2011 02 08 0:00

DELNAS IŠGELBĖTAS

Net septynias valandas truko žinomo "Formulės 1" lenkų lenktynininko Roberto Kubicos operacija, jis sekmadienį drauge su šturmanu Jakubu Gerberiu Italijoje netoli Genujos vykusiame autoralyje "Ronde di Andora" patyrė avariją. Pasak Lenkijos tinklalapio TVN24, sportininkų automobilis "Škoda Fabia" atsitrenkė į apsauginį barjerą, vėliau - į bažnyčios mūrą. Šturmanui nieko bloga neatsitiko, o R.Kubica patyrė daug lūžių. Be to, jam sutraiškytas delnas. Pietra Ligure ligoninėje dviem septynių chirurgų grupėms pavyko atkurti sutraiškytą dešiniosios rankos delną. Šiuo metu R.Kubica komos būsenos, tačiau jo gyvybei pavojus negresia.

LAURA - ČEMPIONĖ

Po motinystės atostogų į didįjį sportą grįžusi šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė nevertė ilgai laukti puikių rezultatų. 26 metų lietuvė per atvirąjį Vengrijos čempionatą surinko 5464 taškus ir laimėjo moterų varžybas. Vyrų varžybose dalyvavęs 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalininkas 38-erių Edvinas Krungolcas užėmė antrąją vietą (5884 tšk.). Lietuvį aplenkė šeimininkų atstovas Peteris Tibolya, jis surinko 5924 taškus.

"NEPTŪNO" NEPASIGAILĖJO

Įtikinamą pergalę per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatą iškovojo Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai (13 pergalių/2 pralaimėjimai). Antrąją vietą užimantys vilniečiai namie 100:65 (18:13, 27:18, 35:17, 20:17) nesunkiai įveikė Klaipėdos "Neptūną" (5/9). Nugalėtojams 19 taškų pelnė J.Valančiūnas (dvitaškiai 8/8), 12 pridėjo Martynas Gecevičius. Aštuntąją vietą užimančioje uostamiesčio ekipoje sėkmingiausiai rungtyniavo Valdas Vasylius (13 tšk.). Čempionate pirmauja Kauno "Žalgiris", laimėjęs visas 15 rungtynių.

L.GRIGELIO ŠUOLIS

Ketvirtą kartą šiemet atnaujintoje stipriausių planetos tenisininkų ATP klasifikacijoje Lietuvos rinktinės lyderis dvidešimtmetis Ričardas Berankis, turėdamas 650 taškų, užima 74 vietą. Praėjusią savaitę nedalyvavęs varžybose pajėgiausias Lietuvos tenisininkas prarado vieną poziciją. Užtat net 35 laipteliais į viršų šoktelėjo pirmą kartą per savo karjerą 366 pozicijoje atsidūręs devyniolikmetis Laurynas Grigelis. Italijoje "Challenger Tour" serijos turnyro ketvirtfinalyje žaidęs lietuvis per savaitę savo taupyklę papildė 17 taškų ir dabar jų turi 116.

FEDERACIJŲ TAURĖ

Federacijų taurės - komandinių moterų teniso pirmenybių - pusfinalyje nugalėtojos titulą ginančios Italijos rinktinės varžovės bus Rusijos atstovės, o Belgijos tenisininkės žais su Čekijos komanda. Sekmadienį pasibaigusių ketvirtfinalio mačų rezultatai: Belgija - JAV 4:1, Rusija - Prancūzija 3:2, Slovakija - Čekija 2:3, Australija - Italija 1:4.

K.SALTANOVIČ PERGALĖ

Ispanijos Estremadūros provincijoje vykusį sportinio ėjimo čempionatą ir "Ciudad de Llerena" varžybas laimėjo Lietuvos atstovė Kristina Saltanovič. Moterų 10 km distanciją ji įveikė per 46:18.

KAUNIEČIŲ TRIUMFAS

Per Belgijoje vykusias tarptautines jaunučių dailiojo čiuožimo varžybas "Kempen Trophy 2011" pirmąją vietą savo amžiaus grupėje (29 dalyvės) iškovojo Kauno sporto mokyklos "Baltų ainiai" vienuolikmetė Goda Butkutė. Lilijos Vanagienės treniruojama jaunoji sportininkė surinko 47,73 balo. Kita "Baltų ainių" auklėtinė devynmetė Miglė Mažeikaitė (trenerė Eglė Kliučakienė) jaunesnių čiuožėjų grupėje užėmė antrąją vietą tarp 26 sportininkių iš 5 šalių.