2011 03 31 0:00
M.Šarapova

PAPILDOMI TŪKSTANČIAI

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui 700 tūkst. litų iš Privatizavimo fondo skirti Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinei pasirengti bei dalyvauti 2011 metų Europos čempionate. Asignavimų valdytoju paskirtas Kūno kultūros ir sporto departamentas. Anksčiau Lietuvos krepšinio federacijai buvo skirti 2 mln. sporto šakos plėtrai (11 rinktinių, nacionalinės lygos ir kt.). 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatas įvyks Lietuvoje šių metų rugpjūčio 31 - rugsėjo 18 dienomis.

ANTROJI PERGALĖ

Pasaulio jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio čempionato Ukrainoje II diviziono B grupės turnyre antrą pergalę iškovojo Lietuvos rinktinė. Trečiadienį per trečiojo turo rungtynes lietuviai net 15:0 (8:0, 5:0, 2:0) sutriuškino trečią nesėkmę iš eilės patyrusią autsaiderę Belgijos ekipą ir su 6 taškais pakilo į antrąją vietą.

ARTĖJA LEMIAMOS KOVOS

Majamyje (Floridos valst., JAV) vykstančio WTA ir ATP "World Tour 1000" serijos turnyro "Sony Ericsson Open" (bendras prizų fondas - 9 milijonai JAV dolerių) vyrų vienetų varžybų aštuntfinalį sėkmingai įveikė visi trys favoritai. Nė sykio šio turnyro nelaimėjęs geriausias pasaulio tenisininkas ispanas Rafaelis Nadalis 6:1, 6:2 nugalėjo ukrainietį Aleksandrą Dolgopolovą (23). 2007-aisiais Majamyje triumfavęs serbas Novakas Džokovičius (ATP klasifikacijoje - 2 vieta) aštuntfinalyje 6:3, 6:2 įveikė tėvynainį Viktorą Troickį (17). O 2005 ir 2006 metais turnyre Majamyje triumfavęs šveicaras Roger Federeris (3) laimėjo prieš belgą Olivier Rochus (89) - 6:3, 6:1. Ketvirtfinalį pasiekė ir praėjusių metų finalininkas čekas Tomašas Berdychas (7), jis 6:3, 2:6, 7:6 (7:4) laimėjo prieš vokietį Florianą Mayerį (39). Dėl vietos pusfinalyje kausis ir ispanas Davidas Ferreris (6), nugalėjęs tėvynainį Marcelą Granollersą (55, Ispanija) - 6:1, 6:2, amerikietis Mardy Fishas (14), eliminavęs argentinietį Juaną Martiną del Potro (51) - 7:5, 7:6 (7:5), Kevinas Andersonas (40, Pietų Afrika), laimėjęs prieš amerikietį Johną Isnerį (33) - 6:3, 7:6 (7:4) ir prancūzas Gilles Simonas (25), įveikęs serbą Janko Tipsarevičių (44) - 4:6, 7:6 (7:3), 6:2. Moterų vienetų varžybose paaiškėjo pirmoji pusfinalio pora: 21-oji raketė Andrea Petkovič iš Vokietijos ketvirtfinalyje 2:6, 6:2, 6:4 įveikė serbę Jeleną Jankovič ir dėl vietos finale susikaus su šešioliktąja skirstyta ruse Marija Šarapova, kuri antradienį 3:6, 7:6 (8:6), 7:6 (7:5) šventė pergalę prieš rumunę Alexandrą Dulgheru.

TARP PRIZININKŲ NEPATEKO

Antradienį Vokietijoje prasidėjusiose Europos imtynių pirmenybėse 14 vietą tarp 23 dalyvių laisvųjų imtynių turnyro svorio kategorijoje iki 96 kg užėmė Mindaugas Rumbutis. Lietuvos imtynininkas aštuntfinalyje nesugebėjo atsilaikyti prieš baltarusį Ivaną Jankovskį - 1:5, 1:3. Šešioliktąja pozicija tarp 22 dalyvių svorio kategorijoje iki 60 kg tenkinosi Vytas Čumakovas, aštuntfinalyje 0:1, 0:1 pralaimėjęs prancūzui Didier'ui Paisui.

R.RUBIO NORI Į NBA

Įvairūs šaltiniai trimituoja, kad "Barcelonos" ir Ispanijos rinktinės įžaidėjas Ricky Rubio nori žaisti Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) varžybose. Pranešama, kad jei NBA lygos nesustabdys lokautas, krepšininkas pasirengęs pasirašyti sutartį ir ateinantį sezoną vilkėti Minesotos "Timberwolves" klubo marškinėlius. 2009 metų NBA Naujokų biržoje penktuoju numeriu "Timbervolwes" pašauktas 20-metis ispanas ne kartą sakė nenorįs atstovauti šiai komandai ir pirmenybę teikiąs Rytų konferencijos komandoms - Niujorko "Knicks", Majamio "Heat" arba Bostono "Celtics".