2011 06 20 0:00
B.Virbalytė
LŽ archyvo nuotrauka

PAGERINTAS REKORDAS

Alytuje vykusiame sportinio ėjimo festivalyje "Alytus-2011" šalies moterų rekordą 20 km distancijoje pagerino ir šalies čempione tapo Brigita Virbalytė. Ji nuotolį nužingsniavo per 1 valandą 30 minučių 15 sekundžių ir 11 sekundžių pagerino nuo 2008-ųjų Pekino olimpiados Sonatai Milušauskaitei priklausiusį rekordą. 21 sekunde nuo nugalėtojos atsilikusi antra finišavo Kristina Saltanovič. Vyrų 20 km distancijoje triumfavo baltarusiai, o geriausiai iš lietuvių startavęs bei šalies čempiono titulą iškovojęs Marius Žiūkas nuo nugalėtojo atsiliko 18 sekundžių ir finišavo ketvirtas.

APGYNĖ TITULĄ

Darjušas Lavrinovičius ir Šarūnas Jasikevičius su Stambulo "Fenerbahce Ulker" tapo Turkijos čempionais. Per šeštas Turkijos vyrų krepšinio lygos finalo serijos rungtynes "Fenerbahce Ulker" komanda svečiuose 91:88 (21:23, 28:26, 20:17, 22:22) įveikė Stambulo "Galatasaray Cafe Crown" krepšininkus ir, laimėjusi seriją iki 4:2, apgynė čempiono titulą. Š.Jasikevičius pelnė 14 taškų, o D.Lavrinovičius prametė abu tritaškius ir visus 3 dvitaškius. "Fenerbahce Ulker" Turkijos krepšinio pirmenybes laimėjo jau aštuntą kartą. 35-erių įžaidėjas Š.Jasikevičius po triumfo prisipažino norintis tęsti karjerą "Fenerbahce Ulker" gretose. "Norėčiau padėti tobulėti Turkijos krepšiniui, tačiau apie ateitį su klubo vadovais dar nekalbėjau", - užsienio žiniasklaidai sakė lietuvis.

OLIMPINĖ DIENA

Tarptautinę Olimpinę dieną savaitgalį bėgikai Vilniaus Vingio parke paminėjo įveikdami olimpinę mylią ir varžydamiesi 10 km distancijoje. Simbolinius 1988 metrus įveikė net du tūkstančiai sportininkų iš visos Lietuvos. Atkakliausia kova tarp sportininkų vyko nuaidėjus 10 kilometrų starto šūviui. Bėgimo lyderiai panevėžietis Kęstutis Jankūnas ir Marius Diliūnas iš Pakruojo beveik pusę distancijos bėgo petis į petį. Galiausiai į priekį išsiveržęs K.Jankūnas džiaugėsi pasiekta pergale (nugalėtojo laikas 31 min. 39 sek.). Iš moterų pirmoji finišavo Evelina Uševaitė. Jos laikas - 38 min., 38 sek. Olimpinės dienos šventėje apdovanoti ir Lietuvos mokinių olimpinio festivalio prizininkai. Festivalyje iš viso kovojo apie 200 tūkst. mokinių.

TAURĖ - RYGIEČIAMS

2010-2011 metų sezono TrioBet Baltijos futbolo lygos taurę pirmą kartą iškovojo Rygos "Skonto" komanda. Šeštadienį Ventspilyje vykusiame finaliniame susitikime "Skonto" futbolininkai po baudinių serijos 6:5 įveikė praėjusių metų taurės laimėtoją klubą "Ventspils". Per pagrindinį laiką komandos įvarčių neįmušė, o per pratęsimą pasižymėjo po kartą - 100-ąją minutę Valerijus Šabala išvedė "Skonto" ekipą į priekį - 1:0, o po devynių minučių Naoya Shibamura rezultatą išlygino.

ATSIKRATĖ ŽIEDU

Buvęs Kauno "Žalgirio" legionierius amerikietis 47 metų Anthony Bowie per internetinę parduotuvę pardavė Lietuvos krepšinio lygos čempionų žiedą. Pradinė apdovanojimo kaina buvo 300 JAV dolerių, o parduotas už 500 dolerių. LKL čempionu buvęs žalgirietis tapo 1999-aisiais. Tais pačiai metais gynėjas tapo ir Eurolygos čempionu.