2011 05 16 0:00
Čikagos "Bulls" pateko į Rytų konferencijos finalą.

SKANDINAVIŠKAS FINALAS

Slovakijoje surengto pasaulio ledo ritulio čempionato pusfinalio dvikovoje Suomija 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) įveikė Rusiją ir iškovojo antrą pergalę prieš rusus šiose planetos pirmenybėse (pirmąkart - 3:2 po baudinių). Antro kėlinio pirmoje dalyje 26 minutę suomis Mikaelis Granlundas, prasiveržęs iš už varžovų vartų tiesiog "įdėjo" ritulį į vartų, tinklą pro rusų vartininko Konstantino Barulino petį. Tai buvo vienas gražiausių čempionato įvarčių. Trečiame kėlinyje 48 minutę Jani Lajunenas įmušė antrą įvartį iš aštraus kampo po rusų vartų sargo klaidos, o netrukus 50 minutę pasižymėjo Jarkko Immonenas. Kitame pusfinalyje Švedija nugalėjo Čekiją 5:2 (0:0, 2:1, 3:1). Švedams įvarčius pelnė Patrikas Berglundas (24:34, 59:13), Mikaelis Backlundas (35:10), Jimmie Ericssonas (48:07) ir Marcusas Krugeris (52:29). Čekijos komandoje pasižymėjo Patrikas Eliašas (20:46, 54:22).

Vakar vėlai vakare dėl aukso kovėsi Suomija ir Švedija, o mažajame finale susikibo Čekija ir Rusija.

ĮTAMPA DIDĖJA

Gruzijos sostinėje Tbilisyje vykstančiame Europos moterų šachmatų 130 dalyvių čempionate šeštą pergalę iškovojo viena turnyro lyderių 27-erių Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2504). Prieš aštuntąjį ratą, kurio partijos žaistos vakar, lietuvė buvo surinkusi 6 taškus iš 7 galimų. Viktorija septintajame rate baltosiomis figūromis nugalėjo rusę Mariną Romanko (2387) ir ši, turėdama 5 taškus, nukrito į šešioliktąją vietą. Aštuntajame rate sekmadienį V.Čmilytės varžovė buvo irgi 6 taškus turinti ir antrojoje pozicijoje esanti gruzinė Bela Chotenašvili (2470). Po septintojo rato pustaškiu nuo lyderių atsiliko ir 3-5 vietas dalijosi ukrainietė Kateryna Lahno (2530), gruzinė Lela Džavakišvili (2454) ir švedė Pia Kramling (2468). Pastaroji Tbilisyje gina čempionės titulą. Ketvirtą pergalę pirmenybėse iškovojo ir, turėdama 4 taškus iš 7 galimų, iš 68 pozicijos į 53-iąją pakilo kita Lietuvos šachmatininkė 22-ejų Deimantė Daulytė (2306). Septintajame rate lietuvė baltosiomis figūromis privertė pasiduoti turnyro šeimininkę Meri Žoržoliani (2136). Vakar D.Daulytės varžovė buvo taip pat 4 taškus surinkusi austrė Eva Moser (2445). Europos čempionė paaiškės gegužės 18 dieną. Keturiolika geriausių Senojo žemyno pirmenybių žaidėjų iškovos kelialapius į pasaulio čempionatą.

"SHARKS" prieš "CANUCKS"

Septintosiose Šiaurės Amerikos nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Stenlio taurės varžybų Vakarų konferencijos pusfinalio rungtynėse San Chosė klubas "Sharks" namie 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) nugalėjo Detroito "Red Wings" ledo ritulininkus, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:2 ir iškopė į konferencijos finalą. Finale iki keturių pergalių "Sharks" kausis su reguliariojo NHL sezono nugalėtojais Vankuverio "Canucks" ledo ritulininkais.

NBA KOVOS

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos pusfinalio šeštosiose rungtynėse Memfio klubas "Grizzlies" namie 95:83 (23:21, 21:33, 28:14, 23:15) nugalėjo Oklahomos "Thunder" krepšininkus ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 3:3. Lemiamas - septintąsias - Vakarų pusfinalio serijos rungtynes komandos žaidė sekmadienį Oklahomoje. Šios poros nugalėtojas dėl Vakarų konferencijos čempiono titulo kovos su Dalaso "Mavericks" krepšininkais, kurie pusfinalyje 4:0 iš tolesnės kovos išstūmė titulą praradusią Los Andželo komandą "Lakers".

Rytų konferencijos pusfinalio šeštosiose rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtojas Čikagos klubas "Bulls" svečiuose 93:73 (27:17, 18:18, 25:18, 23:20) sutriuškino Atlantos "Hawks" krepšininkus, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:2 ir pateko į konferencijos finalą. Pirmąsias pusfinalio rungtynes "Bulls" namie pralaimėjo 95:103, antrąjį susitikimą namie laimėjo 86:73, trečiąją dvikovą Čikagos komanda išvykoje pralaimėjo 88:100, o ketvirtąjį laimėjo 99:82. Per penktąsias rungtynes "Bulls" namie įveikė varžovus 95:83. Rytų konferencijos finale "Bulls" varžovas bus Majamio klubas "Heat" su Žydrūnu Ilgausku.