2011 02 15 0:00

J.VALANČIŪNAS - TREČIAS

2010 metų geriausio Europos jaunojo (iki 20 metų) krepšininko rinkimuose Vilniaus "Lietuvos ryto" ir Lietuvos jaunimo rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas užėmė trečiąją vietą. Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinio ("FIBA Europe") rengiamoje apklausoje devyniolikmetis lietuvis nusileido tik dvidešimtmečiams Belgrado "Partizan" (Serbija) klubo ir Čekijos rinktinės puolėjui Janui Veselui ir antrojoje vietoje likusiam triskart šių rinkimų nugalėtojui klubo "Regal FC Barcelona" ir Ispanijos rinktinės įžaidėjui Ricky Rubio. Sirgalių balsavime J.Valančiūnas aplenkė abu aukščiau už jį atsidūrusius krepšininkus ir buvo antras. Jį aplenkė tik devintąją vietą bendrojoje įskaitoje užėmęs lenkas Mateuszas Ponitka. Tryliktąją vietą tarp penkiolikos minėtų jaunųjų krepšininkų užėmė "Šiaulių" klube žaidžiantis puolėjas iš

P.KVITOVA NUGALĖJO BELGĖ

Paryžiuje (Prancūzija) pasibaigusiame WTA serijos tarptautiniame turnyre "Open GDF Suez" (prizų fondas - 618 tūkst. JAV dolerių) triumfavo 18-oji pasaulio raketė 20 metų čekė Petra Kvitova. Ji sekmadienį finale 6:3, 6:3 nugalėjo 2004-aisiais Paryžiuje triumfavusią, vakar oficialiai pirmosios pasaulio raketės titulą susigrąžinusią 27-erių belgę Kim Clijsters. Be pagrindinio prizo, P.Kvitovai atiteko 103 tūkst. dolerių čekis ir 470 WTA taškų.

M.RAONIČIAUS TRIUMFAS

Kalifornijos valstijoje (JAV) pasibaigusį ATP World Tour serijos turnyrą "SAP Open" laimėjo 20-metis Milošas Raoničius iš

Kanados, jis ketvirtfinalyje eliminavo bendraamžį iš Lietuvos Ričardą Berankį. Sekmadienį finale M.Raoničius 7:6 (8:6), 7:6 (7:5) nugalėjo turnyro favoritu laikytą titulą gynusį 27-erių ispaną Fernando Verdasco. Tai - pirmasis M.Raoničiaus laimėtas ATP serijos turnyras. Be pagrindinio prizo, kanadiečiui atiteko 92 tūkst. JAV dolerių čekis ir 250 ATP taškų.

ŽAIDĖJŲ ROKIRUOTĖS

Naujojoje stipriausių planetos tenisininkų ATP klasifikacijoje Lietuvos rinktinės lyderis Ričardas Berankis tebeužima 74 vietą (638 taškai). Devyniolikmetis Laurynas Grigelis (116 tšk.) iš 366 vietos smuktelėjo į 389-ąją. Lyderis tebėra 24-erių ispanas Rafaelis Nadalis (12 390), lenkiantis šveicarą Roger Federerį (7965) ir šių metų atvirojo Australijos čempionato nugalėtoją serbą Novaką Džokovičių (7880). Pajėgiausių planetos tenisininkių (WTA) reitinge 24 metų

Lina Stančiūtė (71 tšk.) iš 400 vietos smuktelėjo į 474 poziciją. Naująja WTA klasifikacijos lydere tapo belgė Kim Clijsters (8835 taškai). Ši žaidėja tapo pirmąja tenisininke mama, užkopusia ant aukščiausio pajėgiausių planetos žaidėjų piramidės laiptelio. Belgė 180 taškų aplenkė 18 savaičių pirmavusią Danijos atstovę Caroline'ą Wozniacki (8655). Trečiąją poziciją išsaugojo rusė Vera Zvonariova (7255).

SUOMIO PERGALĖ

Švedijos ralio - pirmojo 2011 metų pasaulio autoralio čempionato etapo - nugalėtoju tapo Mikko Hirvonenas su "Ford". Tris greičio ruožus laimėjęs Suomijos lenktynininkas per tris dienas sugaišo 3.23:56,6 ir 6,5 sek. aplenkė kitą "Ford" ekipos pilotą norvegą Madsą Ostbergą. 34,4 sek. nuo nugalėtojo atsilikęs suomis Jaris-Mattis Latvala ("Ford") užėmė trečiąją vietą. Septynių pastarųjų čempionatų nugalėtojas prancūzas Sebastienas Loebas ("Citroen") pirmajam čempionato lyderiui pralaimėjo pustrečios minutės ir liko šeštas.