NBA pusfinalio serija prasidėjo netikėta „Bulls“ pergale prieš „Heat“

2013 05 07 10:39
Reuters/Scanpix nuotrauka

Greitasis Majamio „Heat“ traukinys pristabdytas NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijos pirmosiose rungtynėse.

Nors LeBronas Jamesas žadėjo šluoti visus varžovus paeiliui ir kuo greičiau pasiekti NBA finalą, lygos čempionai 86:93 (15:21, 22:16, 25:21, 24:35) pripažino Čikagos „Bulls“ pranašumą.

Rungtynių pabaigoje rezultatas buvo lygus – 81:81, 86:86. Tačiau per paskutines 78 sekundes „Bulls“ gynybiniai veiksmai šeimininkams neleido pelnyti nė taško, kai patys surinko septynis bei šventė pergalę.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Bulls“ atsiliko – 69:76, tačiau spurtavo 11:2 ir susigrąžino iniciatyvą.

„Heat“ didysis trejetas Jamesas, Dwyane‘as Wade‘as ir Chrisas Boshas pataikė tik 18/43 metimų.

Wade‘as rungtyniavo neišsigydęs kelio traumos. „Bulls“ ekipai nepadėjo traumuoti startinio penketo žaidėjai Luolas Dengas ir Kirkas Hinrichas.

„Turime dirbti ten, kur yra Jamesas. Privalome jį uždaryti ir viską baigti atkovotu kamuoliu, – aiškino Čikagos ekipos vairininkas Tomas Thibodeu. – Žinome, kokia „Heat“ gera komanda. Tai tik vienas mačas, todėl turėsime pagerinti žaidimą.“

Šį sezoną „Bulls“ nutraukė Majamio klubo 27 pergalių seriją paeiliui reguliariajame sezone. Čikagos ekipos raktu į sėkmę tampa žaidėjų rezultatyvumas. Šįsyk penki krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių.

„Neieškosime pasiteisinimų, – tvirtino „Heat“ vyriausiasis treneris Erikas Spoelstra. – Leidome varžovams nugalėti, kadangi ketvirtajame kėlinyje praleidome net 35 taškus. Tačiau tai nėra pabaiga.“

Jimmy Butleris, pakeitęs Dengą, tris kėlinius sėkmingai dengė Jamesą, iššovusį tik paskutiniame ketvirtyje.

Hinrichas ir Dengas turėtų rungtyniauti ketvirtadienį Majamyje vyksiančiame antrajame NBA Rytų konferencijos pusfinalio serijos mače.

Prieš dvikovą Jamesui buvo įteiktas reguliariojo sezono naudingiausio NBA krepšininko titulas.

„Heat“: LeBronas Jamesas 24 (8 atk. kam., 7 rez. perd.), Dwyane‘as Wade‘as 14, Chrisas Boshas ir Ray Allenas po 9.

„Bulls“: Nate‘as Robinsonas 27 (8/10 baudų, 9 rez. perd.), Jimmy Butleris 21 (14 atk. kam.), Joakimas Noah 13 (11 atk. kam.), Tajus Gibsonas 12, Marco Belinelli 10.