2011 09 27 0:00

PAKILO REITINGE

Pirmadienį naujai paskelbtame pajėgiausių pasaulio tenisininkų reitinge Lietuvos sportininkai pagerino savo pozicijas. WTA klasifikacijoje 25 metų Lina Stančiūtė su 214 įskaitinių taškų iš 279 vietos pakilo į 265-ąją. WTA reitingo lydere tebėra lenkų kilmės Danijos atstovė Caroline Wozniacki (9335 tšk.), lenkianti rusę Mariją Šarapovą (6226 tšk.) ir baltarusę Viktoriją Azarenką (6055 taškai).

Naujoje ATP tenisininkų klasifikacijoje 21 metų Ričardas Berankis su 407 įskaitiniais taškais iš 144 pozicijos pakilo į 136-ąją. Į 210-ąją vietą iš 220-osios su 246 taškais per savaitę pakilo dvidešimtmetis Laurynas Grigelis. Reitingo lyderiu su 14 720 taškų tebėra serbas Novakas Džokovičius, lenkiantis ispaną Rafaelį Nadalį (10 620 tšk.). Trečias - šveicaras Roger Federeris (8 380 tšk.).

TAURĖ - ŠEIMININKAMS

Maskvoje surengtame kasmetiniame garsaus trenerio Aleksandro Gomelskio atminimo krepšinio turnyre nugalėjo Maskvos CSKA komanda. Finale Jono Kazlausko treniruojami maskviečiai 73:57 pranoko Stambulo "Fenerbahce Ulker" komandą iš Turkijos ir šiame turnyre triumfavo antrus metus iš eilės. CSKA komandai Nenadas Krstičius ir Aleksejus Švedas pelnė po 14 taškų, Darjušas Lavrinovičius - 11, Ramūnas Šiškauskas - 6. Stambulo ekipos gretose pasižymėjo Jamesas Gistas (10 tšk.), Oguzas Savašas ir Bojanas Bogdanovičius (po 6). A.Gomelskio turnyre trečiąją vietą iškovojo Atėnų "Panathinaikos", 80:66 įveikęs Kauno "Žalgirį".

R.BUTAUTO TRIUMFAS

Baltijos krepšinio lygos taurės turnyre Estijoje, kuriame dalyvavo keturios komandos, nugalėjo bei pagrindinį prizą iškovojo Ramūno Butauto treniruojami Latvijos čempionai Rygos VEF krepšininkai, finale 95:69 sutriuškinę šeimininkus Tartu "Ulikool". Antanas Kavaliauskas nugalėtojams pelnė 5 taškus. Rezultatyviausiai VEF gretose žaidė Curtisas Millage'as (20 tšk.), Sandis Valteris (14) ir Tyleris Cainas (12). "Ulikool" ekipoje pasižymėjo Kristo Saage (14 tšk.), Vallo Allingu (12) ir Rainas Veidemanas (11). Trečiąją vietą turnyre užėmė Prienų "Rūdupio" klubas, mažajame finale 85:70 įveikęs Talino "Kalev-Cramo".

GRIEŽTINA TVARKĄ

Lenkijoje priimtos įstatymo dėl masinių renginių saugumo pataisos. Jos leis 2012 metų Europos futbolo čempionate stadionuose rungtynių metu pardavinėti ir gerti silpnus alkoholinius gėrimus, turinčius ne daugiau kaip 3,5 proc. alkoholio, informuoja TVN24. Įstatymas leidžia uždėti futbolo chuliganams elektronines apyrankes, taip pat asmenis, pažeidusius tvarką stadionuose, teisti vietoje. Bus draudžiama pardavinėti prekes kietose pakuotėse, padarytose iš stiklo, metalo arba sintetinių medžiagų, kurios gali kelti grėsmę sveikatai arba gyvybei. Pažeidusiems šį įstatymą asmenims arba atsinešusiems į stadioną alkoholinių gėrimų numatyta minimali 2 tūkst. zlotų bauda arba laisvės atėmimas. Bus baudžiami ir asmenys, kurie bando išprovokuoti veiksmus, keliančius pavojų asmens saugumui. Už pavojingų įrankių - peilių ar kastetų - turėjimą viešose vietose gresia 3 tūkst. zlotų bauda arba laisvės atėmimas.