2011 08 03 0:00

ŠEŠIOLIKMEČIAI KAPANOJASI

Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionate dėl 13-16 vietų ir išlikimo Senojo žemyno elite kovojanti Lietuvos rinktinė G grupėje pelnė dvi pergales. Vitoldo Masalskio treniruojami lietuviai užvakar 73:55 (16:8, 26:13, 13:16, 18:18) įveikė Juodkalnijos vaikinus, o antradienį 85:78 (18:16, 20:29, 27:17, 20:16) nugalėjo Lenkijos ekipą ir tapo grupės lyderiais. Per abejas rungtynes rezultatyviausias mūsų ekipoje buvo Edvinas Šeškus - pelnė atitinkamai 19 ir 18 taškų. Be to, pirmadienį jis atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o vakar 12 sykių atkovojo kamuolį. Pirmojo rato varžybas lietuviai baigs šiandien - susikaus su Bulgarijos rinktine.

Į UNIVERSIADĄ

Į pasaulio vasaros universiadą Kinijoje vyksta kaip niekada gausi Lietuvos delegacija - antradienį išlydėta 90 sportininkų ir beveik 40 trenerių bei gydytojų. Šenženio mieste rugpjūčio 12-23 dienomis vyksiančiose 26-osiose studentų sporto žaidynėse lietuviai varžysis šiose šakose: lengvosios atletikos (27 žmonės), buriavimo (2 atstovai), badmintono (1), šaudymo (4), dviračių sporto (13), plaukimo (9), taekvondo (1), sunkiosios atletikos (8), sportinės gimnastikos (2). Į universiadą vyksta ir vaikinų bei merginų krepšinio rinktinės. Universiadoje dalyvaus nemažai lengvaatlečių, jau įvykdžiusių Londono žaidynių normatyvus. Lietuvos komandoje - praėjusios universiados medalininkės Lina Grinčikaitė (100 m bėgimas - auksas) ir Sonata Tamošaitytė (100 b/b - sidabras), šiemet Lietuvos 100 m bėgimo rekordą pagerinęs Rytis Sakalauskas, 2007-ųjų universiados čempionė Viktorija Žemaitytė (septynkovė), 2010-ųjų pasaulio čempionato prizininkas plaukikas Giedrius Titenis. Dviratininkių delegacijoje - sėkmingai kovojančios Vilija Sereikaitė ir Vilma Rimšaitė. Gerų rezultatų yra pasiekęs ir Aurimas Didžbalis (sunkioji atletika) bei praėjusių olimpinių žaidynių dalyvis badmintonininkas Kęstutis Navickas.

SUSIGRĄŽINO GYNĖJĄ

2011-2012 metų sezoną į VTB Vieningosios lygos pagrindinį turnyrą prasimušti bandysiantis vyrų krepšinio klubas "Šiauliai" sustiprino gynėjų grandį. Į komandą po metų pertraukos grįžo 27 metų 195 cm ūgio Marius Prekevičius. Įžaidėjo ir atakuojančiojo gynėjo pozicijose rungtyniaujantis krepšininkas praėjusį sezoną vilkėjo Utenos "Juventus" aprangą. Krepšininkas su uteniškiais LKL čempionate prasibrovė į geriausiųjų ketvertą, tačiau medalio neiškovojo. "Šiauliai" su M.Prekevičiumi pasirašė sutartį vienam sezonui.

SKLANDYTOJŲ VIRAŽAI

Europos sklandymo čempionate Pociūnuose sportininkai atliko pirmą įskaitinį čempionato pratimą. 20 šalių pilotai trijose sklandytuvų klasėse (15 m, 18 m, atviros) išbandė Lietuvos padangę. Tiesa, ne visiems pavyko grįžti į starto vietą, bet dauguma pilotų sugebėjo įvykdyti užduotis. 15 m klasėje laimėjo lenkas Wojcikas Lukaszas. Mūsiškis Kęstutis Miliūnas buvo septynioliktas, Gintautas Zubė - devynioliktas. 18 m klasėje nugalėjo Zbignewas Nieradka iš Lenkijos, lietuviai Mindaugas Žaliūkas ir Gintautas Butnorius užėmė atitinkamai šeštąją ir dešimtąją vietas. Atviros klasės varžybose pirmas buvo Prancūzijos pilotas Killianas Walbrou. Gintaras Drevinskas tenkinosi 9-ąja, prieniškis Stasys Skalskis - 16-ąja vietomis.