2011 03 29 0:00

ĖJIKAI SLOVAKIJOJE

Dudincuose (Slovakija) vyko 30-osios tarptautinės sportinio ėjimo varžybos, turinčios Europos "Permit meeting" statusą. Lietuva ten surengė ir nacionalinį 50 km sportinio ėjimo čempionatą. Šioje distancijoje startavo 67 ėjikai iš 21 valstybės, finišavo - 47. Varžybų nugalėtoju tapo nacionalinį rekordą pagerinęs slovakas Matejus Tothas -3.39:46. Keturioliktąją vietą užėmęs vilnietis Tadas Šuškevičius (4.00:54) pelnė Lietuvos čempiono titulą.

AISTROS MAJAMYJE

Majamyje (Floridos valst., JAV) vykstančio WTA ir ATP "World Tour 1000" serijos turnyro "Sony Ericsson Open" (bendras prizų fondas - 9 mln. JAV dolerių) vyrų varžybų šešioliktfinalyje staigmeną pateikė po traumos atsigaunantis buvęs elitinio tenisininkų dešimtuko žaidėjas argentinietis Juanas Martinas del Potro (ATP klasifikacijoje - 51 vieta). Jis 6:3, 6:2 nugalėjo ketvirtuoju turnyre skirstytą švedą Robiną Soderlingą. Trečiajame rate pergalę šventė ir šiemet visus tris turnyrus, kuriuose žaidė, laimėjęs serbas Novakas Džokovičius (2), jis 6:2, 6:0 įveikė amerikietį Jamesą Blake'ą.

Moterų šešioliktfinalis buvo sėkmingas nugalėtojos titulą ginančiai belgei Kim Clijsters (2), ji 6:4, 4:6, 6:3 palaužė ispanę Marią Jose Martinez. Rusė Vera Zvonareva (3) šventė pergalę prieš australę Jarmilą Groth - 7:6 (7:4), 6:2, italė Francesca Schiavone (5) - prieš ispanę Llourdes Dominguez Lino - 6:4, 7:6 (7:2), o 2009-aisiais Majamyje triumfavusi baltarusė Viktorija Azarenko (8) - prieš slovakę Domeniką Cibulkovą - 3:6, 6:3, 6:4. Moterų varžybų nugalėtojai atiteks 700 tūkst. dolerių ir 1000 WTA taškų, vyrų turnyro nugalėtojas uždirbs 611 tūkst. dolerių ir 1000 ATP taškų.

4000 BILIETŲ

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) vakar pasirašė bendradarbiavimo sutartį su kompanija "Lietuva Statoil". Pagal ją kompanija tapo oficialia "EuroBasket 2011" ir LKF rėmėja. LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas per spaudos konferenciją pabrėžė, kad "EuroBasket" rėmėjai aistruoliams padės įsigyti bilietų į Europos čempionato rungtynes itin patraukliomis kainomis arba laimėti per įvairias akcijas. Jau balandį visose "Statoil" degalinėse prasidės įvairūs renginiai ir akcijos, kurių metu bus pasiūlyta per 4 tūkst. bilietų į "EuroBasket 2011" mačus. "Lietuva Statoil" klientai degalinėse galės įsigyti ir krepšinio kamuolių su garsių Lietuvos krepšininkų Simo Jasaičio, Šarūno Jasikevičiaus, Roberto Javtoko, Manto Kalniečio ir Lino Kleizos parašais, specialių "EuroBasket 2011" ir "FIBA-Europe" suvenyrų.

SAVANORIŲ LAVINA

2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionato ("EuroBasket 2011") savanoriais siekia tapti per 6000 žmonių iš 63 pasaulio valstybių. Tiek anketų pasibaigus registracijai suskaičiavo organizatoriai.

Jie gavo anketų iš visų žemynų, išskyrus Australiją. Savanoriauti į Lietuvą veržiasi entuziastai net iš tokių egzotiškų šalių kaip Togas, Namibija ir Indija. Organizatoriai atrinktajai Europos vyrų krepšinio čempionato savanorių komandai numatę daugiau nei dvidešimt įvairaus pobūdžio atsakomybių - nuo veiklos krepšinio aikštelėse, žiūrovų tribūnose, lauko renginiuose iki pagalbos akreditacijos biure ar informacijos punktuose viešbučiuose, oro uostuose. Iš viso "EuroBasket 2011" renginiams reikės per pusantro tūkstančio savanorių. Iš pradžių ketinama atrinkti 2000 savanorių, kurie apie tai bus informuoti iki balandžio vidurio. Pirmasis savanorių mokymų etapas įvyks balandžio 29 dieną Kaune. Po šių mokymų su atrinktais savanoriais jau bus pasirašytos sutartys. "EuroBasket 2011" vyks rugpjūčio 31 - rugsėjo 18 dienomis šešiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Pirmą kartą Europos istorijoje jame dalyvaus net 24 geriausios Senojo žemyno komandos.

"AKROPOLIO" TAURĖ

Kauno "Akropolyje" pasibaigusį Nacionalinės ledo ritulio lygos finalo ketverto turnyrą laimėjo Elektrėnų SCP klubas. Jis lemiamoje dvikovoje 5:3 (0:0, 2:1, 3:2) įveikė Kėdainių komandą LRK. SCP ledo ritulininkams pirmą kartą buvo įteikta beveik metro aukščio "Akropolio" taurė, ant kurios bus išgraviruotas komandos pavadinimas. Dėl absoliutaus Lietuvos čempiono titulo SCP ekipai teks žaisti su Elektrėnų "Energijos" komanda.

SEPTINTOJI VIETA

Sekmadienį Švedijoje pasibaigusiose planetos orientavimosi sporto slidėmis pirmenybėse abi Lietuvos rinktinės estafetėse užėmė septintąsias vietas. Lietuvos vyrų komanda (Vitalijus Petrulis, Nerijus Šulčys ir Regimantas Kavaliauskas) distanciją įveikė per 1.42:54,8 ir 10:25,6 atsiliko nuo čempionais tapusių Suomijos (1:32:29,2) orientacininkų. Moterų estafetėje lietuvės (Gabrielė Keinaitė, Jolanta Šulčienė ir Ramunė Arlauskienė) sugaišo 1.50:02,6 ir net 26:17,5 pralaimėjo auksą iškovojusiai Rusijos (1.23:45,1) rinktinei. Estafetėje dalyvavo 22 vyrų ir 15 moterų komandų.