2011 01 31 0:00

Prancūzai - pasaulio čempionai

Švedijoje organizuoto pasaulio vyrų rankinio čempionato finale vakar Prancūzijos rinktinė po pratęsimo nugalėjo Danijos rankininkus 37:35. Bronzos medalius iškovojo Ispanijos nacionalinė komanda, mažajame finale minimaliu skirtumu laimėjusi prieš šeimininkų rinktinę - 24:23.

Japonų pergalė Azijoje

Katare pasibaigusias šešiolikos komandų Azijos futbolo pirmenybes ketvirtą kartą šalies istorijoje laimėjo Japonijos rinktinė. Šeštadienį finale japonai per pratęsimą 1:0 (0:0, 0:0) išplėšė pergalę prieš Australijos futbolininkus. Pergalingo įvarčio autoriumi 109 minutę tapo Tadanari Lee. Anksčiau Japonija Azijos futbolo čempionatą laimėjo 1992, 2000 ir 2004 metais. Azijos pirmenybių bronzą pelnė ir paskutinį kelialapį į 2015 metų žemyno čempionatą Australijoje iškovojo Pietų Korėjos rinktinė, kuri mažajame finale 3:2 (3:1) nugalėjo Uzbekistano futbolininkus.

Aukštyn - žemyn

Gibraltare vykstančiame šachmatų festivalyje "2011 Tradewise Gibraltar Chess Festival" Gedimino Rastenio auklėtinė Viktorija Čmilytė (ELO 2526) po pirmųjų trijų pergalių vėliau patyrė dvi nesėkmes ir iš pirmosios vietos smuktelėjo į 47 poziciją. Ketvirtajame ture Viktorija baltosiomis figūromis pralaimėjo pergalingai rusei Nadeždai Kosincevai (2552), penktajame juodosiomis žaidusią lietuvę nugalėjo Indijos atstovas Geetha Narayananas Gopalas (2597). Elito žaidėjų turnyre vakar V.Čmilytės varžovas buvo aštuoniolikmetis Šveicarijos šachmatininkas Kambezas Nuri (2300).

Latviai pirmauja

Dvyliktą pergalę šešioliktose Baltijos krepšinio lygos (BBL) elito diviziono rungtynėse iškovojo ir dvylikos ekipų turnyre į antrąją vietą pakilo Algirdo Brazio treniruojama Ventspilio "Ventspils" komanda. Ji šeštadienį svečiuose 77:72 (21:16, 24:15, 13:26, 19:15) nugalėjo šeštojoje pozicijoje esančius Talino "Kalev-Cramo" (9 pergalės, 6 pralaimėjimai) krepšininkus. Lietuvis Saulius Kuzminskas nugalėtojams per 24 minutes pelnė 7 taškus ir po krepšiais atkovojo 10 kamuolių. Rezultatyviausias "Ventspils" gretose buvo 17 taškų įmetęs Artūras Berzinis. Šeimininkų gretose sėkmingiausiai žaidė Raitas Keerlesas - 21 taškas. Turnyre pirmauja Rimo Kurtinaičio treniruojama Rygos VEF komanda - 13 pergalių ir 2 pralaimėjimai.