NBA lietuviškiems klubams sekėsi skirtingai

2013 02 21 8:54
Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Jamesas Hardenas atvedė Hjustono „Rockets“ (30-26) ekipą į pergalę. / AFP/Scanpix nuotrauka

Toronto "Raptors" namie patyrė nesėkmę po penkių iš eilės pergalių - rezultatu 82:88 (14:19, 18:24, 25:23, 25:22) nusileido Memfio „Grizzlies“ (35-18). Tuo tarpu Hjustono „Rockets“ (30-26) namie 122:119 (36:29, 21:33, 30:30, 35:27) įveikė NBA vicečempionę Oklahomos „Thunder“ (39-15) komandą.

Prieš buvusią komandą žaidęs Rudy Gay buvo savo paties šešėlyje ir jo naujoji komanda, Toronto „Raptors“ (22-33), patyrė nesėkmę po penkių iš eilės pergalių. Kanados klubas namie 82:88 (14:19, 18:24, 25:23, 25:22) nusileido Memfio „Grizzlies“ (35-18).

Sausio pabaigoje per mainus iš „Grizzlies“ į „Raptors“ atvykęs Gay padėjo Toronto komandai laimėti šešias iš aštuonių dvikovų, tačiau šįkart jam nesisekė. Gay pataikė vos 5 metimus iš 15 ir po dvikovos pripažino, kad „Grizzlies“ žinojo kaip jį sustabdyti.

„Tai komanda, kurią labai gerai pažįstu ir žinau, kokia ji agresyvi gali būti. Šįvakar jie buvo tiesiog labiau agresyvūs“, – po mačo sakė Gay.

Po Amiro Johnsono dvitaškio rezultatas tapo lygus (77:77), tačiau netrukus „Grizzlies“ spurtavo 6:0.

Po Kyle'o Lowry tritaškio su pražanga „Raptors“ dar priartėjo iki 82:85, bet Tony Allenas baudomis įtvirtino Memfio klubo pergalę.

„Raptors“ komandos vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas mačą pradėjo starto penkete ir per 18 minučių pelnė 6 taškus (1/3 dvitaškių, 4/4 baudų), atkovojo 6 kamuolius, 3 kartus prasižengė ir kartą suklydo.

„Raptors“: Alanas Andersonas 19, Amiras Johnsonas 16, Rudy Gay 13, Kyle'as Lowry 12.

„Grizzlies“: Zachas Randolphas (18 atk. kam.) ir Mike'as Conley po 17, Tony Allenas 12, Tayshaunas Prince'as 11.

Rungtynių vaizdo reportažas:

Įveikė NBA vicečempionus

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Jamesas Hardenas atvedė Hjustono „Rockets“ (30-26) ekipą į pergalę namie 122:119 (36:29, 21:33, 30:30, 35:27) prieš NBA vicečempionę Oklahomos „Thunder“ (39-15) komandą.

Kelią į pergalę aikštės šeimininkams nutiesė net 46 taškus surinkęs Hardenas. Net 16 taškų jis įmetė svarbiausiu ekipai metu – ketvirtajame kėlinyje.

„Thunder“ krepšininkai ketvirtąjį kėlinį pradėjo galingu spurtu 15:6, susikrovė dviženklį pranašumą (112:105) ir atrodė, kad pergalė jiems – pasiekiama ranka.

Tačiau aikštės šeimininkai rankų nenuleido. Hardenas ir Linas pataikė tris tritaškius paeiliui ir padėjo „Rockets“ atsitiesti.

Aikštės šeimininkai į „Thunder“ krepšį įmetė 15 tritaškių iš kurių net 8 pataikė pirmajame kėlinyje. Sužaidus 9 minutes „Rockets“ pirmavo 29:17 ir savo sąskaitoje turėjo net 8 taiklius tolimus metimus iš 11.

Nors po pertraukėlės „Thunder“ susigrąžino ką praradusi, jos gynėjams nepavyko sulaikyti Hardeno. Oklahomos klubo negelbėjo nė trigubą dublį surinkęs Kevinas Durantas, nei per plauką nuo jo likęs Russellas Westbrookas.

Antrą kartą šį sezoną rungtynes pirmajame kėlinyje pradėjęs Donatas Motiejūnas nugalėtojams per 5 minutes pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių, 0/1 tritaškio), atkovojo 2 kamuolius, užsidirbo 1 bloką ir 1 kartą suklydo.

Trenerio pasitikėjimo lietuvis sulaukė po to, kai vasario 14 d. rungtynėse su Los Andželo „Clippers“ ekipa per 15 minučių pelnė 13 taškų.

Tai buvo pirmoji „Rockets“ pergalė prieš „Thunder“ šį sezoną. Pirmuosius du mačus Oklahomos klubas laimėjo daugiau nei įtikinamai – 120:98 ir 124:94.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 46 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Jeremy Linas 29 (8 rez. perd.), Chandleris Parsonsas 19.

„Thunder“: Russellas Westbrookas 28 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Thabo Sefolosha 28, Kevinas Durantas 16 (12 atk. kam., 11 rez. perd.), Serge'as Ibaka 16 (7 atk. kam.), Kevinas Martinas 15.