NBA čempionatą lietuviai pradėjo rezultatyviai

2007 11 03 0:00

Rezultatyviai NBA čempionatą pradėjo Žydrūnas Ilgauskas ir Linas Kleiza, tačiau jų atstovaujamų klubų likimas susiklostė skirtingai - Ž.Ilgausko pelnytų 17 taškų pergalei nepakako.

Per pirmąsias rungtynes praėjusio sezono Rytų konferencijos čempionas Klivlendo "Cavaliers" klubas su Ž.Ilgausku trečiadienį namie 74:92 (15:29, 19:25, 25:24, 15:14) turėjo pripažinti Dalaso "Mavericks" krepšininkų pranašumą. Sėkmingiausiai iš arenos šeimininkų žaidęs lietuvis pasižymėjo dvigubu dubliu - pelnė 17 taškų ir po krepšiais atkovojo 18 kamuolių (7 - puolime). Be to, jis suklydo keturis kartus. Per beveik 33 su puse minutės Ž.Ilgauskas pataikė 8 dvitaškius iš 14 bei vieną baudos metimą iš 2.

Denverio "Nuggets" komanda su L.Kleiza namie 120:103 (35:31, 24:27, 27:23, 34:22) nugalėjo Sietlo "SuperSonics" krepšininkus. Lietuvis nugalėtojams pelnė 18 taškų, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Per daugiau nei 27 minutes L.Kleiza pataikė 5 tritaškius iš 10, 1 dvitaškį iš 2 bei 1 baudos metimą iš 4.

Pralaimėjimu sezoną pradėjo Dariaus Songailos Vašingtono "Wizards" komanda, išvykoje po pratęsimo 110:119 (23:28, 22:20, 25:22, 33:33, 7:16) nusileidusi Indianos "Pacers" krepšininkams. Lietuvis svečiams pelnė 6 taškus, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo. Per 22 minutes Darius prametė tritaškį, pataikė 2 dvitaškius iš 7 bei realizavo abu baudų metimus.