NBA karaliais tapo „Golden State Warriors“

2015 06 17 8:03
NBA čempionais „Golden State Warriors“ tapo po keturiasdešimties metų pertraukos. USA Today Sports/Scanpix nuotrauka

Geriausia NBA reguliariojo sezono komanda buvo nepralenkiama ir atkrintamosiose varžybose. Vakarų konferencijos čempionai, „Golden State Warriors“, šeštosiose finalo serijos rungtynėse 105:97 (28:15, 17:28, 28:18, 32:36) įveikė Klivlando „Cavaliers“ ir laimėjo seriją 4-2.

Tai – ketvirtas „Warriors“ titulas klubo istorijoje, tačiau pirmasis nuo 1975 metų.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju išrinktas krepšininkas, kurio pasirodymas starto penkete pakeitė serijos eigą.

„Cavaliers“ pirmavo finalo serijoje 2-1, tačiau po to pralaimėjo trejas rungtynes iš eilės, o svari to priežastis buvo Andre Iguodala.

Nė vienų rungtynių reguliariajame sezone starto penkete nepradėjęs Iguodala nuo ketvirtųjų rungtynių starto penkete pakeitė Andrew Bogutą ir baudė „Cavaliers“ komandą tiek taikliais metimais, tiek kibia gynyba prieš LeBroną Jamesą.

Finale Iguodala vidutiniškai pelnydavo po 16,3 taško, atkovodavo po 5,8 kamuolio ir atlikdavo po 4 rezultatyvius perdavimus ir 11 metų karjerą NBA vainikavo ne tik pirmu čempiono žiedu, bet ir naudingiausio žaidėjo titulu.

Paskutinėje finalo serijos dvikovoje Oklando krepšininkai dominavo didesnę rungtynių dalį.

Trečio kėlinio pradžioje „Cavaliers“ išsiveržė į priekį 47:45, tačiau tai buvo paskutinis kartas, kai Klivlando komanda pirmavo šioje finalo serijoje.

„Warriors“ tada pelnė 9 taškus iš eilės ir susigrąžino persvarą, o po Andre Iguodalos dėjimo greitoje atakoje įgijo dviženklį pranašumą – 61:51.

Sėkmingai į žaidimą įsijungęs atsarginis „Warriors“ vidurio puolėjas Festusas Ezeli ketvirčio pabaigoje padėjo padidinti „Warriors“ pranašumą iki 15 taškų – 73:58.

„Cavaliers“ nesudėjo ginklų ir po 7 iš eilės taškų ketvirtajame kėlinyje priartėjo iki 68:75. Visgi tada Stephenas Curry pataikė tritaškį, o į kiekvieną „Cavaliers“ sėkmingą ataką svečiai atsakydavo tuo pačiu – tolimą metimą pataikė Andre Iguodala, tas pats Curry, taip pat Klay Thompsonas ir „Warriors“ užtildė šeimininkus fanus – 89:75.

Paskutinėmis susitikimo minutėmis „Cavaliers“ vėl pakilo į šturmą ir po J.R. Smitho tritaškių priartėjo iki 97:101, tačiau kovoti dėl pergalės buvo per vėlu.

Taip „Cavaliers“ sezonas, pažymėtas LeBrono Jameso sugrįžimu į Klivlandą, baigėsi be čempionų titulo. „Cavaliers“ per klubo istoriją taip ir nėra laimėję čempionų trofėjaus.

Finale neužteko nė monstriško Jameso pasirodymo. Per šešerias finalo rungtynes jis vidutiniškai pelnydavo po 35,8 taško, atkovodavo po 13,3 kamuolio ir atlikdavo po 8,8 rezultatyvaus perdavimo.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 32 (18 atk. kam., 9 rez. perd., 11/23 dvit., 2/10 trit.), J.R. Smithas 19, Timofejus Mozgovas 17 (12 atk. kam.), Tristanas Thompsonas 15 (13 atk. kam.).

„Warriors“: Stephenas Curry (8 rez. perd., 6 atk. kam.) ir Andre Iguodala po 25, Draymondas Greenas 16 (11 atk. kam., 10 rez. perd.), Festusas Ezeli ir Shaunas Livingstonas po 10.