2011 08 01 0:00

V.ALEKNA LYDERĮ PAVIJO ŠVEDIJOJE

Dukart olimpinis ir dukart pasauliodisko metikas čempionas V.Alekna savaitgalį Švedijoje laimėjo Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos rengiamų "Deimantinės lygos" serijos varžybų etapą. Tai - jau penktas kartas šiemet, kai "Deimantinėje lygoje" konkuravo disko metikai.Stokholme vykusiose "DN Galan" varžybose V.Alekna geriausiu, trečiuoju, bandymu įrankį nusviedė 65,05 m ir 9 cm aplenkė Europos čempioną lenką Piotrą Malachowskį (64,96 m). Trečiąją vietą užėmė ispanas Yenniferis Frankas Casanas (63,42 m). Bendrojoje "Deimantinės lygos" disko metikų įskaitoje po penktojo etapo (iš viso - septyni) lietuvis surinko 9 taškus ir pavijo iki šiol pirmavusį Pekino olimpiados čempioną estą G.Kanterį. Šis Stokholme užėmė tik penktąją vietą - 62,98 m. Nuo bendrojoje įskaitoje pirmaujančių V.Aleknos ir G.Kanterio tik tašku atsilieka Stokholme nestartavęs pasaulio čempionas vokietis Robertas Hartingas.

BRITO PERGALĖ

Formulės-1 čempionato lenktynes - Vengrijos GP - sekmadienį Budapešte laimėjo "McLaren" komandos pilotas britas Jensonas Buttonas. Jis lyderiu tapo iki finišo likus mažiau nei dvidešimčiai ratų. Tuomet pradėjo lyti ir iki tol pirmavęs J.Buttono komandos draugas Lewisas Hamiltonas apsisuko trasoje, o kai pasirinko šlapiai dangai skirtas padangas, lietus baigėsi... Antrąją vietą lenktynėse užėmė "Formulės-1" čempionato lyderis iš Vokietijos Sebastianas Vettelis ("Red Bull"). Trečias finišavo "Ferrari" atstovas ispanas Fernando Alonso.

LENKIJOJE - PENKTI

Lenkijoje pasibaigusiame Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė penktą vietą. Sekmadienį dvikovoje dėl penktosios vietos lietuviai 78:66 (18:20, 20:15, 25:16, 15:15) nugalėjo pirmenybių šeimininkę Lenkijos ekipą. 18 taškų prie pergalės prisidėjo Simonas Kymantas, 16 - Osvaldas Olisevičius, 14 - Artūras Gudaitis, po 10 - Paulius Semaška ir Marius Grigonis. Finale vakar susitiko Serbijos ir Ispanijos komandos. Dėl bronzos susikovė Italija ir Turkija, ši nugalėjo italus 69:65.

VIZITAS GRAIKIJOJE

Dvejų metų sutartį su Pirėjo "Olympiakos" klubu pasirašęs Martynas Gecevičius šeštadienį trumpam paliko Lietuvos rinktinės stovyklą ir nuvyko į Graikiją. Ten 23 metų 193 cm ūgio lietuvis "Olympiakos" klubo sporto bazėje buvo tikrinamas mediciniškai. Po patikrinimo kontraktas su Pirėjo ekipa turėtų įsigalioti.

M.Gecevičius - ketvirtasis "Olympiakos" pirkinys po to, kai Graikijos klubas įsigijo Kyle Hinesą, Mattą Howardą ir Kaliną Lucasą.

Pirėjo ekipa kitą sezoną Eurolygoje rungtyniaus A grupėje su Vitorijos "Caja Laboral", Stambulo "Fenerbahce Ulker", Bilbao "Bizkaia Basket", Kantu "Bennet" ir Nansi SLUC komandomis.