2011 06 21 0:00

VIS DAR ŠIMTUKE

Naujame pasaulio tenisininkų ATP klasifikacijos sąraše 20-metis Ričardas Berankis (554 taškai) išliko šimtuke - užima 96 vietą. Dėl traumos nerungtyniaujančio Lietuvos tenisininko taškų suma per savaitę nepakito. Per savaitę vienu tašku kraitį papildęs devyniolikmetis Laurynas Grigelis (120 tšk.) iš 349 pozicijos pakilo į 347-ąją. 18-metis Dovydas Šakinis (5 tšk.) iš 1114 vietos nukrito į 1118-ąją. Lyderis išliko tas pats - vakar prasidėjusiame Vimbldono teniso turnyre titulą ginantis 25-erių ispanas Rafaelis Nadalis (12 070 tšk.). Jis pirmajame Vimbldono čempionato rate 6:4, 6:2, 6:2 nugalėjo 33 metų amerikietį Michaelą Russellą.

LIKO KETVIRTA

Novi Sade (Serbija) pasibaigusiose Europos lengvosios atletikos komandinių pirmenybių antrosios lygos varžybose Lietuvos ekipa (185 tšk.) užėmė ketvirtąją vietą tarp aštuonių ekipų. Kelialapius į pirmąją lygą iškovojo Estijos (218 tšk.) ir Bulgarijos (215,5 tšk.) rinktinės. Treti liko šeimininkai Serbijos (188,5 tšk.) sportininkai.

Lietuvos komanda aplenkė Daniją (177,5 tšk.), Austriją (172 tšk.) ir į trečią lygą iškritusias Latviją (147 tšk.) bei Slovakiją (134,5 tšk.).

VĖL ČEMPIONAI

Penktą kartą iš eilės ir šeštą klubo istorijoje Italijos krepšinio čempione tapo Sienos komanda "Montepaschi" su Rimantu Kaukėnu ir Kšyštofu Lavrinovičiumi. Penktosiose finalo rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtojai bei šio sezono šalies taurės laimėtojai Sienos krepšininkai užvakar namie 63:61 (8:12, 16:12, 19:15, 20:22) įveikė Kantu ekipą "Bennet" ir laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:1. Pirmuosius du serijos susitikimus savo aikštelėje čempionai laimėjo 100:75 ir 81:69, trečiąjį svečiuose pralaimėjo 71:80, o ketvirtąjį laimėjo 69:65. R.Kaukėnas sekmadienį nugalėtojams pelnė 11 taškų, K.Lavrinovičius - 7. "Montepaschi" Italijos krepšinio čempionatą laimėjo 2004, 2007-2010 metais.

"Bennet" komanda šalies čempione tapo tris kartus - 1968, 1975 ir 1981 metais.

K.KEMZŪROS PADĖKA

Veikiausiai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra nebegrįš į Krasnodarą. Sekmadienį oficiali Rusijos klubo svetainė internete išspausdino Lietuvos krepšinio specialisto atsisveikinimo laišką sirgaliams, kuriame jis širdingai dėkojo už aktyvią paramą visada - net ir po karčių pralaimėjimų. K.Kemzūra palinkėjo, kad su tokiais aistruoliais ir tokiu šauniu klubu "Lokomotiv" krepšinis Krasnodare kuo greičiau taptų sportu Nr. 1, kaip jo gimtojoje Lietuvoje. Šį sezoną K.Kemzūros treniruojamas "Lokomotiv-Kuban" pateko į Rusijos profesionalios krepšinio lygos pirmenybių pusfinalį ir FIBA Europos "Iššūkio taurės" turnyro finalą.

Sporto užkulisiuose kalbama, kad 41-erių K.Kemzūrą vilioja LKL čempionų klubas Kauno "Žalgiris".

AIŠKŪS PUSFINALININKAI

Danijoje vykstančio aštuonių komandų 2011 metų Europos jaunimo (iki 21 metų) futbolo čempionato finalinio turnyro pusfinalyje trečiadienį Ispanija žais su Baltarusija, o Šveicarija susitiks su Čekija. Tai paaiškėjo po trečiojo turo susitikimų B grupėje: Čekijos futbolininkai 2:1 (0:0) įveikė bendraamžius iš Anglijos, o Ispanijos jaunimo rinktinė lemiamose rungtynėse 3:0 (2:0) sutriuškino Ukrainos vienuolikę. B grupėje pirmąją vietą užėmė ispanai (7 tšk.), jie tašku aplenkė Čekijos komandą. Anglai su 2 taškais liko trečiojoje pozicijoje, tašką iškovoję ukrainiečiai - ketvirti.