2010 07 21 0:00

PASIRINKO. Geriausia 2009 metų Lietuvos krepšininkė Gintarė Petronytė iš Graikijos keliasi į Turkiją. 21 metų 196 cm ūgio vidurio puolėja sudarė dvejų metų sutartį su Stambulo "Galatasaray" komanda. Praėjusį sezoną lietuvė atstovavo Atėnų "Athinaikos" ekipai ir su ja iškovojo Europos taurę, Graikijos taurę bei tapo Graikijos čempione. Tačiau dėl pablogėjusios klubo finansinės padėties "Athinaikos" atsisakė dalyvauti Eurolygos varžybose, todėl G.Petronytė pasirinko "Galatasaray", kuris žais elitiniame turnyre.

PERGALĖ. JAV, Kentukio valstijoje vykstančio Teniso profesionalų asociacijos (ATP) "Challenger Tour" serijos turnyre (prizų fondas 50 tūkst. JAV dolerių) dvidešimtmetis Ričardas Berankis (ATP klasifikacijoje - 133) pirmajame rate 6:4, 7:5 įveikė 29 metų amerikietį Michaelį Yani (224). Lietuvis jau uždirbo 7 ATP taškus ir 860 dolerių (2300 litų).

LYDERIS. Prestižiškiausiose daugiadienėse dviračių lenktynėse "Tour de France" po 15 etapo lyderiu bendrojoje įskaitoje tapo titulą ginantis "Astana" komandos narys ispanas Alberto Contadoras. Buvusį lyderį Andy Schlecką iš Liuksemburgo ("Saxo Bank" komanda) A.Contadoras prieš šešioliktąjį etapą lenkė 8 sek. "Cervelo" komandos narį Ignatą Konovalovą (156 vieta) nuo A.Contadoro skyrė jau 2.56:05.

ĮVEIKĖ. Draugiškose futbolo rungtynėse Latvijoje Vilniaus "Žalgirio" futbolininkai 1:0 nugalėjo Daugpilio "Dauguva" komandą. Pergalingą įvartį 38 minutę įmušė saugas Raimondas Vilėniškis.

PRATĖSĖ. Vokietijos futbolo sąjunga (DFB) pratęsė kontraktą su nacionalinės rinktinės treneriu Joachimu Loewu. Jis komandai vadovaus iki 2012 metų Europos čempionato pabaigos. Kartu su J.Loewu rinktinėje liko ir jo pagalbininkai - Oliveris Bierhoffas, Hansas Dieteris Flickas bei Andreasas Koepke. J.Loewo treniruojama Vokietijos rinktinė 2008 m. Europos čempionate iškovojo sidabro, o šių metų pasaulio čempionate - bronzos medalius.

MILIJONAI. NBA klubas Dalaso "Mavericks" pratęsė sutartį su ilgamečiu komandos nariu vokiečiu Dirku Nowitzki. 32 metų 213 cm puolėjas pasirašė naują ketverių metų kontraktą, kurio vertė apie 80 mln. JAV dolerių (apie 210 mln. litų). D.Nowitzki "Mavericks" klube rungtyniauja jau 12 metų.