2011 01 14 0:00

BLOGIUKAS LIETUVOJE

Krepšininko karjerą baigęs vienas skandalingiausių Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjų Dennisas Rodmanas turės progos susipažinti su Lietuva. 49-erių ekskrepšininkas, per karjerą iškovojęs penkis NBA čempionų žiedus, vakar kelioms dienoms atvyko į Vilnių. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) atstovai LŽ patikino neturį jokių reikalų su išskirtinės išvaizdos žaidimo po krepšiu genijumi. "Per Europos čempionatą į Lietuvą kviesime buvusius NBA krepšininkus, tačiau D.Rodmano mūsų sąrašuose nėra", - teigė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. Pasirodo, į konfliktus nuolat įsisukdavęs ir blogiuko reputaciją užsitarnavęs ekskrepšininkas šiandien sostinėje filmuosis viešbučių reklamoje. Jau rytoj ekstravagantiškas "aktorius" skris namo. Tatuiruotėmis savo kūną išmarginęs D.Rodmanas skambiausių pergalių pasiekė kartu su Michaeliu Jordanu ir Scottie Pippenu atstovaudamas Čikagos ekipai "Bulls".

DYKUMŲ RALIS

Dešimtajame Dakaro ralio etape lenktynės iš Čilės vėl persikėlė į Argentiną. Automobilių klasėje greičiausiai etapą įveikė pirmąją pergalę šį sezoną ir tryliktą per karjerą Dakaro etapuose iškovojęs Pietų Afrikos Respublikos atstovas Ginielis de Villiers'as ("Volkswagen"). Jis 4:23 aplenkė antrojoje vietoje likusį lenką Krzysztofą Holowczycą (BMW) ir 5:30 - trečiuoju finišavusį prancūzą Stephane'ą Peterhanselį (BMW). Bendrojoje įskaitoje lyderiu išliko ketvirtąją vietą etape užėmęs katarietis Nasseras Al-Attiyahas, jo persvara prieš antrąją vietą užimantį dukart pasaulio autoralio čempioną (1990 ir 1992 m.) nugalėtojo titulą Dakaro ralyje ginantį ispaną Carlosą Sainzą (10 etape jis buvo penktas), išaugo iki 12:37. Trečias - G.de Villiers'as (46:57), o ketvirtas žengiantis S.Peterhanselis nuo lyderio atsilieka net 1.39:32. Tarp motociklininkų dešimtajame etape nugalėjo lenktynių lyderis ispanas Marco Coma (KTM), 9:56 aplenkęs nugalėtojo titulą ginantį komandos draugą prancūzą Cyrilą Despres (KTM) ir 13:22 - portugalą Rubeną Farią (KTM). Bendrojoje įskaitoje M.Coma jau 18:10 lenkia antrojoje vietoje esantį C.Despres ir 45:16 - čilietį Francisco Lopezą ("Aprilia").

RANKINIO TAURĖ

Lietuvos vyrų rankinio lygos XII turas prasidėjo lyderių pergalėmis. Dešimties komandų turnyre pirmaujantis čempiono titulą ginantis Klaipėdos "Žemaitijos Dragūnas" namie 33:25 (19:10) nugalėjo Varėnos "Ūlą", o antrojoje vietoje esanti Vilniaus "VHC Šviesa" svečiuose 34:21 (14:10) laimėjo prieš Šiaulių "Universiteto-Diringos" vyrus. Po šių susitikimų "Žemaitijos Dragūnas" ir "VHC Šviesa" turi po 19 taškų ir trimis lenkia trečiojoje pozicijoje esantį Kauno "Granitą-Gają-Karį", "Universitetas-Diringa" (14 tšk.) išlieka ketvirtas, o "Ūla" (2 tšk.) yra paskutinė, dešimta.

MOTERŲ ŽAIDIMAI

Sužaistos dvejos atidėtos Lietuvos moterų rankinio lygos dešimtojo turo rungtynės, kuriose šeštąją pergalę iškovojo ketvirtojoje pozicijoje esanti titulą ginanti Vilniaus VPU "Šviesa-Eglė" (13 tšk.). Ši namie 33:20 (16:14) įveikė Utenos ekipą KKSC. Kitose rungtynėse užvakar Šiaulių komanda "Gaivineta-Saulė" svečiuose 31:28 (15:17) nugalėjo Kauno "ACME-Žalgirį". Septynių komandų turnyre pirmauja Vilniaus "Eastcon AG-Vilniaus kolegija" (20 tšk.), dviem taškais lenkianti Kauno rajono HC "Garliavos-SM" ir Panevėžio "KKSC-Slimekos" rankininkes.