2010 09 13 0:00

FORMULĖ. Sekmadienį "Formulės-1" pasaulio čempionato keturioliktąjį etapą - Italijos "Grand Prix" lenktynes - laimėjo iš pirmosios pozicijos startavęs "Ferrari" pilotas 29 metų ispanas Fernando Alonso. Tai buvo trečioji Ispanijos lenktynininko pergalė šį sezoną ir 24-oji per visą karjerą šiose lenktynėse. Antrąją vietą užėmęs britas Jensonas Buttonas ("McLaren") atsiliko 2,938 sekundės. Trečiąja pozicija tenkinosi kitas "Ferrari" ekipos narys brazilas Felipe Massa, kuris finiše savo komandos draugui pralaimėjo 4,223 sekundės. Nesėkmingai lenktynės Italijoje susiklostė lyderio poziciją bendrojoje sezono įskaitoje praradusiam "McLaren" komandos nariui britui Lewisui Hamiltonui - jis po susidūrimo pirmajame rate su F.Massos bolidu buvo priverstas pasitraukti iš tolesnės kovos.

KETVIRTAS. Portugalijoje vykusiame Europos akademinio irklavimo čempionate vienvietininkas Mindaugas Griškonis liko per žingsnį nuo medalio. Vakar finale lietuvis 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 55,34 sek. ir buvo ketvirtas. Nuo bronzą iškovojusio vokiečio Karlo Schulzes lietuvis atsiliko 2,85 sekundės.

B finale startavusi vyrų porinė dvivietė - Mykolas Masilionis bei Saulius Ritteris - užėmė antrąją vietą ir bendroje įskaitoje liko aštunta, o moterų porinę dvivietę irklavusios Gabrielė Albertavičiūtė ir Lina Šaltytė B finale distanciją baigė trečios ir bendroje įskaitoje liko devintos.

STALAS. Šeštadienį Čekijoje prasidėjo Europos stalo teniso komandinis čempionatas, kuriame dalyvauja 34 moterų bei 39 vyrų rinktinės. Dviem pergalėmis antrojo pagal pajėgumą "Challenge" diviziono G grupės varžybas pradėjo Lietuvos moterų rinktinė, vienodais rezultatais 3:0 nugalėjusi Velso ir Norvegijos ekipas. "Challenge" diviziono E grupės vyrų čempionato varžybas dviem pralaimėjimais pradėjo mūsų vyrai, vienodais rezultatais - 0:3 - turėję pripažinti Norvegijos bei Bulgarijos komandų pranašumą.

KONTROLINĖS. Pergalę per kontrolines rungtynes iškovojo naujam sezonui besirengiantis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionas Vilniaus "Lietuvos rytas". Vilniečiai namie 86:56 (29:14, 23:18, 18:11, 16:13) įveikė kitą sostinės ekipą "Perlą". Po 14 taškų nugalėtojams pelnė Jonas Valančiūnas ir Steponas Babrauskas, 13 - Arvydas Šikšnius, 11 - Žydrūnas Kelys.

Pajūryje naujajam sezonui besirengiantis LKL vicečempionas Kauno "Žalgiris" per draugišką susitikimą 77:68 (16:21, 23:18, 12:10, 26:19) nugalėjo Donecko "Doneck" (Ukraina) komandą. 23 taškus nugalėtojams pelnė DeJuanas Collinsas, 19 - Dainius Šalenga, 14 - Artūras Milaknis, 11 - Mirza Begičius.

BOKSAS. Ukrainos boksininkas Vladimiras Kličko šeštadienį Vokietijoje techniniu nokautu dešimtame raunde nugalėjo Nigerijos atstovą Samuelį Peterį ir apgynė pasaulio čempiono titulą itin sunkaus svorio katagorijoje pagal Tarptautinės bokso federacijos (IBF), Pasaulinės bokso organizacijos (WBO), o taip pat Tarptautinės bokso organizacijos (IBO) versijas. Dešimto raundo pradžioje V.Kličko kairės rankos smūgiu pasiuntė S.Peterį ant grindų, o teisėjas netrukus sustabdė kovą. Tai buvo jau tryliktoji V.Kličko pergalė iš eilės.

ISPANIJA. Antrą pergalę iš eilės 2010-2011 metų sezono Ispanijos futbolo čempionate iškovojo praėjusių pirmenybių bronzos medalininkė "Valencia", kurioje dar nebuvo registruoto Mariaus Stankevičiaus. "Valencia" futbolininkai namie 1:0 (1:0) įveikė Santandero "Racing" ekipą, o pergalingo įvarčio autoriumi tapo Hedwigesas Maduro (45+2 min.). Nepasisekė šalies čempionei "Barcelonai", ji namie nelauktai 0:2 (0:1) pralaimėjo "Hercules CF" klubui ir su 3 taškais nukrito į šeštą vietą.