NBA čempionatas: "Cavaliers" namie nesuklupo

2007 05 31 0:00
LeBronas Jamesas labiausiai prisidėjo prie dviejų Klivlendo "Cavaliers" pergalių prieš Detroito "Pistons".

NBA Rytų konferencijos finale - lygybė. Klivlendo "Cavaliers" ekipa su Žydrūnu Ilgausku po dviejų pralaimėjimų išvykoje namie šventė dvi pergales ir išlygino serijos iki 4 pergalių varžybų rezultatą - 2-2.

Antradienį "Cavaliers" namie nugalėjo rezultatu 91:87 (26:22, 24:21, 15:24, 26:20). Lietuvis Klivlendo ekipai pelnė 9 taškus ir po krepšiais atkovojo 7 kamuolius. Sėkmingiausiai nugalėtojų komandoje žaidusio LeBrono Jameso sąskaitoje - 25 taškai, 7 sugriebti bei 3 perimti kamuoliai ir 11 rezultatyvių perdavimų. 21 tašką pelnė Danielis Gibsonas, 19 - Drew Goodenas.

Detroito komandoje, kuri Rytų konferencijos finale žaidžia penktą sezoną iš eilės, rezultatyviausiai rungtyniavo Chauncey Billupsas (23 tšk.), Richardas Hamiltonas (19), Tayshaunas Prince'as (15) ir Antonio McDyessas (12).

"Cavaliers" Rytų konferencijos finale žaidžia po 15 metų pertraukos, o dvi pergales šiame etape iškovojo pirmą kartą nuo 1976-ųjų.

Už istorinius laimėjimus Klivlendo komandos aistruoliai turėtų labiausiai dėkoti L.Jamesui. Detroite prastai pasirodęs žaidėjas namie yra nesulaikomas. Per ketvirtąjį finalo mačą jis pataikė lemiamus baudų metimus, o iš viso per paskutinį rungtynių kėlinį pelnė 13 taškų. Per šio sezono atkrintamąsias varžybas "Cavaliers" laimėjo 10 rungtynių, per kurias L.Jamesas pelnė daugiau nei 20 taškų. Kai žvaigždei sekasi prasčiau, Klivlendo komanda pralaimi.