2011 02 21 0:00

PIRMOJI KREGŽDĖ

Kristina Saltanovič Portugalijos sportinio ėjimo čempionate Batalhoje šeštadienį 20 km distanciją įveikė antra - 1.32:11. Kaip teigiama Lietuvos lengvosios atletikos federacijos internetinėje svetainėje, Portugalijos čempionatas įtrauktas į sąrašą varžybų, kuriose galima įvykdyti olimpinius normatyvus. Kvalifikacinis laikotarpis sportinio ėjimo, maratono, 10 000 m bėgimo rungtyse ir daugiakovėje prasidėjo šiemet nuo sausio 1 dienos. Kitose rungtyse kvalifikacija prasidės nuo gegužės 1-osios. Tiesa, normatyvai bus patvirtinti tik balandžio viduryje. 20 km sportinio ėjimo moterų A normatyvas paprastai būna 1.33:30. Tad vakar 36-ąjį gimtadienį šventusi K.Saltanovič išvakarėse sau įteikė puikią dovaną. Neoficialiai jau galima teigti, kad Kristina tapo pirmąja Lietuvos lengvaatlete, įvykdžiusia 2012-ųjų Londono vasaros olimpiados normatyvą.

SIMONOS TAŠKAI

Savaitgalį Mančesteryje (Anglija) vykusio dviračių treko pasaulio taurės paskutinio, ketvirtojo, etapo varžybose vakar keirino rungties varžybose mūsų šalies rinktinės lyderė Simona Krupeckaitė ir Gintarė Gaivenytė nepateko į finalą. Galutinėje įskaitoje S.Krupeckaitė užėmė septintąją vietą ir iškovojo 120 reitingo taškų. Pirmojo etapo važiavime G.Gaivenytė pirmoje grupėje užėmė ketvirtąją vietą, S.Krupeckaitė šeštojoje finišavo antra. Pirmojo etapo paguodos važiavime G.Gaivenytė liko ketvirta tarp penkių dviratininkų, S.Krupeckaitė tapo šeštos grupės nugalėtoja. Antrojo etapo antrame važiavime (pusfinalyje) Simona finišavo penkta ir į finalą nepateko, o kovoje dėl 7-12 vietų ji nesunkiai aplenkė visas varžoves ir užėmė 7 vietą. Rungties nugalėtoja tapo kinė Shuang Guo. Užvakar S.Krupeckaitė buvo antra pagal laiką komandinio sprinto rungtyje ir kartu su G.Gaivenyte iškovojo septintąją vietą. S.Krupeckaitė ypač gerą rezultatą pademonstravo antrajame rate. Ji distanciją įveikė per 14,328 sek. ir buvo antra po Kinijos komandos lyderės Jinji Gong (14,302 sek.).

NAUJAS LYDERIS

Penkioliktą pergalę devynioliktose Baltijos krepšinio lygos (BBL) elito diviziono rungtynėse iškovojo bei dvylikos komandų turnyro lyderiu tapo Ventspilio "Ventspils" klubas su Sauliumi Kuzminsku. Latvijos komanda šeštadienį namie 65:61 (16:4, 10:14, 24:10, 15:33) įveikė aštuntojoje pozicijoje esantį Vilniaus "Perlą" (8 pergalės/12 pralaimėjimų). Nugalėtojų gretose lietuvis nebuvo registruotas. Kitų šeštadienio BBL elito diviziono rungtynių rezultatai: Talino "Kalev-Cramo" - Liepojos "Lauvas" 79:90; Tartu "Rock" - Noršiopingo "Dolphins" 94:68.

12. "Valmiera" 19 1 18 1231:1478 20

Vakar Kaune vykusias Lietuvos krepšinio lygos rungtynes vietos "Žalgiris" namie laimėjo prieš Klaipėdos "Neptūną" - 107:85 (25:15, 33:23, 22:28, 27:19).

BE STAIGMENŲ

Šeštadienį sužaistos penkerios Lietuvos vyrų rankinio lygos XVII turo rungtynės. Tryliktą pergalę iškovojo dešimties komandų turnyro lyderis bei šalies čempionas Klaipėdos "Žemaitijos Dragūnas" (27 tšk.), svečiuose 34:21 (15:8) įveikęs ligų išretintą į trečiąją poziciją iš antrosios smuktelėjusią Kauno ekipą "Granitas-Gaja-Karys" (24 tšk.). Į antrąją vietą su 26 taškais pakilo Vilniaus ekipa "VHC Šviesa", namie 32:26 (15:14) įveikusi autsaiderę Varėnos komandą "Ūla" (6 taškai). Kitų XVII turo mačų rezultatai: Vilniaus "HC Vilnius" - Alytaus "Almeidos-Stronglasas" 23:26 (13:15); Šiaulių "Universitetas-Diringa" - Panevėžio "KKSC-Grifas" 31:29 (15:16); Kauno "Lūšis" - Utenos "HC Utena" 35:24 (17:11). XVI turo mačas tarp Kauno "Granito-Gajos-Kario" ir Kauno "Lūšies" rankininkų bus žaidžiamas rytoj.

PERGALĖ DANIJOJE

Penkiolikmetė kairiarankė Gabrielė Bertašiūtė laimėjo Danijos sostinėje Kopenhagoje surengtą jaunių (iki 18 metų) teniso turnyrą "ITF Junior Cup Copenhagen Indoor 2011". Finale Lietuvos tenisininkė 7:5, 2:6, 6:2 laimėjo prieš Rusijos atstovę Uljaną Ajzatuliną. Dvejetų varžybose G.Bertašiūtės ir švedės Donikos Bashotos duetas suklupo pusfinalyje, 1:6, 4:6 pralaimėjęs turnyro nugalėtojomis tapusioms britei Grace Dixon ir latvei Madarai Straumei.