Naujokų murkdomi panevėžiečiai vos išniro

2010 11 04 0:00
"Juventus" marškinėlius vilkintis rezultatyviausias čempionato žaidėjas A.Kieža (dešinėje) vidutiniškai pelno 22,6 taško.
Erlendo Bartulio nuotrauka

Antroji Panevėžio "Techaso" pergalė "Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) čempionate iškovota sukandus dantis. Varžybų debiutantus palangiškius lygos senbuviai nugalėjo tik po dviejų papildomų kėlinukų.

Antradienį LKL čempionate žaistos trejos rungtynės. Trečią pergalę iš eilės iškovojo Utenos "Juventus", o "Alytaus" komanda kartu su dar vienu klubu iki šiol neturi nė vieno taško.

Gražus amerikiečio debiutas

Atkakliausios buvo rungtynės Panevėžyje, kur vietos "Techasas" tik po dviejų pratęsimų 101:97 šventė pergalę prieš Palangos "Naglio-Adakrio" žaidėjus.

Panevėžio ekipos žaidėjai išplėšė abu pratęsimus: pirmąjį lėmė taiklus Dariaus Šilinskio metimas iš po krepšio, antrąjį - Tomo Černeckio dvitaškis.

Tai buvo antroji šeimininkų pergalė per ketverias rungtynes ir jau ketvirtas "Naglio-Adakrio" pralaimėjimas per 6 susitikimus. 19 taškų nugalėtojams pelnė Vaidotas Volkus. Mariaus Valukonio indėlis į pergalę - 17 taškų ir tiek pat kartų atkovotas kamuolys.

Du dviženklius rodiklius įsirašė ir pralaimėjusiųjų lyderis Vilmantas Dilys - 30 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Antras pagal rezultatyvumą Palangos ekipoje - LKL čempionate debiutavęs naujokas Chrisas Lowe. 180 cm ūgio gynėjas iš JAV per 46 minutes pelnė 19 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat sykių suklydo. Kitas klubo naujokas 205 cm ūgio puolėjas Laurynas Mikalauskas per 2 minutes taškų nepelnė. Abu krepšininkai komandoje pakeitė vadovų vilčių nepateisinusius amerikiečius gynėją Eugene Harrisą ir vidurio puolėją Luką Josephą Zellerį.

Lyderio niekas nesustabdė

Trečią pergalę iš eilės iškovojo "Juventus" krepšininkai, šįkart svečiuose 91:83 nugalėję "Alytaus" ekipą. Šeimininkams tai buvo penkta iš eilės nesėkmė. Pasiekti pirmos pergalės alytiškiams neleido rezultatyviausias čempionato žaidėjas Aurimas Kieža. 28 metų 202 cm ūgio puolėjas pelnė 25 taškus, 19 kartų atkovojo kamuolį ir surinko 40 naudingumo balų.

"Pastaruoju metu mūsų ekipos žaidimas buksuoja, bet pergalė net ir vieno taško skirtumu yra pergalė. Šis laimėjimas komandai labai padės psichologiškai", - teigė čempionate per rungtynes vidutiniškai 22,6 taško renkantis A.Kieža.

"Per pirmą susitikimo dalį nesusitvarkėme gindamiesi, praleidome beveik 50 taškų, - dvikovą komentavo "Juventus" vyriausiasis treneris Robertas Giedraitis. - Per pertrauką padarėme korekcijų, tad per likusius du kėlinius pradėjome agresyviau gintis. Tai varžovus išmušė iš vėžių."

Kėdainiškiai kamšo spragas

Trimis laimėjimais čempionatą pradėjęs "Kaunas" sustojo. Jis Kėdainiuose 67:85 turėjo pripažinti vietos "Nevėžio" pranašumą ir patyrė jau antrą iš eilės nesėkmę.

Rimo Girskio treniruojami šeimininkai, iškovoję antrą pergalę per penkerias rungtynes, varžovus pranoko daugeliu komponentų: atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21 ir 7), laimėjo kovą dėl atšokusio kamuolio (42 ir 31), pataikė dvigubai daugiau tritaškių (11 ir 4) bei taikliai mėtė iš vidutinio nuotolio (20/33 ir 20/51).

Šiuos rodiklius kaip pralaimėjimo priežastį įvardijo Darių Maskoliūną "Kauno" ekipoje pakeitęs naujasis vyriausiasis treneris Mindaugas Lukošius. "Mums dar reikia susižaisti. Matome klaidas ir jas taisysime", - sakė kauniečių strategas.

Kėdainiškius į priekį vedė dvitaškius ir tritaškius be klaidų mėtęs ir tik vieną baudą prametęs Rolandas Alijevas (20 taškų). "Kauno" ekipai 17 taškų pelnė Šarūnas Vasiliauskas.

"Galėjome laimėti ir didesniu skirtumu, bet įtemptas grafikas liepia tausoti pagrindinius žaidėjus, - nuaidėjus finalinei sirenai sakė R.Girskis. - Atsarginiai gavo pažaisti ir kiek išbarstė persvarą, tačiau ir jiems reikia kaupti patirtį."

"Nevėžio" treneris pasigyrė pagaliau turįs asistentą - jam talkins miesto sporto mokyklos treneris Valerijus Kuprijanovas. Be to, artimiausiu metu ekipos vadovai užpildys paskutinę spragą - ras dvyliktą žaidėją.

Šiauliečiai vis ieško

Spragas kaišo ne tik kėdainiškiai ar palangiškiai. Papildymo sulaukė "Šiaulių" ekipa - į peržiūrą atvyko 23 metų 211 cm ūgio vidurio puolėjas Davidas Weaveris, pastaruosius ketverius metus vilkėjęs "Wake Forest" universiteto komandos aprangą. Vasarą amerikietis buvo pakviestas peržiūrai į Atėnų "Ilysiakos" ekipą, bet Graikijos sostinės klube neįsitvirtino. Šią savaitę laukiama į Šiaulius atvykstančio dar vieno aukštaūgio amerikiečio.

Į Prienų komandą "Rūdupis" iš "Alytaus" persikelia 23 metų 195 cm ūgio gynėjas Paulius Ivanauskas. Krepšininkas jau treniruojasi su nauja komanda ir debiutuoti turėtų rytoj per LKL rungtynes su Klaipėdos "Neptūnu".

"Alytus" - Utenos "Juventus" 83:91 (25:21, 24:18, 16:28, 18:24). S.Kazeviius 18, P.Kleiza 13 (7 kld.), A.Lazdauskas (3-3/4), R.Adomavičius (2-3/3) ir S.Dumbliauskas - po 11; A.Kieža 25 (2-10/18, 19 atk. kam., 5 kld., 40 naud. bal.), M.Prekevičius 18, M.Pociukonis 12 (3-2/2), G.Maceina ir A.Adomaitis - po 10.

Panevėžio "Techasas" - Palangos "Naglis-Adakris" 101:97 (14:19, 26:23, 22:14, 15:21; 10:10, 14:10). V.Volkus 19 (2-8/12), M.Valukonis 17 (2-5/16, 17 atk. kam.), Š.Kulevičius 15 (2-4/4, 1-7/7), T.Černeckis 14, E.Ežerskis 13 (8 rez. perd.). D.Šilinskis (2-3/10) ir T.Rinkevičius - po 11; V.Dilys 30 (3-4/7, 10 atk. kam.), C.Lowe 19 (2-5/17, 6 rez. perd., 6 kld.), E.Jocys 13 (9 atk. kam.), M.Kalvelis 10.

Kėdainių "Nevėžis" - "Kaunas" 85:67 (20:13, 21:22, 30:12, 14:20). R.Alijevas 20 (2-3/3, 3-4/4, 1-2/3, 6 kld., 4 per. kam.), E.Dimša 17 (2-8/12, 12 atk. kam.), L.Brazdauskis 14 (3-4/5); Š.Vasiliauskas 17, P.Morkeliūnas 16, V.Jasikevičius 8.