2011 04 27 0:00

ŠOKĖJAI ĮVEIKĖ ATRANKĄ

Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Maskvoje (Rusija) Lietuvos ledo šokių pora Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas be vargo įveikė kvalifikacinių varžybų barjerą ir pateko į finalą. Planetos pirmenybėse debiutuojantis Lietuvos čiuožėjų duetas surinko 77,63 balo ir tarp 17 porų užėmė trečiąją vietą. Devyniolikmetę amerikietę iš Niujorko bei kaunietį, kuriam ketvirtadienį sukaks 26-eri, atrankos varžybose aplenkė tik kanadiečiai Kaitlyn Weaver ir Andrew Poje (87,22) bei Vokietijos sportininkai Nelli Zhiganshina ir Alexanderis Gazsi (83,67). Penktadienį trumpąja programa kovą dėl medalių Rusijos sostinėje pradės 25 ledo šokių poros: prie 15 be atrankos į pagrindines varžybas patekusių porų prisidės dešimt sėkmingiausiai kvalifikacijoje pasirodžiusių duetų. Šių metų Europos dailiojo čiuožimo čempionate I.Tobias ir D.Stagniūnas užėmė dvyliktąją vietą.

G.GUSTAS BUS TRENERIS

Dėl Lenkijos krepšinio čempionato apdovanojimų kovojantis Giedrius Gustas rudenį pradės krimsti Lietuvos krepšinio federacijos, Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) ir Anglijos Vusterio universiteto organizuojamas krepšinio trenerio magistro studijas. 31 metų 190 cm ūgio gynėjas apie galimybę nenutraukus karjeros įgyti magistro laipsnį sužinojo iš Lietuvos rinktinėje žaidžiančių draugų. Šiuo metu Anglijos ir Lietuvos universitetų parengtą studijų programą yra pasirinkę Robertas Javtokas, Linas Kleiza ir Marijonas Petravičius. 1999 metais su Kauno "Žalgiriu" Eurolygos nugalėtojų taurę į viršų kėlęs ir 2003 metais Europos čempiono titulą su mūsų šalies rinktine iškovojęs G.Gustas apie karjeros pabaigą dar nemąsto, tačiau dažnai pagalvoja, ką veiks pakabinęs sportinius batelius ant vinies. "Reikia galvoti apie ateitį. Gal ir pasirinksiu trenerio kelią, tačiau kol galiu rungtyniauti, apie tai rimtai nemąstau. Bet kuriuo atveju šios studijos bus naudingos, tikrai rasiu kur pritaikyti įgytas žinias", - sakė Sopoto "Trefl" komandos gynėjas G.Gustas.

R.LELEIVYTĖ - KETVIRTA

Italijoje vykusiose klasikinėse dviratininkių lenktynėse ketvirtąją vietą užėmė komandos "Vaiano Solaristech" narė lietuvė Rasa Leleivytė, o Svetlana Pauliukaitė ("Safi-Pasta Zara") finišavo septyniolikta. Kitos dvi "Vaiano Solaristech" ekipos dviratininkės iš Lietuvos - Katažyna Sosna bei Urtė Juodvalkytė" - 123 km distancijoje finišavo su pagrindine grupe, tačiau tenkinosi kuklesnėmis pozicijomis. Trečią kartą per savo karjerą lenktynių nugalėtoja tapo 27-erių italė Giorgia Bronzini, aplenkusi ukrainietę Alioną Andruk ir savo tėvynainę Monią Baccaillę.

VARŽOVAS BUS TURKAS

Turkijoje vykstančio ITF serijos teniso turnyro "Turkey F15 Futures" (prizų fondas - 10 tūkst. JAV dolerių) kvalifikaciją sėkmingai įveikė devyniolikmetis lietuvis Laurynas Grigelis, kuris ATP reitingų piramidėje užima 422 vietą. Atrankos varžybų trečiajame rate lietuvis 6:2, 6:1 nugalėjo 23 metų rusą Vladimirą Kislianskį (ATP-1614). Pagrindinio turnyro pirmajame rate (šešioliktfinalyje) penktuoju skirstyto L.Grigelio varžovas bus aikštyno šeimininkas 22-ejų Tuna Altuna (1057).

KETURIOLIKMETĖS ŽINGSNIAI

Keturiolikmetė lietuvė Akvilė Paražinskaitė pateko į pagrindinį ITF serijos moterų teniso turnyrą (prizų fondas - 10 tūkst. JAV dolerių). Kvalifikacijos varžybų pirmajame rate Akvilė 2:6, 6:0, 6:1 nugalėjo 22 metų Tiffany Cornelius iš Liuksemburgo, o per lemiamą dvikovą dėl vietos pagrindiniame turnyre mūsiškė 6:4 6:3 įveikė šešiolikmetę Australijos sportininkę Wan-Yi Sweeting.