Už tai L.Grigeliui atiteko 3 ATP taškai.

ŠACHMATAI. Pirmąjį pralaimėjimą atvirajame Kanados šachmatų čempionate sekmadienį patyręs vilnietis Eduardas Rozentalis (ELO koeficientas 2631) bendrojoje įskaitoje liko septintas. Paskutinę devintojo rato partiją Lietuvos šachmatininkas juodosiomis figūromis pralaimėjo Kanadai atstovaujančiam Nikolajui Noricynui (2536) ir, iškovojęs 5 pergales, 3 partijas baigęs lygiosiomis bei vieną pralaimėjęs, surinko 6,5 taško iš 9 galimų. Nugalėtoju tapo anglas Luke'as McShane'as (2624). Jis surinko 8 taškus ir pustaškiu aplenkė Nikolajų Noricyną.

SUNKIOJI ATLETIKA. Pirmą kartą šalies istorijoje Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinė tapo Baltijos šalių čempione komandinėje įskaitoje. Taline vykusiame turnyre antroji vieta atiteko Lenkijos ekipai, trečiąja pozicija tenkinosi Estijos komanda. Absoliučiu čempionu tapo olimpinis prizininkas, daugkartinis Europos ir pasaulio čempionas Viktoras Ščerbatychas iš Latvijos, aplenkęs tautietį Arturą Pliesniką bei pasaulio jaunimo čempioną Aurimą Didžbalį. Klaipėdietė sunkiaatletė Aleksandra Stepanova absoliučioje moterų įskaitoje iškovojo bronzos medalį. Jaunimo (iki 20 metų) čempionu tapo A.Didžbalis, o Marius Mickevičius užėmė trečiąją vietą.